Skocz do zawartości

Liga Mistrzów UEFA, Liga Europy UEFA, Liga Konferencji


Kolejorz
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Jedynie wpadka Interu może być uznana za sporą niespodziankę.

Tysiące ton spalonego paliwa lotniczego aby "udowadniać", że w sporcie wszystko możliwe. Efekt w poście wyżej.

Myślę, że 99% interesujących się sportem taki skład 1/8 finału wytypowałaby bez tych z roku na rok coraz słabszych sportowo rozgrywek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Przy takim wyroku mówi się że odwołanie jest bezcelowe.... ba..mówi się że Pep już na bank latem odchodzi...jakby nie było przyszedł wygrać LM i jakoś w tym sezonie ich nie widzę..a potem..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym się w ogóle nie zdziwił jak będzie odwołanie i skończy się na zakazie transferów na 2/3 lata. Jak wywalą ManC to zaraz się okaże że będą musieli kilka kolejnych klubów tak samo potraktować (właściwie to czemu pierwsze nie jest PSG?). A wtedy UEFA może się przejechać i zamiast LM będzie Superliga bez fair play.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałbym doczekać czasów gdy ludzie zaczną pisać konkretami zamiast głupich pozbawionych sensu  tekstów typu : parę wycieczek na bliski wschód albo czemu nie PSG..


 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przecież łamanie przepisów finansowego fair play, to normalka dla takich klubów jak City, czy PSG,  a jakoś nigdy tych wielkich nie wykluczyli z pucharów. Pomijając Milan, który sam siebie wykluczył z Europa League. :D

Bardzo mnie zaskoczyła ta informacja, i na początku potraktowałem ją jako fake news. :)

Edytowane przez ezequiel93
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I na tym polega problem..większość nie ma pojęcia o zarzutach jak i dowodach jakie im postawiono...fifa fair play to tylko jeden z nich.

Dziś już jest pewne że odebrane będą im punkty w lidze angielskiej..utrata ponad 200 milionów funtów a co za tym idzie..poważne problemy na rynku transferowym.

 

PSG się nadal zajmują...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 14.02.2020 o 21:58, umek napisał:

Chciałbym doczekać czasów gdy ludzie zaczną pisać konkretami zamiast głupich pozbawionych sensu  tekstów typu : parę wycieczek na bliski wschód albo czemu nie PSG..


 

Ale to są fakty, tak wyglądają te odwołania. Zakazy transferowe, zawieszane na okienko dla Barcelony czy inne fikcje. Jednych za coś karali drugich nie. PAO z Grecji moment karę dostało, Barcelona nie do wykoszenie a tam chyba największe wałki idą. W ogóle liga hiszpańska to jakiś absurd, tam nie ma klubu bez długów a każdy bez problemu przechodzi.

 

A jest jeszcze jedna rzecz, City to jeden z buntowników obecnego systemu pucharów a za 4 lata będą wielkie zmiany w pucharach.

 

Nikt tego FPP nie stosuje. 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem w przeciwieństwie do Ciebie. Ja piszę tylko o faktach. Wszystkie te informacje są ogólnodostępne. Przyjrzyj sobie choćby jak wybiórczo UEFA karze kluby i jak potem te odwołania w CAS wyglądają.  A co do Superligi to właśnie zaczyna się test w Afryce.  Żeby FPP było traktowane poważnie to w LM prawie same niemieckie kluby by grały.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Naprawdę nie rozumiem jak można być tak naiwnym. Pewnie też nie wiesz o tym, że w wielu klubach zawodnicy mają 2 pensje choćby po to aby kluby były rentowne bo tylko jedna jest klubu. Pewnie nie wiesz, że w Hiszpanii wielu zawodników ma problemy z urzędem skarbowym właśnie o ukrywanie dochodów. O pensji Messiego jest tyle spekulacji i nawet ci katalońscy dziennikarze którzy są dobrze poinformowaniu spekulują o zarobkach typu 100 mln euro a to by oznaczyła ban dla Barcelony. 

 

Kolejna fikcja: fundusze transferowe, bez nich Benfica, Porto i Sporting by nie istniały na konta klubów trafia po 20-30% sumy transferowej a reszta idzie do prywatnych osób a jasno jest to zabronione, ba nawet w Polsce Legia z tego korzystała i nikt tego nie ukrywał. Nie wiem czy pamiętasz takiego piłkarza jak Guilherme który kiedyś grał w Legii, potem  Benevento, Malatyaspor a teraz Trabzonsporu i do każdego tego klubu jest wypożyczany z fikcyjnego klubu, wcześnie Ole Brasil, teraz 3 ligowej portugalskiej Alveragi i to agent kosi za to kasę tylko a jest to zabronione. A takich zawodników są tysiące. I nikt jakoś kary nigdy nie dostał. A najlepsze jest to, że Legii nie opłacało się go sprzedać, bo niewiele by na tym zarobiła, ani przedłużyć umowy, bo była ogromna prowizja dla agenta. 

 

Nie wiem czy wiesz jak wyglądają wnioski licencyjne klubów które są wysyłane też do UEFY jeśli klub ma grać w pucharach, a wystarczy podpisać parę fikcyjnych umów czy porozumień i wszystko w finansach się zgadza. A jakimś cudem nikogo nie karzą ? Przejrzyste finansowo to są ligi w USA, MLS, NFL, NBA itd ale nie piłka europejska gdzie poza Niemcami (i to tylko dzięki tak krytykowanej zasadzie 50+,01) tam są najzdrowsze finanse.

 

Cała europejska piłka to fikcja. Gdyby przestrzeganie finansowych zasad było wymogiem to 90 % klubów z LM miałoby problemy, a najlepsze jest to, że to wcale nie dotyczy tylko najlepszych lig bo Rosja, Turcja, Ukraina,  niektóre kluby na Węgrzech, Rumunii,Kazachstanie, Azerbejdżanie  robią dokładnie to samo. Nawet u nas. Wystarczy tylko sobie poczytać. 

Naprawdę nie rozumiem jak można być tak naiwnym. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żal ?  Tylko to nie jest moja wiedza a tak naprawdę ogólnodostępne fakty o których piszą dziennikarze z różnych krajów. Choćby polecam książkę "Brudna piłka" (Football Leaks). Teraz właśnie w Portugalii ruszyło śledztwo na podstawie dokumentów wykradzionych przez hakera Rui Pinto (autora Football Leaks) a też właśnie na postawie "jego dokumentów" skazano właśnie City. Wśród podejrzanych są prezes Bragi, Benfica czy Porto a także Jorge Mendes, a mowa o malwersacjach, oszustwach podatkowych, oszustwach transferowych itd. Sporo dziennikarzy o tym pisze.

 

Jak ktoś zna portugalski to polecam, jest kilka artykułów na ten temat

 https://www.sabado.pt/portugal/detalhe/luis-filipe-vieira-investigado-por-fraude-fiscal-e-lavagem-de-dinheiro?ref=DET_relacionadas_portugal

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...