Skocz do zawartości

Liga Mistrzów UEFA, Liga Europy UEFA, Liga Konferencji


Kolejorz
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Dlatego dawanie z przydziału miejsc drużynom z niby TOP 4 było dziwnym pomysłem. Nadal w Serie A liczy się tylko Juve, co pokazuje sytuacja w tabeli, a wyznaczanie siły zespołów na podstawie historycznych dokonań nie ma sensu. Obstawiam, że jeszcze długo Milan i Inter nie będą czołowymi ekipami w Europie, a Napoli zawsze było zespołem z południa, który nawet za czasów Maradony nie liczył się w PE. Przyznam szczerze, że nie liczyłem na tak szybkie odrodzenie Dortmundu. Choć najbardziej mnie cieszy(oprócz oczywiście awansu wszystkich zespołów angielskich), że dalej zagra Lyon, który napędził mnóstwo strachu MC i powinien dwa razy wygrać.

Jak ktoś nie może się doczekać poniedziałku, może sam pobawić się w losowanie https://draw.inker.fun/?fbclid=IwAR1iZQo0tFA66_NI3Z3BL8QKZFgRIfWeGuDdglH5vrkDtsjNQDyGY8gVSj8#/cl/ko

A tu tabelka z prawdopodobieństwem wylosowania konkretnych drużyn http://www.toutlemondesenfoot.fr/blog/2018/12/12/ligue-des-champions-les-probabilites-de-chaque-tirage-des-1-8-de-finale/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Serie A nie dostała niczego z przydziału bowiem przez cały 2018 rok zajmowała trzecie miejsce, które na starych zasadach dawało co najmniej trzy bezpośrednie miejscówki + kwalifikacje. Reasumując Włochy otrzymały od UEFY dokładnie tyle samo co Anglia i Hiszpania. W obecnej sytuacji na reformie najbardziej skorzystali Niemcy.  

 

Obiektywnie to zarówno Napoli jak i Inter nie wyszły z najsilniejszych grup jakie były w tej edycji LM. Bardziej boli to, że awans z nich był dosłownie na wyciągnięcie ręki. W przypadku Napoli zadecydowała jedna bramka. Natomiast Interowi zabrakło zwycięstwa z ostatnią drużyną grupy w meczu u siebie. Napoli odpadło, ale z głową podniesioną do góry. Dwa razy zremisowało z mistrzem Francji, PSG. Natomiast w grupowym dwumeczu z Liverpoolem (finalistą ostatniej edycji) osiągnęło wynik remisowy, 1-1 (zwycięstwo u siebie, porażka na wyjeździe). Trudno w tych okolicznościach pisać o słabości Napoli. 

 

Inter z kolei po 7-letniej przerwie potrafił zremisować z Barceloną. Nie z Barceloną taką, którą widzieliśmy w ostatnim meczu z Tottenhamem, tylko taką z Messim w wyjściowym składzie, której wciąż zależało... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajne pary mi wyszły :

Dortmund- Liverpool

Schalke-Juve

Lyon-Barcelona

Atletico- Manchester City

Ajax-Real

Man United- Porto(Nie wiem czy z kimkolwiek United ma szanse na awans do 1/4 ,ale z całego grona Porto teoretycznie najsłabsze)

Tottenham-Bayern

Roma-PSG

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli spojrzymy na sam mecz na Anfield, to Napoli ani trochę nie zasłużyło na awans. W poprzednich natomiast walczyło jak równy z równym, tych dwóch punktów straconych w Belgradzie mogą najbardziej żałować.

 

W Lidze Europy widać, że co klub, to podejście. Marsylia tylko jeden punkt i bilans bramkowy 6-16? Widać w klubie po przegranym finale poprzedniej edycji powiedzieli sobie, że mają gdzieś te rozgrywki. ;)

 

Ładnie pograły w grupie Eintracht i Leverkusen, ale z kolei trener Lipska powiedział, że nikogo w klubie te rozgrywki nie interesują i liczy się tylko Liga Mistrzów.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Straszna nędza włoskich ekip. Czegoś takiego chyba nigdy nie było...

Juventus mimo porażki, miał spore szanse że i tak zajmie 1 miejsce w grupie. Tak się stało, trochę samolubnie i [beep]ko zachował się w 94 minucie Ronaldo, robiąc ruch do świetnego strzału Dybali...

Roma była pewna awansu, a że w lidze mają problemy to na LM mieli wywalone.

Lazio mimo że awans to ogólny wynik na miarę ich sezonu, czyli niby wysoko a jednak słabi są. Dobrze że wyszli z grupy, na co też pewnie mają wywalone.

