Skocz do zawartości

Polskie Radio 24


swordfish
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Z ostatniego raportu KRRiT wynika, że radioodbiorniki DAB+ posiadało w Polsce ledwo kilkadziesiąt tysięcy osób (mających w samym tylko DAB+ do dyspozycji 9-10 stacji), więc sorry, ale branie pod uwagę tego właśnie zasięgu to jednak ciężka głupota. Poza tym piszesz o jakichś "przepływach" słuchaczy z Jedynki, więc dobrze byłoby wsadzić tu dane, na podstawie których tak twierdzisz bo inaczej można przypuszczać, że tak Ci się po prostu wydaje. Skoro 0.6% w skali kraju to porażka, to dlaczego 10 lat temu wieszano psy na Sobalę, który zmieniał profil Radia BIS? Wówczas stacja przy o wiele większym zasięgu miała 0.7% w skali kraju i mówiono, że to dobry wynik.

 

Nie wiem jak u Ciebie z matematyką, ale 0,6% w skali kraju to ze 200 tys. słuchaczy. Stacja wyprzedziła Dwójkę, sukcesywnie rośnie i jeśli zachowa tempo to w ciągu najbliższych 12 miesięcy jest realna szansa 1% w skali kraju, co byłoby historycznym chyba rekordem tej anteny (jako programu IV). Przypomnę, że już teraz Polskie Radio 24 ma lepsze wyniki niż młodzieżowa Czwórka w czasie nadawanie na UKF. 


Poza tym Polskie Radio 24 nie ma za sobą portalu z milionami odwiedzin i opiniotwórczego dziennika. Współpraca z TVP też jest jaka jest. Naprawdę nie potrafię sobie wyobrazić zasadności porównywania dzisiaj marek PR24 i TOK FM.


Dla mnie porównywanie dzisiaj TOK FM i PR24 jest jeszcze mniej zasadne od porównywania TVN24 z Polsat News.

Edytowane przez jaszek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z ostatniego raportu KRRiT wynika, że radioodbiorniki DAB+ posiadało w Polsce ledwo kilkadziesiąt tysięcy osób (mających w samym tylko DAB+ do dyspozycji 9-10 stacji)

Poza tym Polskie Radio 24 nie ma za sobą portalu z milionami odwiedzin i opiniotwórczego dziennika. Współpraca z TVP też jest jaka jest. Naprawdę nie potrafię sobie wyobrazić zasadności porównywania dzisiaj marek PR24 i TOK FM.

Dla mnie porównywanie dzisiaj TOK FM i PR24 jest jeszcze mniej zasadne od porównywania TVN24 z Polsat News.

Dobrze zostawmy DAB+.A portal Polskiego Radia jako całość to nie jest portal z milionami odwiedzin? Z czym porównywać jak nie ze stacjami o podobnym profilu?

Dobrze więc trochę liczb,zasięg ludnościowy PR 24 to 13,9 mln a TOK FM 11,2 mln więc jeśli dobrze umiem liczyć zasięg PR 24 jest o 2,7 mln większy niż konkurencji trudno w takim razie mówić,że 0,6% to sukces.

Dla jasności ja bym bardzo chciał by to PR 24 było radiem informacyjnym nr 1 w Polsce tylko ludzie na górze od których to zależy tego nie chcą.

Edytowane przez 1982misiek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W internecie jest pełno darmowych narzędzi do sprawdzania popularności domen internetowych. Sprawdź zanim będziesz pisał o tych milionach odwiedzin portalu Polskiego Radia :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja pisałem o portalu Gazeta.pl... TOK FM to tylko jedna z jego niewielkich składowych. Poza tym markę TOK FM, poza portalem Gazeta.pl, wspiera też dziennik Wyborcza, Sport.pl, e-dziecko, Plotek, a samą stację TOK FM również Polityka. Polskie Radio 24 o takim czymś może tylko pomarzyć


edit: Tu kolejny dowód na to, że 1% za kilkanaście miesięcy jest jak najbardziej realny:

 

http://www.wirtualnemedia_pl/artykul/sluchalnosc-radia-w-dni-powszednie-rmf-fm-eska-trojka

 

W dni powszednie 0,7% (0,3% w analogicznym okresie ubiegłego roku). 

Edytowane przez jaszek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jednak poczekam na wyrok sądu. Bo to w sądzie musi się skończyć. Zarzuty, które kieruje pod adresem swojego dyrektora, są ciężkie. Powinna je niezwłocznie udowodnić, a to raczej nie powinno być trudne, jeśli taka sytuacja faktycznie miała miejsce.

 

Panią Borkowską pamiętam jeszcze z 2010 roku, gdy czynnie angażowałem się w obronę Trójki wówczas. Dlatego też jestem ostrożny w ferowaniu wyroków. 

Edytowane przez jaszek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak na marginesie takie zachowanie dyrektora wobec dziennikarza urągałoby już wszelkim standardom i w normalnie zarządzanej firmie człowiek - jeśli te oczywiście się potwierdzi - zakończyłby swoją przygodę z redakcją. Naprawdę wolałbym, aby było to co najmniej nieporozumienie dwójki raczej wrogo nastawionej do siebie osób.

