Skocz do zawartości

ZigZap


ad_am
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

A ja mam pytanie takie, o, patrzcie:

Czy kilka produkcji ZigZapa zadebiutowało wcześniej w jego poprzedniku, MiniMaxie? Pytam, bo gdzieś słyszałem, że tam serial "Radiostacja Roscoe" był emitowany, ale tego to ja nie jestem pewien. Tak samo innych produkcji.

"Radiostacja Roscoe" na pewno była na MiniMaxie, dali to jakiś czas przed zmianą w ZigZap.

 

 

Tak, chociażby Aparatka, czy Dziewczyny, chłopaki. Było najpierw emitowane w Minimaxie, a potem także w ZigZapie.

"Aparatka" była już 2 lata przed ZigZapem, ale co do "Dziewczyny/Chłopaki" to mi się wydaje, że to już w ZigZapie weszło w ramach pasma "Przymierzalnia".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to mam trochę dylemat:

Radiostacja Roscoe - na pewno rok 2003, więc to było na Minimaxie.

Lizzie McGuire - nie znam takiej kwestii, ale... światowa premiera tejże produkcji Disneya (tak, to było od nich, szkoda że polski Disney Channel tego nie emitował) była w roku... 2001, więc i mogło by być na poprzedniku ZigZapa, ale na pewno też nie.

Dziewczyny i miłość - premiera w 2003 lub 2004, więc na MM to by było.

Klub Winx - rok 2004, zapewne nie było nigdy tego.

Martin Tajemniczy - pewnie było w Minimaxie.

Mary-Kate i Ashley w akcji - produkcja tego zaczęła się też w 2001r., więc oby na Minimaxie było.

Wymiar Delta - oby nie, było tylko na ZigZapie (tak mi się wydaje)

 

Podałem te seriale animowane i młodzieżowe, które zadebiutowały jako pierwsze w ZigZapie (rok 2004).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Lizzie McGuire" weszła na samym początku ZigZapa, to też w ramach "Przymierzalni", choć po pewnym czasie chyba szło to już osobno.

"Dziewczyny i miłość" tak samo, na samym początku ZigZapa i chyba też w ramach "Przymierzalni" (choć potem już przenieśli na wieczór)

"Martin Tajemniczy" wszedł miesiąc przed zmianą, to była jedna z ostatnich premier.

"Klub Winx" akurat dość szybko po światowej premierze trafił do Polski, chyba po 7 miesiącach, pierwsze 26 odcinków pokazał jeszcze MiniMax.

"Mary-Kate i Ashley w akcji" - to weszło też na samym początku, puszczali zarówno w "Przymierzalni" jak i poza nią.

Natomiast "Wymiar Delta" był tylko na ZigZapie, zresztą dość krótko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Witam. Cieszę się, że mogłem wam pomóc i przypomnieć dobre chwile z ZigZapem. Ja pamiętam tylko oprawę z lat 2008-2011, natomiast oprawa z lat 2004-2008 jest jeszcze lepsza. W sprawie kanału teleTOON+ jak nc+ chciało go wystartować, mogli to przecież zrobić normalnie, a nie zamieniając najlepszy kanał dla młodzieży. To już nie te czasy... Niestety użytkownicy, którzy wrzucili bajki ze stacji ZigZap na Chomikuj, powycinali oprawy graficzne. To ich trzeba się zapytać o oprawę, ja od razu mówię, że kompletnie nic nie nagrałem z ZigZapa. Drogi użytkowniku JohnnyBravo97 trzymam za ciebie kciuki za testcard! Sam jestem ciekaw, jak on wygląda, a w tym pustkowiu (mowa o internecie) nigdzie nie można znaleźć nawet zdjęcia...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Miałem gdzieś na kasecie VHS zakończenie programu, kiedy była jeszcze stara oprawa graficzna za tym gościem co na deskorolce jeździł całą noc do rana. Nagrane od zakończenia Hypera do rozpoczęcia ZigZapa :) Lecz nie mogę tej kasety znaleźć :/ Ma ktoś z tego jakiś fragment? :D

Oto Moje pytania:

1.Masz jakiś strych,piwnice,garaż,szopę czy jakieś inne mało spotykane zakamarki w swoim domu?