Porażkowie:

Numer 1 powracający Inter (chociaż może lepiej żę oni a nie Lazio... bo to by byla kompromitacja). Przegrał sam ze sobą,  mieli wszystko pod kontrolą, pomoc Barcelony, ale i tak odpadli. W LE nie liczę że będą grali na poważnie. Drużyna niby miała być zagrożeniem dla Juventusu, a jedyne zagrozenie jakie stwarzają to zmarnowanie potencjału i kariery Icardiego. Oby jak najszybciej uciekł z tego okrętu lichej konstrukcji.

Numer 2 Milan jak na powrót grupę miał ciekawą, ale do wyjścia. Jednak to nie jest drużyna która mogłaby cokolwiek znaczyć. Beki dodaje fakt, że 2/3 goli w grupie Dudelange strzela na San Siro... Na sukces nikt nie liczył, ale na wyjśćie z grupy już tak...

Na koniec Napoli mimo że mogło awans zapewnić wcześniej to musiało się bić do końca o awans. Może to było coś z teorii Wichniarka że LFC przegrało z Crveną bo wiedziało że ostatni mecz gra u siebie xD

Czyli dobry pomysł miała Ata odpadając dawno temu.

Bilans biedy: 0-1-5

Z mojego losowania wyszło Roma vs City i Liverpool vs Juventus ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem na ile to wiarygodna informacja, ale Icardi ma przedłużyć kontrakt z Interem https://transfery.info/120620,porozumienie-icardiego

Jeśli to się potwierdzi, to dla mnie oznacza, że woli ciepełko w średniaku niż ryzyko w wielkim klubie. Szkoda, bo chciałbym go zobaczyć w naprawdę wielkim zespole. Podobnie jak Skriniara, bardzo podobała mi się gra tego zawodnika w paru meczach LM jakie widziałem. Nie wiem czy akurat trafiłem na wyjątkowo udane występy, ale zrobił na mnie większe wrażenie niż Koulibaly czy De Ligt. Wydaje mi się, że znakomicie pasowałby do Barcy.

Edytowane przez Arkon
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Świat nie kończy się na Barcelonie, Realu .. Inna prawa,że przedłużenie kontraktu służy temu by ewentualny nabywca musiał więcej zapłacić. Wiadomo,że taki Icardi nie ma szans na grę w Barcelonie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 15.12.2018 o 12:44, the cable guy napisał:

Icardi? Nie wygląda na zawodnika, który ma szansę na karierę w wielkim klubie.

Do jesieni myślałem podobnie, ale przyszła Liga Mistrzów i Icardi w swoim debiutanckim sezonie w LM zdobył 4 gole w 6 meczach trafiając do siatki wszystkich drużyn grupy B. Nie mając przy tym zbyt wielu okazji. 

 

W lidze włoskiej ma już 119 bramek w 203 meczach (rekordzista wszech czasów ma 274 gole, a najlepszy zagraniczniak: 225) i na koncie dwie korony króla strzelców. 

 

Nie ma drugiego takiego piłkarza, który zalazłby tak bardzo za skórę hegemonowi Serie A. Argentyńczyk w meczach przeciwko Juventusowi zdobył już 8 goli. W ostatnich dekadach więcej strzelił Juve tylko Cristiano Ronaldo, ale on ma 33 lata, a Icardi dopiero 25. 

 

Jego ogólny bilans w europejskich pucharach nie jest jakiś imponujący, bo dotychczas nie miał zbyt wielu możliwości żeby w tych rozgrywkach się zaprezentować. Do dziś z tego powodu trochę lekceważyłem Mauro, ale ostatnio przełamał się w reprezentacji Argentyny. Dobrze zaprezentował się w LM, znowu jest w czołówce strzelców Serie A czym nieco wytrącił mi argumenty więc daję mu już spokój. 

W dniu 15.12.2018 o 08:22, ezequiel93 napisał:

W poprzednich natomiast walczyło jak równy z równym, tych dwóch punktów straconych w Belgradzie mogą najbardziej żałować.

Teraz to już tylko gdybologia, której nie lubię po rozlaniu się mleka, ale gdyby Crvena nie strzeliła tej honorowej bramki w Neapolu przy stanie, 3-0 dla gospodarzy to Liverpool na Anfield musiałby strzelić Włochom 2 bramki, bo jedna już by nie wystarczyła do awansu Anglików. Zabrakło naprawdę niewiele i Napoli zostało chyba naznaczone / przeklęte jeśli przypomnimy sobie sezon 2013/2014:

https://en.wikipedia.org/wiki/2013–14_UEFA_Champions_League#Group_F

To było jakieś szaleństwo jeśli zerkniemy sobie ile punktów w tamtej edycji zgarnął Zenit w grupie G i kto ostatecznie znalazł się w 1/8. Losowanie jednak odgrywa w LM ogromną rolę co widać w tym sezonie choćby po takich klubach jak Roma czy Schalke, które pewnie gdyby nie wylosowały tak stosunkowo łatwych grup nie znalazłyby się w następnej fazie. Jak gra w tym sezonie Napoli i jak taka Roma to aż wierzyć się czasem nie chce, że Rzymianie grają dalej, a Neapolitańczycy tylko w pucharze pocieszenia. 