 

News, którego rzekomo miała dotyczyć cenzura, był błahy, dlatego trudno mi jest uwierzyć w relację Pani Borkowskiej tym bardziej, że była niedziela. Jestem wiernym słuchaczem Polskiego Radia i raczej słyszałem ten news w niedzielę na antenach Polskiego Radia, chyba pamiętam go i na pewno nie na PR24.

Edytowane przez jaszek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A dlaczego miałaby kłamać? Kłamstwo ma krótkie nogi a niedawno też mieliśmy do czynienia z przypadkiem cenzury w dwójce.Maja Borkowska pojawiła się w PR 24 już za rządów Sobali i wiedziała w co wchodzi więc skoro teraz odeszła to widocznie musi to być ważny powód.

Edytowane przez 1982misiek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przejrzyj choćby profil ten Pani na Twitterze. To zagorzała i zadeklarowana przeciwniczka obecnych władz (do czego ma oczywiście prywatnie prawo, choć mam już wątpliwość, czy nie wpływało to na jej pracę), piekła choćby ciasto protestującym pod siedzibą Trójki, nakręcała, podgrzewała i promowała akcję #kogoniesłychać. Na Twitterze publikowała rzeczy w mojej ocenie trącające o wewnętrzne sprawy spółki. Równie dobrze mogło być tak, że robiła po prostu przełożonym na złość i ktoś w końcu stracił cierpliwość. Może już ma nową robotę (jeśli tak wkrótce się dowiemy), nie wiem. Nie feruję wyroków, czekam na rozstrzygnięcie. To ona musi udowodnić swoje oskarżenia, nie zarząd i dyrekcja swoją niewinność. Wielu już w ten sposób trzaskało drzwiami i po wylaniu żali sprawa się kończyła, dowodów nie było, sądu też. 


Trudno mi po prostu uwierzyć, że dyrektor zawracałby sobie głowę w niedzielę cenzurowaniem tak błahej informacji. No, chyba że dyrektor oszalał.

Edytowane przez jaszek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W takim razie myślę,że oszalał ;) Do rządów Sobali nie mam za grosz zaufania i z pewnością będą kręcić tak samo jak kręcili gdy wywalili Filipa Memchesa za nic.Ale to wszystko pikuś w porównaniu z tym co zrobili w ubiegłym roku z dyrektorką dwójki najpierw ją zwolnili a chwilę później w expresowym tempie przywrócili i jeszcze zarzucili dziennikarzom kłamstwo,że niby dymisji nie było.

Edytowane przez 1982misiek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mieszanie w to Sobalę to już w ogóle abstrakcja. Już widzę oczami wyobraźni, jak Sobala słyszy na antenie o jakimś mało znaczącym fakcie, dzwoni do dyrektora, żeby ten zadzwonił do dziennikarza... Wszystko w niedzielę. Rzeczywiście wszystko trzyma się kupy :) Tym bardziej, że serwisanci zdaje się podlegają IAR a nie dyrektorom poszczególnych anten, a IAR ma swojego dyrektora. Opisywana przez tą Panią sytuacja jest całkowicie niezgodna ze strukturą organizacyjną spółki. Dyrektor PR24 nie może nic kazać osobie podległej dyrektorowi IAR.

Edytowane przez jaszek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadza się. Głos miałą świetny, brzmiała też profesjonalnie. Jednak dla mnie dobry i rzetelny dziennikarz to taki, który skrywa swoje prywatne poglądy i nie afiszuje się z nimi. Gajcy, Węglarczyk, Szułdrzyński, czy nawet Rymanowski... 


Będzie słowo przeciwko słowu,jedni uwierzą w wersję pani Borkowskiej a inni PR,które pewnie wyda jakieś oświadczenie.

Właśnie. Niestety wielu, w tym dziennikarzy, już z góry założyło, kto ma rację, nie zaglądając nawet do struktury organizacyjnej spółki. Bo jak rozumiem serwisanci występujący w PR24 nie są zatrudnieni na innych warunkach, jak ich koledzy np. z Trójki. No, chyba że nawet tego nie potrafią tam uregulować.

Edytowane przez jaszek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mieszanie w to Sobalę to już w ogóle abstrakcja. Już widzę oczami wyobraźni, jak Sobala słyszy na antenie o jakimś mało znaczącym fakcie, dzwoni do dyrektora, żeby ten zadzwonił do dziennikarza... Wszystko w niedzielę. Rzeczywiście wszystko trzyma się kupy :) Tym bardziej, że serwisanci zdaje się podlegają IAR a nie dyrektorom poszczególnych anten, a IAR ma swojego dyrektora. Opisywana przez tą Panią sytuacja jest całkowicie niezgodna ze strukturą organizacyjną spółki. Dyrektor PR24 nie może nic kazać osobie podległej dyrektorowi IAR.

No i co kolego? Struktura, regulamin, terefere kuku, wszystko teraz jest możliwe i nic nas nie zdziwi...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...