Jeśli tak to tam szukaj tej kasety bo przeważnie w takich zakamarkach są kasety vhs.

2.Masz magnetowid oraz jakiś grabber,tuner bądz kartę telewizyjną,nagrywarke dvd bądz combo vhs -dvd - po to żeby zgrać nagranie z vhs, jeżeli nie masz tych urządzeń powinieneś je zakupić?

3.Masz konto na youtubr,dalymotion,chomikuj,vimeo - bo tam możesz przesłać do internetu to nagranie jeżeli nie masz konta najlepiej załóż!

Te pytania zadałem po to że tego tescardu nigdzie w internecie nie ma i trudno będzie znaleść a wszyscy chcielibyśmy zobaczyć ten tecard

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cieszę się @telewision2, że zrobiłem Wam nadzieję :)

 

1.Wszystkie kasety mam w piwnicy na szczęście w jednym miejscu, lecz tych kaset jest sporo :/ Na razie znalazłem rybkę MiniMini jak śpi, ale to nagranie jest na YT. 

2.Nie ma problemu. Grabber z chęcią zakupię. Dobrze, że na YT są poradniki jak to robią :D 

3.Mam konto na YT i chomiku.

 

Ja sam to nagranie widziałem może 2-3 razy, ale w pamięci cały czas mam obraz jak ten koleś zaczął jeździć po bloku "Hyper" i skończył przed 6.00 ;) ---> dla uruchomienia wyobraźni ---> Koleś zeskoczył z rampy (chyba tak się to nazywa) uśmiechnął się, wziął deskę pod pachę i pod deską było logo ZigZapa, które się później powiększyło na cały ekran :D

 

A więc, życzcie powodzenia w poszukiwaniach :P  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cieszę się @telewision2, że zrobiłem Wam nadzieję :)

 

1.Wszystkie kasety mam w piwnicy na szczęście w jednym miejscu, lecz tych kaset jest sporo :/ Na razie znalazłem rybkę MiniMini jak śpi, ale to nagranie jest na YT. 

2.Nie ma problemu. Grabber z chęcią zakupię. Dobrze, że na YT są poradniki jak to robią :D

3.Mam konto na YT i chomiku.

 

 

Tylko że nie polecałbym ci grabbera firmy lokiglink,cabletech oraz silvercrest bo mają straszną jakość obrazu a inne firmy to mogą być sam miałem cabletecha i jakość była marna,najlepiej polecałbym ci używaną nagrywarkę dvd która jest sprawna.

a jaki nick ma twój kanał na yt.

a jeżeli łatwiej miałbyś odszukać kasety to patrz co jest podpisane oraz polecałbym ci patrzeć na pódełka czyli tdk sony oraz emtec które były sprzedawane w latach 00 XXi w bo te starsze to mogą być lata 90

Edytowane przez telewision2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oto Moje pytania:

1.Masz jakiś strych,piwnice,garaż,szopę czy jakieś inne mało spotykane zakamarki w swoim domu?

Jeśli tak to tam szukaj tej kasety bo przeważnie w takich zakamarkach są kasety vhs.

2.Masz magnetowid oraz jakiś grabber,tuner bądz kartę telewizyjną,nagrywarke dvd bądz combo vhs -dvd - po to żeby zgrać nagranie z vhs, jeżeli nie masz tych urządzeń powinieneś je zakupić?

3.Masz konto na youtubr,dalymotion,chomikuj,vimeo - bo tam możesz przesłać do internetu to nagranie jeżeli nie masz konta najlepiej załóż!

Te pytania zadałem po to że tego tescardu nigdzie w internecie nie ma i trudno będzie znaleść a wszyscy chcielibyśmy zobaczyć ten tecard

Przepraszam, że się tym tak mocno jaram, ale użytkownik napisał, że zostało "nagrane od zakończenia Hypera do rozpoczęcia ZigZapa". Bardzo fajnie, gdyby znalazł to nagranid, a jak znajdzie, będziemy mieli aż kilka godzin testcardu z tego, co widzę, ale również zakończenie i rozpoczęcie ZigZapa. Tak samo z tgvb w krótkim 44-sekundowym filmiku aż 3 unikaty! Niestety, ja nie wiem, jak wygląda mniej więcej testcard i sam bym chciał go zobaczyć. Może ktoś stworzy rekonstrukcję, może pamiętam i przypomnę sobie przy pomocy rekonstrukcji

3.Mam konto na YT i chomiku.

