Skocz do zawartości

Liga Mistrzów UEFA, Liga Europy UEFA, Liga Konferencji


Kolejorz
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Proste Neymar to marketing, a Hazard broni się "tylko" piłkarsko. Mimo wszystko nie skreślałbym przedwcześnie Realu, bo nadal mają ogromny potencjał- dwa znaczące wzmocnienia przedniej linii- powiedzmy Hazard i Icardi i mogą być groźni dla każdego. Przecież Varane, Kroos czy Modrić nie zapomnieli jak się gra w piłkę. Widać też jakieś błędy w przygotowaniu motorycznym, bo ilość kontuzji jest porażająca.

Zadziwiająco dobrze wyglądają wzmocnienia Barcy, szczególnie Arhur. Za to na razie, jak już pisałem wcześniej, zawodzi Liverpool. Śmieszyły mnie opinie, że Salah osiągnął już poziom Messiego czy Ronaldo.

Dziwne, że nikt nie komentuje kolejnego klopsu Szczęsnego przy drugiej bramce MU. Zawsze twierdziłem, że to nie jest topowy bramkarz. Nikogo chyba już nie dziwi, że Wenger go pogonił, a Liverpool wolał wydać krocie na Alissona.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Finalista ostatniej LM, dokonali wzmocnień za wielkie pieniądze i przegrali z Napoli i Crveną. Po 4 meczach mają tylko 6 punktów i trudny wyjazd do Paryża. Dla mnie zawodzą, nie tylko wynikami, ale i grą. Nie pamiętam ich super meczu w tym sezonie. Oczywiście trzymam kciuki, żeby wygrali z P$G.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Crvena 2-0 Liverpool

Juventus 1-2 MU

Manchester City 1-2 Lyon

 

Wyniki szokujące jeśli prześledzimy sobie niedawną retorykę. Crvena miała być tylko dostarczycielem punktów. Pamiętam że gdy Napoli zremisowało w Serbii wielu już stawiało krzyżyk na Włochach wskazując ten remis jako coś absolutnie przełomowego w tej grupie. 

 

Potem ten niezwykły mecz w Turynie. Chwalony za pierwsze spotkanie na Old Trafford Juventus sprawia znacznie korzystniejsze wrażenie w rewanżu. Obija słupek, poprzeczkę, stwarza sobie wiele sytuacji. W końcu strzela cudownego gola na 1-0, ma następną okazje żeby podwyższyć na 2-0 i w tym momencie chyba nikt nie przypuszcza, że może ten mecz przegrać, a jednak...

 

Na koniec pierwszy grupowy mecz Manchesteru City z Lyonem. 2-0 do przerwy dla Francuzów i zupełna konsternacja. Ostatecznie mecz kończy się wynikiem 2-1 dla Olympique. Jak się później okazało ten wynik był zbawienny dla Citizens. Później zgubili już punkty tylko raz: w Premier League na ciężkim terenie na Anfield Road remisując 0-0.

 

Liverpool, Juventus, MC. Pamiętam, że akcje tych trzech klubów wśród bukmacherów i ekspertów tuż po losowaniu LM stały wysoko, jeśli nie najwyżej i te wszystkie głosy chyba nieco uśpiły te trzy ekipy, ale jak widać po Manchesterze City taki kubeł zimnej wody może na tej klasy zespoły wpłynąć bardzo pozytywnie. Paradoksalnie więc może lepiej się stało, że przytrafiły im się takie przykre historie w fazie grupowej niż w późniejszych fazach. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 godzin temu, Arkon napisał:

Finalista ostatniej LM, dokonali wzmocnień za wielkie pieniądze i przegrali z Napoli i Crveną. Po 4 meczach mają tylko 6 punktów i trudny wyjazd do Paryża. Dla mnie zawodzą, nie tylko wynikami, ale i grą. Nie pamiętam ich super meczu w tym sezonie. Oczywiście trzymam kciuki, żeby wygrali z P$G.

Nie no, w Premier League dobrze sobie radzą, skutecznie w ataku i defensywnie, ja już Ci mówiłem że Napoli to nie jest taki słaby klubik jak o nim myślisz, kibicuje im z całego serca niech jeden faworyt skończ w LE. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli Liverpool odpadnie w LM, to będzie porażka Kloppa. Znowu będę musiał przyznać rację @mad85, że nie jest to trener zwycięzca. Mam nadzieję, że jednak awansują i przede wszystkim poprawią swoją grę, bo nawet dziś ze słabym Fulham wygrali odrobinę szczęśliwie, a ich gra nie porywa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bez przesady do tej pory zarówno Liverpool jak i Dortmund więcej zarabiały na sprzedażach niż wydawały na nowych graczy. Dopiero przed tym sezonem The Reds zaszaleli na rynku transferowym- stąd rosnące oczekiwania przed Kloppem. Nikt nie spodziewał się awansu Liverpoolu w zeszłym roku do finału. Czas na konkretne trofea w tym roku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale to są kluby jak Lech u nas @Arkon. Mieli poprzedni sezon życia i teraz dobra kilka lat będą czekać na powtórkę. Klopp to niech lepiej idzie do Bayernu, jak pisałem ci wiele razy chciałby go zobaczyć w takim klubie który musi wygrywać a tam gorące krzesło jest.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy obecny Bayern, to klub lepszy od Liverpoolu. Ja wolałbym go zobaczyć w Barcelonie, dopóki jeszcze gra Messi. Inna sprawa, że The Reds tak znakomicie grają w Premier League i tak średnio w LM. Przecież jak przegrają z P$G, to mogą odpaść już w grupie. A to sezon, gdzie tradycyjni faworyci jak w/w Bayern, Real Madryt czy nawet Barca mają problemy. Wymarzona okazja, żeby ktoś inny wygrał LM. Myślisz, że MC jest już do tego zdolne?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 godziny temu, Arkon napisał:

