Skocz do zawartości

"Historia Roja"


Kirk
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Zapewne niektórzy znają ten film, a dla tych, co nie wiedzą, o co chodzi, to powiem, że jest to polski dramat wojenny w reżyserii Jerzego Zalewskiego. Opowiada historię Mieczysława Dziemieszkiewicza, ps. „Rój", żołnierza Narodowych Sił Zbrojnych. Ostatnio minister kultury Piotr Gliński napisał do dyrekcji Festiwalu Filmowego w Gdyni z zapytaniem, dlaczego ten film nie bierze udziału w konkursie. Odpowiedź ze strony dyrekcji była taka, że ten film nie spełnia wymogów konkursowych. W sobotę słuchałem wypowiedzi Marcina Mellera, który również krytycznie oceniał tę produkcję.

 

Nie widziałem jeszcze tego filmu, więc chciałbym zapytać: może ktoś z Forumowiczów to widział i mógłby powiedzieć, czy warto obejrzeć "Historię Roja"?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Film "Historia Roja" warto obejrzeć. Moje odczucia- widać,że gra wielu naturszczyków, poziom gry jest nierówny.

Sama fabuła- moim zdaniem zabrakło jednak pokazania szerszego kontekstu, czyli widzimy akcje "Wyklętych",ale widz taki niezorientowany w temacie może nie rozumieć tego dlaczego walczyli, uznać,że to właśnie oni byli tymi agresorami, za mało pokazali okrucieństwa ówczesnej władzy i UB.Dużo walki, troszkę za mało rozbudowana narracja.  Dla mnie dużo bardziej do wyobraźni przemówił teatr TV "Ja jedna zginę. INKA 1946". Jednak nie żałuję pójścia do kina na ten film. Jednak np. Recenzja Piotra Zaremby dołączona do dodatku Tygodnika "wSieci" była pozytywna o tym obrazie. Więc to nie jest tak,że wszyscy są krytyczni. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Meller i Zaremba. Rzeczywiście wybitni kinomani i znawcy filmowi...Poczytajcie sobie opinie krytyków na portalach filmowych. Tam wypowiadają się ludzie, którzy zęby zjedli na kinematografii, w życiu zobaczyli tysiące produkcji. Suchej nitki nie zostawiają na tym [...]. [...] zrobiona tylko po to by połechtać ego polskich "patriotów". Własnej oceny nie przedstawię, bo mnie sam trailer przestraszył. Z drugiej strony i tak nie poszedłbym na produkcję historyczną robioną pod modły obecnej władzy. Przecież teraz fakt, że żołnierze Wyklęci nie byli tacy święci i sami zabijali Polaków jest traktowane z tamtej strony jak bluźnierstwo.

Edytowane przez Barti
Nie obrażamy na forum.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Z jednej strony prawda,ale z drugiej sama TVP jednak promuje niektóre swoje produkcje. Jednak nie jest normalną sytuację,że TVP, która wyłozyła pieniądze na jakiś film go nie promuje. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...