Można prosić o konto na Chomiku? Z góry dziękuję ;). W sprawie twoich kaset jak masz MiniMini to może spróbuj poszukać opraw. Jest ich już sporo na YT, nawet kompilację zrobiłem, ale na pewno brakuje jeszcze identów specjalnych. Pozdrawiam i powodzenia (zacznij od ZigZapa), ale nie śpiesz się, poczekam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, nie kłamię. Nagrałem od zakończenia Hypera do rozpoczęcia ZigZapa, bo pamiętam to doskonale :) (choć przynajmniej całą noc nagrywania testcardu....).

 

------> http://chomikuj.pl/intruz37 <-------

 

Moje konto na Chomiku. Wiem, gdzie już szukać, na jakiej kasecie, ponieważ tam, gdzie mam testcard MiniMini tam mam na pewno testcard ZigZapa z lat 2004-2008.

 

Moja uwaga jest taka, drogi Telewizorku!

 

Staram się jak mogę cały czas aktualnie, lecz wiadomo.. kasety się psują. Mogę mieć chociaż urywek testcardu, lecz powtarzam, że na 100% nagrywałem go całą noc :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Akurat teraz sprawdziłem i nie mam limitu :) Obiecuję, że wrzucę tak długi jak jest na VHS-ie nagrany :)

Dziękuję, radzę wrzucić na Chomikuj. Tam jakość nigdy się nie zmienia, ponieważ serwis jest jakby trzecim dyskiem na komputerze po C i D. Natomiast na YT wychodzi pikseloza, a rozmiar filmu po jego pobraniu z YT jest mniejszy od twojego oryginalnego. Jeszcze się zapytam, czy wyraźnie widać zakończenie (tak jak rybka, która idzie spać) i rozpoczęcie (tak jak rybka, która się budzi) programu czy po prostu automatycznie pojawia się testcard, a po nim od razu bajka (tak jak w przypadku TVN)? Zapytam się jeszcze, czy podczas jazdy na deskorolce niebo jakoś się rozjaśnia? Czy jest jakaś pętla, która wielokrotnie się powtarza (np. TVN co 24 sekundy)? A może masz jeszcze jakieś identy, dżingle ZigZapa? Większość identów znalezionych na Chomikuj mają rozmiary tylko 320x240, to stanowczo za mało. Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakość prawdopodobnie ta sama co rybka MiniMini. https://www.youtube.com/watch?v=usb89pNB4w8. Tu jest filmik jak przejście z Hypera wygląda przy nowej oprawie. Tak samo było przy starej. Od razu pokazywała się pętla. W tle miasto, noc. Było widać księżyc i na dole pełno ramp i ten koleś jeździł po nich. I tak w kółko, taka pętla. Jak to wyglądało przed godz. 6.00? Z nocy na chwilę zrobił się dzień  (czyli tu się niebo rozjaśnia), ziomek zeskoczył z ramp i chwycił deskorolkę i pojawiło się wielkie logo ZigZap. Tak jak w przypadku TVN-u przechodziło do pierwszej bajki. Chcesz więcej dżingli? Wejdź na chomikuj.pl i w wyszukiwarce plików wpisz "zzl29". To jest skrót od Zagubieni z lotu 29. Na początku (prawie) każdego odcinka lecą identy :) Natrafiłem na taki fajny zimowy na początku odcinka 8. Odcinek 9 też dłuższa wersja dżingla, z Karolem do kwadratu, Ekstremalnymi Kaczorami i innymi, a na koniec Karol mówi: "Wesołych świąt dla Was wszystkich" :D Jeszcze w odcinku 12 jest dobry dżingiel :D Poszukaj "zzl29" na chomiku i wytnij sobie tak, żeby same dżingle mieć :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...