Jump to content

Liga Mistrzów UEFA i Liga Europy UEFA

Recommended Posts

Ja mam nadzieje, że wygra MC. RB Lipskowi się pofarciło i jestem pewien, że przez najbliższe 10 lat nie powtórzą tego wyniku

51 minut temu, Pawop napisał:

Ja mam nadzieje, że wygra MC. 

A ja nie. Bo takie kluby jak MC czy PSG niszczą piłkę nożną pieniędzmi. 

• Upvote 1
40 minut temu, Beks napisał:

A ja nie. Bo takie kluby jak MC czy PSG niszczą piłkę nożną pieniędzmi. 

Barcelona nie niszczy piłki sprowadzając Coutinho za 140 milionów, albo Dembele za 100 milionów, który woli grać w gry niż trenować? :D

@ezequiel93 nie zawsze cena idzie w parze z gra. Coutinho w Liverpoolu byl swietny ,niestety w Barcelonie nie wypalil. Za Dembele ewidentnie przeplacili . Jak dla mnie glowna wina za niszczenie pilki lezy po stronie UEFA.

Edited by andi64

Oj chyba się mylisz, tu masz porównanie, MC ma najgorszy bilans wydatków i przychodów, ponad 600 mln w ostatnich 5 latach https://www.transfermarkt.pl/premier-league/fuenfjahresvergleich/wettbewerb/GB1

Liverpool i Chelsea trochę ponad 100 mln. Przepaść. Nawet MU ma lepszy bilans 529, czyli ponad 120 mln lepszy.

@Pawop

O bilans właśnie chodzi, taki Liverpool sprzedał Coutinho i za to kupił Alissona czy Van Dijka, Chelsea sprzedała choćby Hazarda. Same wydatki to mydlenie oczu i zakłamywanie rzeczywistości.

Edited by Arkon
  • Upvote 2

W tej tabelce jest bilans transferowy, to jest tylko ciekawostka.
Najważniejszy jest bilans całościowy, który uwzględnia wszystkie dochody i wydatki. Kluby angielskie, które dobrze wypadną w LM, z samych praw TV wyciągają prawie 200 mln.

Francja - Niemcy w półfinałach Champions League! Szok i niedowierzanie cytując klasyka.

Hiszpania, Włochy, a teraz też Anglia wyjaśnione.

Ułaaa... parafrazując pewnego skromnego reportera z Dębicy można by rzec, że kilka klubów będzie musiało na poważnie przedefiniować swoje projekty 💩

Bayern Flicka wygląda tak samo stratosferycznie niczym Bayern Heynckesa. Wtedy pogonił Barcelonę, 7-0 w dwumeczu. Teraz wystarczył mu tylko jeden mecz by władować Dumie Katalonii osiem goli. Będę mocno zdziwiony jeśli w tej sytuacji Bawarczycy nie sięgną po uszatego. 

Niesamowite, że z drabinki o nazwie Real, City, Juve, Lyon zwycięsko wychodzi SIÓDMA (!!!) drużyna Ligue 1. WOW! Real po odejściu Ronaldo kolejny raz odpada w 1/8 finału (skąd my to znamy - ile to razy Real odpadał w tej fazie przed transferem CR7?). Juventus? Z Portugalczykiem w składzie rok po roku odpada najpierw z Ajaksem w ćwierćfinale, a potem w 1/8 z Lyonem. Ból dla kibiców Juve jest tym większy, że CR7 kończy ten sezon z rekordowym dorobkiem bramkowym w historii klubu. Co do Manchesteru City to aż na usta mi się ciśnie, że Guardiola po odejściu z Barcelony kolejny raz zawodzi. Najpierw mieliśmy jego hiszpański kompleks Bayernu i ciągłe porażki z hiszpańskimi klubami na poziomie półfinałów. Teraz doszły do tego kompromitacje katalońskiego trenera z Manchesterem City w LM i ciągłe odpadnięcia na poziomie ćwierćfinałów. Kompromitacje, bo jeśli jesteś mistrzem Anglii i przez kilka lat z rzędu nie możesz przebrnąć fazy 1/4 mając do dyspozycji taki budżet transferowy i tak zbilansowaną kadrę to jest to jeden wielki wstyd. Tym bardziej, że MC nie dawał radę z takimi klubami jak Monaco, Liverpool (który jeszcze wtedy uchodził za przegrywa), Tottenham i Lyon. 

Edited by Project_ALF
  • Thanks 1

Powiem szczerze, że przypuszczałem, że tak może być. Niemcy dawno skończyli sezon, Francuzi nie grali a zaczynają sezon dokładnie w ten weekend co finały LE i LM - czyżby francuski finał?

Wielu dziennikarzy (zwłaszcza tych, którzy pewnie nigdy prosto piłki nie kopnęli ani nie przebiegli jednego kilometra) przekonywało, że bycie w tzw. rytmie meczowym to będzie jakiś gigantyczny handicap klubów, a ja pod koniec rozgrywek żadnego handicapu nie widziałem tylko zmęczenie z powodu szalonej intensywności meczów co trzy dni i gry na maksa niemalże do ostatnich kolejek w lipcu-sierpniu w gorącej Hiszpanii czy Włoszech. Nieprzypadkowo mieliśmy też tak wiele absencji supergwiazd i kluczowych piłkarzy finalistów LM. Czy to z powodów formalnych wynikających z absurdalnych zasad transferowych w czasie pandemii koronawirusa (patrz: przykład Smallinga w Lidze Europy czy Arthura w LM) czy kontuzji (m.in. Mbappe, Dybala, Ilicic, Werner, Aguero, Pulisic, D. Costa, Coman, Willian, Pavard, Azpilicueta, Dembele, Verratti, Gollini). Coś w tym jest, że Francuzi, którzy przystąpili do rozgrywek na dużej świeżości z racji wywieszenia białej flagi i Niemcy, którzy zakończyli sezon najwcześniej wyglądali najlepiej. 

Edited by Project_ALF

Podoba wam się ten twór stworzony na czas pandemii czy lepszy tradycyjny mecz i rewanż? Mnie nie przekonuje taki turniej w jednym mieście. To jest coś na wzór LM w ręczną. 

Zdecydowanie jeden mecz wypada lepiej, gdyby był dwumecz to taki Lyon na wyjeździe 90 min by bronił 0:0 a tak musiał też zaatakować i mecz był ciekawszy :)

• Like 1