Edytowane przez Project_ALF
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. W tej chwili trwa losowanie par 1/8 finału LM. Oto pary, które już zostały wylosowane:

 

Schalke 04 - Manchester City

Atletico Madryt - Juventus

Manchester United - PSG

Tottenham - Borussia Dortmund

Olympique Lyon - FC Barcelona

AS Roma - FC Porto

Ajax - Real Madryt

Liverpool - Bayern Monachium

 

Osobiście uważam, że ciekawymi starciami będą starcia Atletico Madryt z Juventusem oraz Liverpool z Bayernem Monachium. 

Edytowane przez Gierek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Starcie Atletico - Juventus ciekawe? Jedynym plusem tego dwumeczu jest fakt, że murarze grają między sobą więc zamiast dwóch dwumeczów zepsują tylko jeden ?

 

Losowanie bardzo ciekawe, jest kilka meczów na które miałem od dawna ochotę, jak właśnie Liverpool - Bayern ale też Dortmund z Tottenhamem i United z PSG. Ciekaw jestem tylko jak to rozłożą w terminarzu.

Edytowane przez mrozio11
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Liverpool miał pecha, ale z drugiej strony Bayern już nie jest tak mocny jak kiedyś. Na pewno, według mnie, najciekawsza do oglądania para. Oczywiście będzie też mecz, który chciał @asiafan czyli starcie Atletico- Juve. Mecz dla prawdziwych "koneserów", ja obejrzę tylko skrót. Wcale nie uważam, że to drużyna z Turynu jest murowanym faworytem. Liczę na niespodziankę. Szkoda, że w kolejnej fazie znajdzie się ktoś z pary Roma- Porto, to zdecydowanie najsłabszy mecz, bardziej pasujący do LE. :) Teraz czekam na terminarz. Na pewno chciałbym obejrzeć starcia Liverpoolu z Bayernem, Barcy z Lyonem i Tottenhamu z Dortmundem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, kkzk81 napisał:

@mrozio11 tak ciekawe, jestem koneserem piłki, a takiego nie tylko cieszą bramki ale taktyka i bronienie( wślizgi i odbiory) to może być równie pasjonujące co gole choć nie powiesz mi , że te drużyny nie potrafią ich strzelać.

Nie no jasne, dla koneserów to jest idealny mecz. Ja pisałem to ze swojego punktu widzenia, zbyt wiele tego typu meczów oglądałem w ostatnich latach, teraz interesuje mnie tylko "Futbol na Tak". :)

  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znamy już też pary 1/16 LE. Oto one:

 

Viktoria Pilzno – Dinamo Zagrzeb
Club Brugge – FC Salzburg
Rapid Wiedeń – Inter Mediolan
Slavia Praga – KRC Genk
FC Krasnodar – Bayer 04 Leverkusen
FC Zuerich – SSC Napoli
Malmoe FF – Chelsea
Szachtar Donieck – Eintracht Frankfurt
Celtic Glasgow – Valencia CF
Stade Rennais FC – Real Betis
Olympiacos Pireus – Dynamo Kijów
Lazio – Sevilla FC
Fenerbahce Stambuł – Zenit St. Petersburg
Sporting Lizbona – Villarreal CF
BATE Borysów – Arsenal
Galatasaray Stambuł – Benfica Lizbona 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Terminarz 1/8 finału LM

12 lutego

Manchester United - PSG
AS Roma - FC Porto

13 lutego

Tottenham - Borussia
Ajax - Real

19 lutego

Lyon - Barcelona
Liverpool - Bayern

20 lutego

Schalke - Manchester City
Atletico - Juventus

5 marca

Borussia - Tottenham
Real - Ajax

6 marca

PSG - Manchester United
FC Porto - AS Roma

12 marca

Manchester City - Schalke
Juventus - Atletico

13 marca

Barcelona - Lyon
Bayern - Liverpool

Szkoda, że Liverpool- Bayern i Lyon- Barca są w te same dni. Liczyłem, że obejrzę oba te mecze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może dadzą Liverpool - Bayern o 18:55 a Lyon - Barca o 21 albo odwrotnie.Tak by było najlepiej,można byłoby wszystkie mecze 1/8 wówczas obejrzeć.

Edit:Jednak sprawdziłem i okazuje się, że wszystkie mecze będą o 21. Szkoda :(

Edytowane przez kkzk81
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...