Skocz do zawartości

Liga Mistrzów UEFA, Liga Europy UEFA, Liga Konferencji


Kolejorz
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Tak z ciekawości wszedłem sobie na stronę Juvepoland i znalazłem parę ciekawych wpisów- oczywiście przeważa złość na trenera, ale też są głosy, że druga linia drużyny z Turynu jest po prostu mało kreatywna, co wynika z kupowania pomocników albo po kontrakcie(Can), albo z kończącą się umową(Matuidi). Inna kwestia to postawienie na De Sciglio kosztem lepszego w ofensywie Cancelo. Ogólnie można stwierdzić jedno sam Ronaldo nie jest gwarancją wygrania LM jak brakuje gości typu Modrić, Kroos, Ramos czy Marcelo, o niedocenianym Benzemie nie zapominając. Nawet lepszy piłkarsko Messi nie może przebrnąć przez ćwierćfinał LM mając za pomocników takich "kreatorów" jak Rakitić czy będący pod formą Busi. Jak mówi mądre przysłowie pokaż mi swoją pomoc, a powiem Ci jak mocną masz drużynę. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Allegriemu to by nawet Messi nie pomógł, bo nawet jakby strzelił na 1:0 to pomysłowy Max zagoniłby go do obrony. Ten koleś  powinien wylecieć po megakompromitacji kilka lat temu w Monachium, gdzie oddał słabemu w tym dniu Bayernowi inicjatywę i w konsekwencji przegrał wygrany dwumecz. On się nadaje do trenowania Lazio czy innej Romy, a nie Juve.  Nie twierdzę, że nie potrafi wymyślić czegoś ekstra, ale to wszystko przyćmiewa jego  murowanie przy dobrym wyniku, które  było dobre za czasów Mourinho.

Edytowane przez focus1224
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

48 minut temu, the cable guy napisał:

Ronaldo kolejny raz pokazuje jakim jest egocentrykiem. Musiał zrobić coś żeby o nim mówiono, skoro w meczu był jak posiadacz mocy Sue Storm z fantastycznej czwórki. :D

Przynajmniej będzie warto włączyć mecz, bo kiedy Juve na musiku to często jest ciekawie.

Obrazali mu rodzinę przez cały mecz, moim zdaniem dobrze że zareagował, nic złego nie zrobił. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A może po prostu wiele osób za wysoko ocenia potencjał Juve? Jak się okazuje wygrywanie Serie A nie oznacza dobrych występów w LM. Tak naprawdę jak spojrzymy z boku, to zawodnikami klasy światowej są tam CR7, Chiellini i Bonucci i to tyle, bo nie liczę wiecznego, niespełnionego talentu Dybali. Oczywiście mogę się mylić i pod wodzą nowego trenera Juve osiągnie w końcu zwycięstwo w LM, ale nawet w latach świetności, to nigdy nie był dominator w tych najbardziej prestiżowych rozgrywkach, w odróżnieniu od choćby Milanu, Realu czy Bayernu albo Barcy za czasów Pepa. W obecnych rozgrywkach też trudno podać jakiegoś zdecydowanego faworyta do wygrania LM- Real w kryzysie, Barca z Valverde i mało kreatywną pomocą, bo oczywiście Ernesto boi się tam wystawić Coutinho, Liverpoool i MC też mają swoje problemy, podobnie Bayern. Może po ewentualnym wyeliminowaniu Juve, to Atletico w końcu sięgnie po to trofeum?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak łatwo Wam przychodzi stwierdzenie, ze (zawodnik, druzyna czy trener) coś odpuścił.)

Oczywiscie sa to zabawne stwierdzenia czytelników marnych portali. Raczej znawcy, miłośnicy  piłki tak łatwo nie kreują zdania.

Nikt bowiem nie potrafi rzeczowo wyjasnić jaki małby niby cel trener (kazać czy taktycznie zaordynować) i coś odpuścić i przegrać?

Piłka jest grą dyspozycji, błedów. Bardzo często bywa, ze ci co rzadzili w 1. połowie nie daja rady w 2-giej.

Jaki miałby cel trener MC aby ryzykować przegraną z najsłabszą w stawce Schalke? Czyżby to była taktyka trenerska?

