Jump to content
Kolejorz

Liga Mistrzów UEFA i Liga Europy UEFA

Recommended Posts

9 godzin temu, mad85 napisał:

Żeby FPP było traktowane poważnie to w LM prawie same niemieckie kluby by grały.

Żal mi cię jak mało kogo i twoja wiedza jest powalająca.

Żal ?  Tylko to nie jest moja wiedza a tak naprawdę ogólnodostępne fakty o których piszą dziennikarze z różnych krajów. Choćby polecam książkę "Brudna piłka" (Football Leaks). Teraz właśnie w Portugalii ruszyło śledztwo na podstawie dokumentów wykradzionych przez hakera Rui Pinto (autora Football Leaks) a też właśnie na postawie "jego dokumentów" skazano właśnie City. Wśród podejrzanych są prezes Bragi, Benfica czy Porto a także Jorge Mendes, a mowa o malwersacjach, oszustwach podatkowych, oszustwach transferowych itd. Sporo dziennikarzy o tym pisze.

Jak ktoś zna portugalski to polecam, jest kilka artykułów na ten temat

https://www.sabado.pt/portugal/detalhe/luis-filipe-vieira-investigado-por-fraude-fiscal-e-lavagem-de-dinheiro?ref=DET_relacionadas_portugal

@umek, @tracer10 może odniesiecie się jakoś do podawanych przez użytkownika @mad85 przykładów czy argumentów? Z chęcią poznam wasze zdanie na ten temat, nie miałem wiele czasu na szukanie w internecie ciekawych opinii w tym przypadku.

Skoro w waszej opinii @mad85 pisze głupoty i nie ma o niczym pojęcia to tym łatwiej będzie wam to ukazać. No ale lepiej wrzucić kilka postów w stylu "Stek bzdur, nie masz o niczym pojęcia" 😂

Z tego co udało mi się poczytać to raczej trudno wierzyć tym razem w to, że Manchesterowi się upiecze. Z mojego punktu widzenia tym lepiej, bo Chelsea ma łatwiejszą drogę do LM. Nie wiem tylko czy już teraz czy odwołanie do CAS odwlecze karę do kolejnego sezonu.

• Haha 1

No ja mam spore obawy, że jednak się upiecze, sprawa w CAS trwa 4-5 miesięcy a to idealnie wpasowuje się w termin przed startem kolejnego sezonu. 

A co do  książki jeszcze, to jest tam ciekawy wątek o Surkisie, prezesie Dynama Kijów, czyli osoby która załatwiła nam Euro 2012(o tym jak dostaliśmy to Euro też jest wiele artykułów), gdzie UEFA pieniądze za europejskie puchary, pieniądze za ME, różnego rodzaju programy nie przelewała na konta klubów czy federacji a na konto funduszu na Wyspach Dziewiczych. Naprawdę polecam tą książkę "Brudna Piłka" przeczytać bo jest ciekawa, 

A co do Chelsea to myślę, że ona i tak awansuje do tej LM, choć nawet jakby utrzymali bana City to najlepsze jest to, że na ich miejsce do LM może wejść jeszcze gorszy klub pod tym względem czyli wydmuszka Mendesa Wolverhampton .

Nie maja nic do rzeczy te jego „przykłady”..dlatego nie ma się do czego odnosić..

22 godziny temu, mrozio11 napisał:

Skoro w waszej opinii @mad85 pisze głupoty i nie ma o niczym pojęcia to tym łatwiej będzie wam to ukazać. No ale lepiej wrzucić kilka postów w stylu "Stek bzdur, nie masz o niczym pojęcia" 😂

Mi akurat chodziło chłopaku o stwierdzenie, że tylko niemieckie kluby by grały w LM [ jest cytat ] co jest bzdurą na resorach.

Tyle i tylko tyle.

Mecz Valencia - Atalanta przy pustych trybunach.

UEFA poinformowała o przeniesieniu wszystkich spotkań europejskich pucharów w przyszłym tygodniu - rewanżów 1/8 finału Ligi Mistrzów oraz Ligi Europy. Przesunięte zostaną także ćwierćfinały w obu tych rozgrywkach.

A nie mogli by po prostu przenieść meczów gdzieś, gdzie nie ma wirusa? Np. do Afryki gdzieś?

• Haha 2

Z tego co widziałem na mapie, to Korea Północna albo Antarktyda. To chyba lepiej przenieść na późniejszy termin.

• Haha 1