Skocz do zawartości

Liga Mistrzów UEFA, Liga Europy UEFA, Liga Konferencji


Kolejorz
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

"Sport" to chyba jedna z najmniej wiarygodnych gazet w Hiszpanii, taki poziom "Daily Mail", czyli brukowiec dla klikalności. Moim zdaniem nie ma żadnych szans na powrót Messiego w tym sezonie, PSG nie sprzedaje swoich graczy, tym bardziej do Barcy. Pewnie jestem w mniejszości, ale nie chcę powrotu Leo do Dumy Katalonii. Pewien etap minął i czas na nowe rozdanie. Mnie się marzą tak nieoczywiste i tanie transfery jak Kim i Kvara w Napoli. To jest przykład genialnego skautingu. Kvara za 10 mln to jest absolutnie genialny zakup, jak utrzyma formę, to sprzedadzą go za ponad 100 mln.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Arkon Zauważyłeś, że jak Messi odszedł, to nagle Barcelona nie potrafi z grupy Ligi Mistrzów wyjść? Przypadek? Czy raczej geniusz Messiego? Z Argentyńczykiem były kompromitacje, ale nie przez niego, a gra w fazie pucharowej była rutyną. Jeszcze czekam aż napiszesz, że Messi hamowałby rozwój drużyny lub zawodników. Teraz Messiego w Barcy nie ma, a tacy piłkarze jak Raphinha czy Torres ciągle się nie umieją rozwinąć. Fajnie, jakby wrócił do Barcelony. Znowu jest w formie, znowu jest najlepszy na świecie. No i przy okazji jest najlepszym piłkarzem w historii. 

 

  • Popieram 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nie twierdzę, że nie jest najlepszy na świecie, choć w historii miałbym wątpliwości czy wybrać jego czy Diego. Ja generalnie mam już dość Amigosów i chciałbym rozpocząć nowy etap w Barcelonie bez Pique, Busiego, Alby, ale też Leo.

Tak przy okazji kogo widzicie jako zwycięzcę LM? Dla mnie najbardziej kompletny skład ma MC po przyjściu Haalanda i jak nie będzie kontuzji kluczowych graczy, to oni powinni wygrać, o ile Pep znowu nie zacznie kombinować ze składem. Jako że lubię Klopp, to fajnie jakby on wygrał LM. Byle nie PSG i Real jak w zeszłym sezonie na farcie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

44 minuty temu, Arkon napisał:

Tak przy okazji kogo widzicie jako zwycięzcę LM?

 Ja,postawiłbym,na Bayern.O sile zespołu stanowi cała drużyna.!  Zrobili ogromne postępy,szczególnie obrona.Jednostka,nawet,ta najlepsza w świecie Mesi,Ronaldo,Lewandowski,Haaland,bez dobrego wsparcia drużyny,nic nie znaczą.Zamiana Messiego na Lewandowskiego,pokazała wszystkim,że cała Barcelona jest do wymiany.! Tam,już nie tylko,Lewandowski,macha rękami o podanie.

Moj typ finału PSG-Bayern.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten sezon jest inny niż wszystkie do tej pory. Na ten moment dobrze wygląda City, Real i PSG ale po Mundialu, gdzie też kontuzje mogą zrobić swoje będzie zupełnie inaczej. Generalnie faworytami są te same drużyny co sezon.

Bayern nie przekonuje mnie za to kompletnie. Nie uważam ich za mocniejszą drużynę niż sezon temu i w bezpośrednich starciach z drużynami wyżej wymienionymi w moim odczuciu nie będą faworytem. 

A co do wcześniejszej dyskusji o Barcelonie, ta drużyna ma tylko punkt straty do liderującego Realu a po 12 kolejkach ma bilans bramkowy 29:4. Odpadnięcie w grupie śmierci chluby im nie przynosi ale trochę chyba zbyt surowo jest tutaj oceniana. Kontuzje w kluczowych starciach zrobiły swoje, już sam fakt, że Xavi musiał grać Marcosem Alonso na stoperze wiele mówi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 31.10.2022 o 00:05, Pawop napisał:

Akurat Haaland ma wsparcie, jakiego nikt nie ma. Według mnie Bayern nie szans.

