Skocz do zawartości

Liga Mistrzów UEFA, Liga Europy UEFA, Liga Konferencji


Kolejorz
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • 5 tygodni później...

Dobrze że Getafe utarło nosa germańcom.

 

Chciałbym słówko napisać o M. Platinim. Myśle że dobry z niego prezydent będzie. Ma podobne spojrzenie na problemy piłki co ja. Dobrze widzi jak pieniądz i zysk za wszelką cene, zżera sport i widzi że wszystko w piłce zmierza w [beep]owym kierunku.

Bardzo dobrze że chce zreformować europejskie puchary tak żeby słabsze klubowo federacje miały większe szanse na Ligę Mistrzów, która z małymi wyjątkami stała się wewnętrzną sprawą kilkunastu najbogatszych klubów. O wiele ciekawszy na te chwile jest Puchar UEFA gdzie każdy może wygrać.

No i Platini też sprzeciwia się sprzedaży angielskich klubów w obce ręce: jamerykańskie, żydowskie, arabskie...

I rzecz najważniejsza. Platini chce ograniczyć liczbę obcokrajowców w klubach co byłoby zbawieniem. Niby liga angielska jest w pyte, no ale jak w środe na Arsenal-Liverpool na 22 graczy jest chyba ze 3 Anglików to sorry.

Już jeden sukces jest - rozpad krezusów G-14 (czy tam 18, nie pamiętam)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem reformy Platiniego to jedna wielka głupota. Chce się zabrać miejsce w LM dla Anglików, czy też Hiszpanów tylko dlatego, żeby taka Polska mogła mieć klub w LM (choć nawet w UefaCup nie mamy już reprezentantów).

W LM w tym sezonie było dużo słabych zespołów - chyba nie muszę przypominać wyników bodajże po 7-0 w tej edycji... To, że wśród tych ostatnich płotek nie ma Wisły a jest np. Steaua, czy Rosenborg to nie jest wina systemu, tylko naszej polskiej piłki nożnej. Droga do LM jest otwarta dla każdego... Fenerbahce gra nawet w 1/4 finału i ma szanse na 1/2. I żadnych reform Platiniego ten turecki klub nie potrzebował.

 

Najpierw niech nasze kluby zaczną grać w UefaCup...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

fiant - nie zgodzę się z tym ....

 

Właśnie odwrotnie jest. Dlatego że nie mamy miejsca w LM z urzędu - tak ciężko jest m.in wykopać się z dołka.

I jestem za tym, by ograniczyć 3 lub 4 miejsca w LM najpopularniejszych lig - a w to miejsce niechaj grają z urzędu Mistrzowie Swoich Lig.

I nie wierze że LM obniży tym swój poziom. Mecze będą ciekawsze bo dojdzie więcej świeżości .Przecież Ci co już tak chcą oglądać mecze typu Arsenal - Liverpool - mogą sobie oglądać Ligę Angielską ...

Brakuje mi już meczy typu np : Anderlecht - Panathinaikos , dwie kultury, Belgijska i Grecka - mecz z smaczkiem , inna jakość ...ehh .. Nie wiem jak to wytłumaczyć sam, chyba się nie da .Chyba trzeba kochać piłkę nożną ..... :oops:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To był najlepszy mecz PUEFA od lat. A na pewno od 7 lat (Liverpool-Alaves). Meczu na tak zaawansowanym już poziomie jak ćwierćfinał nie powinien Szwajcar sędziować Bayernowi. Niemcy i Szwajcaria to przecież jeden [beep]. Ale mniejsza o to. Czerwona kartka dla De la Reda była z [beep] i Bussacca wypaczył cały mecz. Mimo to jestem na kolanach po tym co w 10-tke grało Getafe. To był serio jeden z najlepszych meczy ostatnich lat. No i szkoda tego bramkarza ale zemściła sie na nim ta taka bezmyślna szpanerska gra. To niełapanie piłki, podnoszenie jej z ziemi w ostatniej chwili, ryzykowne zagrania itp. Ale niemniej szkoda go i szacunek dla techniki jaką prezentowało Getafe. W jedenastu na pewno by sobie poradzili. Tyle że Bussacca dla Bayernu był za pobłażliwy. Bo z[beep]any pozszywany [beep] Ribery i [beep] ze wsi Toni za wiele se pozwalali. Może i na czerwone nie zasłużyli ale w takim razie na pewno nie zasłużył też na nią De La Red.

Wątpliwe by ktoś teraz zatrzymał Srajern, ale cóż trzeba liczyć na ruskich z Zenitu.

No i Iwański niech spada od mikrofonu bo gada jak po[beep]ony

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie. Forum nie jest podwórkiem, ale niektórzy uważają chyba inaczej. Pięknie się czyta takie posty bez cenzury, po prostu pięknie. :evil: @Przemek87 zarobił już dzisiaj jedno ostrzeżenie, ale widzę, że szybko nazbiera sobie na kolejne :? Ewidentnie został złamany regulamin (punkt mówiący o zasadzie "Netykiety" - jeszcze sobie popatrzę i podejmę odpowiednie kroki. Pozwoliłem sobie podkreślić ciekawe epitety, których póki co nie ocenzurowało. Takie zachowanie będę tępił :evil: Wracamy do tematu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bayern jest teraz faworytem. Ale to co pokazało Getafe jest niesamowite. Jarinho pisałem Ci, że hiszpańskie kluby grają w Pucharze UEFA na 120% i będzie ciężko Bayernowi i sprawdziło się. Dawno nie widziałem tak dobrego meczu (ostatnio Liverpool-Milan finał LM), emocje, dramaturgia, bramki. Cud, miód i orzeszki. Jeszcze Getafe 115min grało o 1 zawodnika mniej! Chociaż sędzie był trochę pobłażliwy dla piłkarzy Bayernu. Ciągle nudne i schematyczne akcje - wszystkie zagrania górą do Toniego. Moim zdaniem jest najlepszym piłkarzem obecnie grającym głową na świecie, ale bez przesady, ciągle te samy akcje na niego. Wściec się można. Mecz bardzo dobry, gratulacja dla Getafe za grę i walkę oraz dla Bayernu za awans.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Racja Hubert, nie myliłeś się :wink: Wczorajszą grę Getafe można rzeczywiście ocenić na 120%. Grali po prostu niesamowicie, ten mecz śmiało mógł być finałem tych rozgrywek. Co do Bayernu nie będę pisał że awansowali zasłużenie czy też zagrali super mecz. Ale trzeba im oddać że potrafią w wydawałoby się sytuacji bez wyjścia zmobilizować się i grać jak to niemieckie drużyny mają w zwyczaju do końca. Ale tak jak Hubert napisałeś gratulacje należą się obydwu drużyną i wielkie brawa za naprawdę genialne widowisko. :brawo: Również dawno już nie widziałem tak dobrego spotkania. :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bayern - fuksem przeszedł Getafe, powinno grac do konca przy stanie 3:1 odpuscili . A niemiaszki jak niemiaszki, mieli fuksa jak zwykle.Glasgow Rangers bede kibicował w meczu z Bayernem Monachium.A gdyby tylko mistrzowie grali w LM, wtedy zespół Polski grałby w fazie grupowej kazdorazowo. I moze w koncu byłby poziom OE wyzszy . :brawo: dla Getafe szkoda ze odpuscili przy stanie 3:1.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...