Jak prosto tłumaczycie, ze ktoś zawalił , a kogoś zwolnić.

Ale to tylko kiwanie palcem w bucie bo przecież tych dywagacji nikt nie bierze na serio. Niestety rola kibica to siedzieć przed ekranem ( i wszystko wiedzieć jak i co poustawiać aby zagrało).

Zwykle taki kibic lub równie madry dziennikarz nie prowadził nawet wiejskiego LZS-u. A zwalniałby jednego po drugim...

  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapytam inaczej...

czy ktoś jest zaskoczony wynikiem z Madrytu?  Myślę, ze większość z Was w tym konkretnie meczu bardziej stawiała na gospodarzy.

Co więcej....nawet przebieg meczu nikogo nie zaskoczył. Może jedynie przyśpieszenie w ostatnim kwadransie.Co nie znaczy , że 2-mecz już przesadzony. Ja będę nieco rozczarowany jeśli Juve nie da rady bo raczej stawiałem na Włochów. 

Oczywiście nie jestem kibicem i nie muszę ogryzać palców za kimś...trzymam z lepszymi i jeśli pasiaki wytrzymają w Turynie też nie będę pognębiony. Dla dobra sportu.

 Tak się gra w LM ( w określonej porze sezonu)  i widać to było we wszystkich 8 meczach.  Na dobrą sprawę nie było ani jednego zaskoczenia postawami drużyn. Nawet wyniki po zastanowieniu też nie są niespodzianką.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedna wpadka po ciężkim meczu z Ajaxem i o nietypowej porze. Wszystkie ważne mecze z dużymi firmami zagrane bardzo dobrze przez Real (m.in. z Barcą, Atletico i Ajaxem). W poprzednich latach ludzie pisali tak samo jak ty teraz, a kończyło się triumfem Realu. Teraz też tak będzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, ezequiel93 napisał:

No i super, Juve odpadnie i będzie mogło się skupić na najlepszej lidze świata, czyli Serie A. :D Chociaż w rewanżu jeszcze ich nie skreślam. ;) ?

Nie ma się tutaj już na czym skupiać. Jeśli Juventus odpadnie, a pewnie odpadnie to już 12 marca właściwie zakończy sezon. Chyba, że za punkt honoru postawi sobie za cel pobicie własnego rekordu punktowego. 

 

Przyczyn porażki i ewentualnego odpadnięcia Juve można wymieniać od groma i w każdej można doszukać się jakiejś prawdy. Jedną z nich jest pewnie to co spotykało Bayern i PSG w ostatnich latach, czyli absolutna dominacja we własnej lidze, która negatywnie wpłynęła na koncentrację, właściwe przygotowanie zespołu do najważniejszej potyczki w nowym roku. W ciągu 8 ostatnich lat Juventus nie osiągnął takiej przewagi nad ligową konkurencją jak ma to miejsce w tym sezonie. Wielokrotnie na tym forum wypisywałem daty w których klub z Turynu sięgał po Scudetto. W tym roku puchar za mistrzostwo kraju wpadnie mu do gabloty o wyjątkowo wczesnej porze. 

Edytowane przez Project_ALF
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja natomiast przypomnę że odkąd Diego Simaone objął Atletico Madryt w fazie pucharowej Ligi Mistrzów odpadł tylko z Realem Madryt, eliminując przy tym dwukrotnie Barcelonę, biorąc pod uwagę że w tym roku finał odbędzie się na ich stadionie mogą nareszcie dopiąć swego i wygrać LM. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dotychczas zazwyczaj rozgrywali  mecze rewanżowe właśnie u siebie  z Barca  na wyjedzie w plecy a u siebie wygrana. Tylko 1  z nich była kontrowersyjna. Z królewskimi to raz odpali bo  2 z 3 goli w pierwszym meczu padały po rykoszetach. A w rewanżu 2 karne CRa .   Śmiem twierdzić iż Simone zrobi swoich żołnierzom  rewolucje przed meczem . A sam mecz będzie wyglądać  wręcz jak z Barca bo oni nic nie muszą a 1 gol w Turynie i jest po zawodach

 

 

Tymczasem

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...