Otóż to- pomoc, skrzydła i boczni obrońcy w MC są na najwyższym, światowym poziomie. Nic oprócz, odpukać, groźnych kontuzji, nie wytłumaczy Pepa. Ma kadrę, której każdy, nawet Ancelotti może mu zazdrościć. Kadra Bayernu jest dużo słabsza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja szczerze mówiąc nie uwierzę w City czy PSG dopóki te zespoły czegoś nie wygrają - oczywiście mowa o LM. Rokrocznie są wymieniani w gronie głównych faworytów (zwłaszcza Ci pierwsi) i niewiele z tego wynika i też ciężko jest im kibicować czy się z nimi utożsamiać dlatego wole inne rozstrzygnięcia, wiadomo, że wcześniej czy później coś wygrają bo zbyt wielkie pieniądze są tam pompowane, ale lepiej żeby jak najpóźniej.  Oczywiście Bayern powinien być bardzo mocny. 

Edytowane przez Lanser123
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Arkon Diego był wybitny, ale przegrywa w starciu z Messim. Ma mundial, którego nie ma Leo, ale trzeba pamiętać, że oprócz wybitnej gry na tych mistrzostwach, było też dużo kontrowersji, jak choćby gol zdobyty ręką w meczu z Anglią. Jakbym nie rozkładał na czynniki pierwsze karier Diego i Leo, to Messi tu wygrywa. Lepsze statystki, lepsze umiejętności czysto sportowe, dłużej utrzymuje się na topie, a poza tym wygrał więcej zarówno indywidualnie, jak i drużynowo. Każdy ma prawo do swojego zdania, ale uważam, że z Messim przegrywa każdy inny piłkarz w całej historii.

 

Co do Ligi Mistrzów, to bardzo ciężko wskazać konkretnie jedną drużynę. Mamy specyficzny sezon, teraz może być ktoś faworytem, a po mundialu dojdą kontuzje, słabsza forma i z faworyta nici. Na pewno jest takie grono klubów, które ma największe szanse. Dla mnie to Real i Bayern, a kroczek za nimi City i PSG. Na dzień dzisiejszy nie dałbym do faworytów ani Chelsea, ze względu na niedoświadczonego w tych rozgrywkach trenera, ani Liverpoolu, ze względu na słabą formę, ale tak jak wcześniej wspomniałem, nie wiadomo co będzie w lutym. Druga sprawa, że Liga Mistrzów, zwłaszcza faza pucharowa to dosyć specyficzne rozgrywki, bo możesz grać jak z nut, a nie wyjdzie Ci jeden mecz i odpadasz. W takim przepychaniu meczów kolanem, zwłaszcza w Champions League mistrzem jest oczywiście Real. Ja nie mam ulubionej drużyny, ani z polski, ani zza granicy, więc jako poboczny obserwator chciałbym niespodzianki i wygrania tych prestiżowych rozgrywek przez na przykład Borussię Dortmund, Napoli czy Inter, choć wiem, że szansa na to zbyt duża nie jest. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mimo, że jestem fanem Leo, to do swojej ekipy wziąłbym Diego, ze względu na charyzmę i zdolności przywódcze. Nie oszukujmy się w 86 roku Argentyna nie jechała na mundial jako faworyt, wręcz przeciwnie. Oprócz Diego trudno tam wskazać innych wybitnych graczy, obecna Argentyna wydaje się mocniejsza. Podobnie Napoli, które zawsze było traktowane jako coś gorszego przez zespoły z północy. Jedyne dwa tytuły mają za jego kadencji, podobnie triumf w Europie. Ja się będę upierał, że najważniejsza w Barcelonie była pomoc- odkąd odeszli Xavi i Iniesta Barca nie istnieje w LM. Jednak patrząc na sam skład nikt mnie nie przekona, że MC nie ma najsilniejszego w Europie, stąd dominacja w Premier League, a jeszcze doszedł genialny Haaland.

@mrozio11 Oczywiście, że trzeba dać czas, ale mnie najbardziej dziwi, że w pierwszym meczu w Monachium było naprawdę dobrze, a potem coraz gorzej. Tym bardziej, że Inter był w poważnym kryzysie i nawet się spekulowało o zwolnieniu trenera.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Arkon W porządku, masz swoje zdanie i je uargumentowałeś. Ja uwielbiam obu, bo styl gry bardzo podobny, ale całościowo dla mnie wygrywa Messi.

