Skocz do zawartości

Liga Mistrzów UEFA, Liga Europy UEFA, Liga Konferencji


Kolejorz
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Oby nie awansował, wtedy może go zwolnią na co szczerze liczę bo szykuje się fajna posada dla niego w Monachium, a chciałbym go zobaczyć w klubie w którym wygrywanie jest czymś koniecznym jak oddychanie. Szczerze dziwi cie ten Liverpool ? To było wiadomo, większość piłkarzy miała sezon życia, to w  ostatnich 20-30 lat nie był żaden wielki klub tylko klub który miał jakieś wyskoki jak wygranie PU, LM czy finały LM a potem znikali. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@mad85

Nie zwolnią tak szybko tym bardziej, że w Premier League Liverpool gra znakomicie. Tak w ogóle to Zeljko Buvac dalej jest asystentem Kloppa czy definitywnie odszedł? Może jego brak jest jedną z przyczyn gorszej postawy w LM, w końcu nazywany był "mózgiem"? :)

Tak poważnie, to ja nie rozumiem fenomenu tak fantastycznej postawy w lidze angielskiej i tak fatalnej(szczególnie na wyjazdach) gry w LM. Masz na to jakieś racjonalne wytłumaczenie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam wytłumaczenie. Po prostu zespoły z miejsc 7-20 stały się w ostatnich latach ogórkowe. Tak jak w Niemczech Bayern zdobywał mistrza marzec/kwiecień a w LM ani rusz.

Zespoły z LM to większy poziom niż 7-20 w Premier League

Jeśli w tym sezonie City nie wygra LM a w lidze będzie gromić to będzie mistrz w kwietniu na początku to oficjalny dowód na słabnięcie ligi.

Z angielską stało się to samo co kilka lat temu z hiszpańską. Kiedyś Barca i Real nie wygrywały tak gładko meczów w lidze jak wygrywają od 2009 roku.

 

Edytowane przez Taberski
  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możesz mieć trochę racji, choć akurat w tym roku w lidze hiszpańskiej już nie jest tak różowo dla faworytów. Specjalnie przeanalizowałem dotychczasowe mecze Liverpoolu i wniosek jest jeden- nauczyli się grać ze słabeuszami, ale z silnych przeciwników pokonali tylko P$G u siebie i Totki na wyjeździe, a poza tym albo remisy, albo porażki z City, Chelsea czy Arsenalem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Arkon on pisze głupoty a odpowiedź jest bardzo prosta, pieniądze Liverpool za poprzedni sezon zarobił 2x tyle grając w Premier League niż LM gdzie doszli do finału. Dla takiej Romy która zarobiła w LM troszkę więcej niż Liverpool to jest ogromna kasa ale dla klubów angielskich priorytetem jest liga i to nie same tytuły ale jakość gry ma wpływ 25% zależy od tego ile razy ktoś jest w TV a w poprzednim sezonie np MU zarobił najwięcej w Anglii, więcej o jakieś 500k funtów od City. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tym nie do końca się zgodzę, bo choćby przykład Abramowicza pokazuje, że najbardziej zależało mu na triumfie w LM. Jestem przekonany, że podobnie myślą właściciele MC. Myślę też, że wielu kibiców Barcy zamieniło by dublet na zwycięstwo w tych prestiżowych rozgrywkach. Nie tylko kasa się liczy, choć oczywiście też jest niezwykle istotna, stąd pomysły utworzenia Superligi. Odpadnięcie Liverpoolu z LM na pewno będzie rozczarowaniem i dla trenera, właścicieli(zainwestowali w końcu ogromne pieniądze), i dla kibiców The Reds. Z ocenami trzeba się wstrzymać do ostatniej kolejki, bo zarówno drużyna Kloppa jak i Totki mają szansę na awans. A na wiosnę mogą grać dużo lepiej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To może być coś jeszcze gorszego od Ligi Europy? Oglądałem wczoraj kilka meczów tego co działo się na europejskich boiskach i to był jakiś dramat wizerunkowy tych rozgrywek. Lider ligi hiszpańskiej przegrał z szóstą drużyną ligi belgijskiej w której gra Orlando Sa, Milan męczył się z klubem z Luksemburga. Widziałem oba mecze i zarówno Sevilli jak i Milanowi grać się za bardzo nie chciało, no więc przełączałem po kanałach sprawdzić czy gdzieś indziej było coś ciekawego. Zatrzymałem się na chwilę, na Cyprze, gdzie doszło do jakiejś anomalii, a mianowicie słyszałem kibiców, ale ich nie widziałem. Było to na meczu Apollon - Lazio. Dziś czytam, że...

 

 

Europa League v2 to będzie chyba coś gorszego od Pucharu Intertoto. 

Edytowane przez Project_ALF
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

UEFA będzie chciała trochę poratować Ligę Europy, mniej medialne drużyny z gorszych lig pewnie trafią do rozgrywek trzeciego sortu. Dzisiaj Arsenal gra w grupie jednocześnie z MOL Vidi i Bate - no naprawdę ekscytujący rywale. :D

Dzisiaj czytam, że plan jest taki, żeby Europa League 2 grała w czwartki o 17... Ani to pora do śledzenia meczów w TV, ani do pójścia na stadion. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
57 minut temu, ezequiel93 napisał:

Barcelona tak jak się spodziewałem dzisiaj wychodzi drugim garniturem. Wielka szansa dla Tottenhamu na awans, a Inter pewnie będzie ofiarą kalendarza... ;)

Narazie się nie sprawdza :D 

12 minut temu, MartinFC napisał:

 Oczywista czerwona dla Virgil'a.

Na co komu dziś... VAR.

Typowy Skomina i jego asystenci..

  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[beep]stwo włoskich drużyn inaczej tego się nie da nazwać, jedni i drudzy czekali zamiast wziąć sprawy w swoje ręce.  Szkoda, że Milik nie trafił ale to była mega trudna sytuacja ale genialnie tą piłkę zgasił i tak ale ciężko już było tą piłkę mu nakierować. 

  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@fillion brak czerwa dla Verrattiego w meczu z Liverpoolem to dopiero była niezła wtopa Marciniaka. Ogólnie sędziowie, nawet z grupy Elite, boją się w takich meczach dawać czerwone kartki, a co dopiero na początku spotkań. Tak samo jak nie dają kartek w 1 min. chociaż się należą niejednokrotnie. Inne sporty nie zostawiają tak wiele do interpretacji w rękach sędziów jak piłka nożna. Dlatego też np. żółte kartki sędziowie mogą ustawiać na potęgę np. ustalając słynną poprzeczkę wysoko, albo upominając zamiast karać żółtkami. 

  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Liverpool zasłużenie, ale piłka nie zawsze jest sprawiedliwa. Myślę,że Polacy wnieśli ożywienie, ten gol Milika by się odbił ogromnym echem w całej Europie i myślę,że akcje Polaka by znacząco wzrosły.Są po prostu takie akcje, momenty kluczowe  w karierze,ale Milik słynie z nieskuteczności.  Inter z kolei to [beep]zy. Choć zarówno Neapol jak i Mediolan mieli pecha jednak co do losowania. Dortmund co warto odnotować awansuje z 1 lokaty. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...