Skocz do zawartości

Polskie Radio 24


swordfish
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Słucham właśnie Polskiego Radia 24, a tam dyskusja gospodarcza. Dziewczyna mówi, że to jej debiut radiowy. I zaczyna rozmawiać z gośćmi:

 

"Słuchajcie, mam nadzieję, że dobrze Was zapamiętam jako gości, bo to mój debiut na antenie. eee... yyy..."

 

"Na giełdzie wzrosty, skoczyły akcje firmy związanej z sektorem górniczym. Kosztują już po 4 dyszki. eee... yyy..."

 

Zwracanie się do gości przez per ty i zdrobnianie żargonowe w poważnej dyskusji? Co to ma być? 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mamy naszą #dobrązmianę :mrgreen: Czwórkę zastąpiło takie coś. Mogło zostać śmiało w tym DAB+

 

Mam nadzieję, że to tylko takie coś było w pierwszy dzień w eterze, w następnych może już nie będzie takiej amatorszczyzny, bo na razie wygląda tak, jakby mieli robić radio informacyjne w stylu amatorskim i potocznym (te "cztery dyszki" :razz: ). No ludzie, w TOK FM takie coś byłoby niedopuszczalne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W platformie NC+ można słuchać Polskiego Radia 24 na kanale 849, wybierając ścieżkę dźwiękową "R24".

 

 

Na pewno nikt w samochodzie (oprócz dziadków) nie słucha tego radia, bo brak muzyki.

 

Nie zgodzę się z tym. Słuchałem dzisiaj tego radia, żeby sprawdzić, jak to w ogóle brzmi. Czy to oznacza że jestem dziadkiem? :) A tak serio - nie wszyscy lubią radia, w których jest sama muzyka i praktycznie zero treści słownej. A radio informacyjne może się bardzo przydać, zresztą do dzisiaj w eterze tradycyjnym w Polsce mieliśmy pod tym względem monopol, bo był tylko TOK FM. Od dzisiaj mamy wybór. Słuchałem informacji, są tu podawane szerzej niż w głównych rozgłośniach PR, więc słuchacz może zdecydować, czy chce dostać krótki przegląd z Jedynki albo Trójki, czy chciałby mieć pogłębione informacje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na pewno nikt w samochodzie (oprócz dziadków) nie słucha tego radia, bo brak muzyki.

Typowe myślenie gimnazjalisty...

Słuchałem PR24 w DAB+ i muszę stwierdzić, że zmiany programowe nie są złe. Kompletnie za to zepsuto oprawę dźwiękową. Obecnie mamy potworka powstałego na bazie naprawdę fajnych jingli.

Cieszę się, że w końcu i w samochodzie TOK FM poszło w odstawkę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wow, posłucham w wolnej chwili PR24. Moim zdaniem nie jest to radio dla masowego odbiorcvy,ale dla ludzi jednak interesujących się ekonomią, gospodarką itd. Niestety za mało jest takich osób w Polsce

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przesłuchałem sobie dzisiaj około 15-20 minut PR24 (więcej jakoś nie mogłem :] ) i takie parę wniosków wysunąłem.

 

Ogólnie spodobało mi się prowadzenie audycji przez prowadzącego, nawet ciekawie prowadził audycję, poruszono problem tego, że w reprezentacji Francji gra dużo graczy czarnoskórych z dawnych kolonii francuskich. Po audycji poleciały jingle - jakoś nie przypadły mi do gustu, zupełnie jakbym nie słuchał radia informacyjnego, a jakąś małą rozglośnię lokalną :/

 

Tak samo sygnał Informacji Dnia - taki jakiś nijaki. To już TOK FM ma jakiś sygnał, a tutaj króciutki, 1-2 sekundy sygnał i już prezenterka się przedstawia i zaprasza. Może patrzą na TVP Info, które od 1 września w niektórych programach puszcza fragment sygnału, nie ma czołówki i już prowadzący się przedstawia i zaprasza na program.

 

Dopiero 3 dni nadają na FM, a jest parę rzeczy do poprawy. Może im się uda wszystko dopiąć ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...
  • 2 miesiące temu...
  • 5 miesięcy temu...
  • 7 miesięcy temu...

No proszę, format radia mówionego jest chyba modny. Pomimo różnych perturbacji Polskie Radio 24 rośnie i wyprzedziło w najnowszych badaniach Dwójkę, która ma o wiele lepszy zasięg.

 

http://www.wirtualnemedia_pl/artykul/trojka-i-radio-zet-z-rekordowo-niska-sluchalnoscia-traci-tez-jedynka

 

Ja nie pamiętam sytuacji, w której Program 4 byłby przed Programem 2. 0,6% w skali kraju to wynik zbliżony do czasów świetności Radia BIS (w okolicach roku 2006 mieli chyba rekordowe 0,7%), które miał wówczas zasięg porównywalny do zasięgu dzisiejszej Dwójki.

 

Pamiętacie taką sytuację?

Edytowane przez jaszek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taki wzrost nie ma najmniejszego znaczenia przy tak dużych spadkach jedynki i trójki.Garstka słuchaczy jedynki przeszła do PR 24 i tyle.Trzeba też brać pod uwagę zasięg PR 24,który jest znacznie większy niż konkurencyjnego Tok-u a będzie jeszcze większy.Gdyby wszystkim antenom PR rosło to można by mówić o jakimś niewielkim sukcesie Polskiego Radia 24.

Edytowane przez 1982misiek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Porównanie zasięgu ludnościowego PR24 z Tok FM o czym mówi @1982misiek.

PR24 - analog+cyfra (w przybliżeniu wynosi ok. 65% z 6% marginesem błędu), bo cyfra uzupełnia zasięg tam, gdzie odbiór w analogu jest utrudniony lub niemożliwy

Tok FM - tylko analog (ok. 29%)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A nie ma dla Was znaczenia to to, że TOK FM buduje swoją markę i pozycję od końca lat '90-tych? Od razu mieli takie wyniki jak dzisiaj? Część osób porównuje oba projekty 1:1 oczekując, że Polskie Radio 24 będzie miało po roku nadawania takie same wyniki jak konkurencja. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

TOK FM startował w zupełnie innych realiach z 9 [beep]ziawkami o mikroskopijnym zasięgu na dodatek w czasie gdy to jeszcze jedynka pełniła rolę radia informacyjnego.PR 24 ma ponad 40 nadajników niektóre o całkiem dobrym zasięgu do tego sieć DAB+ dlatego bądźmy poważni 0,6% to jest porażka i to na własne życzenie.Gdyby tylko chcieli to już byliby wiodącą anteną informacyjną,wolą być stacją dla wielbicieli wiadomo kogo.Jak już pisałem niewielki wzrost może być tylko kosztem jedynki.W wielu pasmach te anteny się po prostu kanibalizują.W takiej sytuacji gdy PR 24 jest już w analogu należałoby przeformatować jedynkę co oczywiście się nie stanie.Dlatego nie będzie dziwne jak za rok PR 24 jeszcze trochę podskoczy a jedynce nadal będzie spadać.

Edytowane przez 1982misiek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...