 

Tylko czy najsilniejszy skład, czy kadra zawsze wygrywa w Lidze Mistrzów? No właśnie. Real nie miał sezon temu najmocniejszej kadry, a wygrali. Chelsea za Tuchela również nie posiadała najmocniejszej kadry, a też wygrali. Trudno się nie zgodzić z tym, że City posiada najmocniejszą pierwszą jedenastkę, choć mam takie wrażenie, że szerokością kadry to PSG jest od nich mocniejsze. Niedużo, ale mocniejsze, choć pierwszą jedenastkę ma zapewne City najmocniejszą. Tylko z tymi drużynami mam problem taki, że jeszcze tych rozgrywek nie wygrali, więc jeszcze nie udowodnili, że są na tyle dojrzałym zespołem, żeby wygrać te rozgrywki, dlatego daje ich kroczek za Realem i Bayernem, którzy pewnie mają trochę słabsze kadry od wyżej wymienionej dwójki, ale są zespołami bardziej sprawdzonymi w tych rozgrywkach, którzy w ostatnich latach je wygrali. 

Edytowane przez Sajonara
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie całą karierą Leo wygrywa, ale tak jak wspomniałem do swojej ekipy wziąłbym Diego- oczywiście robiłbym co tydzień testy na obecność niedozwolonych substancji. :)

Ja nie widzę słabych punktów w MC- bramkarz idealnie pasujący do taktyki Pepa, boczni obrońcy top na świecie, a Cancelo to już w ogóle geniusz niezależnie od tego czy na prawej czy na lewej, stoperzy rewelacja, pomoc najlepsza na świecie bez dwóch zdań z geniuszem De Bruyne, do tego Haaland. Niesamowity potencjał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Piłka ma to do siebie,że nie zawsze wygrywa lepszy. W 1986 w zespole Argentyny,oprócz Maradony,wyróżniał się S.Batista (obrońca)Porównując Messiego z Maradoną,bezapelacyjnie,w mojej ocenie,wygrywa Leo.Rzeczywiście MC,ma bardzo dobry skład.(stawiam ich w czołowej czwórce finału)   Kto mistrzem LM ? Dużo,też,będzie zależało(,jak tu wspomniano) od zdrowia czołowych graczy.I tu wchodzi w grę drużyna z dużym dobrym zapleczem. Bayern,MC,PSG i ten czwarty...?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Brak Realu w gronie faworytów to jednak faux pas. :) Mimo, że jestem fanem Barcy, jednak doceniam że to Królewscy są absolutnymi czempionami tych rozgrywek. Tylko ten zeszłoroczny triumf był mocno niesmaczny, bo grali słabiej od każdej z ekip w play offach i już z PSG powinni odpaść.

W primie Diego był lepszy i to jest zdanie wielu fachowców. Do tego Menotti powinien go wziąć na mundial w 78 i miałby 2 wygrane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wg mnie dwaj Francuzi Platini i Zidane lepsi od Messiego i Maradony. A z tej dwójki to Maradona lepszy niż Messi bo Maradona nie wykorzystał 4 karnych w karierze a Messi zmarnował już ponad 30. Taki [beep] karnych w ogóle nie może być brany pod uwagę przy ustalaniu piłkarza wszech czasów.

Edytowane przez Paul234
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sorry, ale mocno odleciałeś. Uwielbiam zwłaszcza Platiniego, ale bez przesady. Nawet Boniek, przyjaciel Francuza w jakimś wywiadzie powiedział, że na boiskach Serie A nie było lepszego zawodnika niż Diego w tamtym czasie https://www.polsatsport.pl/wiadomosc/2020-11-25/zbigniew-boniek-diego-maradona-to-dla-mnie-najlepszy-pilkarz-w-historii/

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja z kolei byłem i jestem wielkim fanem Zidane. Reprezentacja Francji z lat 1996-2006 to moja ulubiona zagraniczna reprezentacja.

Dla mnie przy ocenie piłkarza ważne są też rzuty karne.

Platini uchodzi za najlepszego wykonawcę karnych w historii. Nie wykorzystał tylko dwóch z czego w jednym i tak padł gol po dobitce. Nie wykorzystał swojego ostatniego karnego w karierze w MŚ 1986 z Brazylią. Zidane z kolei w oficjalnych meczach tylko 3 karnych nie wykorzystał. A Messi ponad 30 a kariera jeszcze trwa :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo lubię sport fair-play,dlatego Zidane i Maradona,niestety u mnie w notowaniach, nieco,przegrywają.Na dobrą sprawę,można wymieniać,sporo znakomitości piłki nożnej,tym bardziej,że jednym podoba się skutecznośc,innym finezja,a jeszcze innym,zupełnie coś innego.Na pewno obecne mistrzostwa świata,też kogoś zupełnie nowego wykreują. Moja ulubiona dziesiątka to-Pele,Eusebio, G.Muller,Maradona,Ronaldo Nazario ,Ronaldinho, Platini,Ronaldo, Messi,Lewandowski.

Edytowane przez zefir
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...