Wymarzona okazja, żeby ktoś inny wygrał LM. Myślisz, że MC jest już do tego zdolne?

Szczerze to nie, prędzej LM wygra PSG niż City, nawet inaczej prędzej United wygra moim zdaniem LM niż City. Guardiola ma fatalny bilans w fazie pucharowej, tej od ćwierćfinału po odejściu z Barcelony. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko tak naprawde City na kazdej pozycji zaczynajac od bramkarza po obroncow pomocnikow i napastnikow a konczac na lawce rezerwowych ma lepszych zawodnikow od PSG. No moze napad mozna postawic znak rownosci bo i Cavani i Neymar sa w PSG. Wszystko i tak sie pozmienia bo faza pucharowa dopiero od lutego a wtedy forma Realu czy Barcelony moze byc zupelnie inna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem City jest rozsądnie budowane przez Guardiolę i systematycznie się wzmacnia. Jeśli Kloppowi tak szybko zajęło dotarcie do finału Champions League, to myślę, że City może to wygrać w najbliższych latach. Szczególnie, że Real, Barca, Bayern - wszyscy odnoszą wrażenie, że są coraz słabsze. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, mad85 napisał:

Zgadzam się ale mimo wszystko to dalej większe prawdopodobieństwo wygrania niż City. 

 

 

Skąd taka opinia? Bo Pep? Przecież taki Tuchel nie ma żadnego doświadczenia w Europie. Ja, jak już pisałem wielokrotnie, trzymam kciuki przede wszystkim za Barcę, ale w dalszej kolejności za Liverpool i MC, bo uwielbiam Pepa i Kloppa. Oczywiście też nie zmartwiłaby mnie informacja, że to Bayern zdobędzie LM ze względu na Lewego. Nigdy nie będę kibicował klubom grającym tak "wyrafinowany" futbol jak Juve, Atletico czy MU.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na podstawie jego wyników od czasu zwycięstwa w LM ma problemy w 1/4 i 1/2 LM, nie mówimy o sezonie ale to długie lata a przecież problemy miał przede wszystkim z tymi słabszymi klubami. 

 

Bayern jest tak słaby teraz, że wszystko kiedyś się odwróci. A że piłka nie jest logiczna to nam może zaserwować np. finał Bayern - MU na który z logicznego punktu widzenia trudno szukać argumentów.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zobaczymy jaką formę będą prezentowały poszczególne ekipy na wiosnę, bo wtedy będą decydujące mecze. Nie oszukujmy się nawet Real Madryt miał mnóstwo szczęścia trzykrotnie zdobywając LM. Może tym razem będzie fortuna po stronie Pepa, Kloppa albo Messiego? Potencjał wielu ekip jest porównywalny, zadecydują detale i niestety błędy sędziów. Wystarczy przypomnieć ostatnie mecze i niesprawiedliwe wyniki choćby Interu z Barcą czy Juve z MU. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Guardiola jest świetnym trenerem ale kolejne klęski w Lidze Mistrzów sprawiają że jego geniusz nie jest tak wielki jak myślimy, 8 lat bez zwycięstwa w Lidze Mistrzów to wieczność w futbolu, musi udowodnić że potrafi ją wygrywać bez Messiego, to samo później czeka Zidane, jeśli trafi do Juve czy innego klubu, czy potrafi też wygrywać w innym klubie niż Real, co do faworytów nie stawiałbym Bayernu w roli faworytów, oni w ostatnich 18 latach tylko raz wygrali LM to czemu ciągle się do nich porównuje? Real ciągle nie zachwyca ale dopiero na wiosnę będzie się wszystko liczyło gdzie zawsze w ostatnich latach Real wygląda najlepiej, moim faworytem w tym roku Barcelona (jeśli w tym roku się im nie uda to może być ciężko w następnych latach) i Atletico ( fanem ich nie jestem ale jednak to czołowy klub w ostatnich latach) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, bober1 napisał:

Tak naprawde od poprzedniego sezonu mozna mowic o uksztaltowanym zespole City wiec ten sezon zweryfikuje. Ja wiem Alf ze dla Ciebie wszystko co n  ie-wloskie jest be ale to przywiazanie do Wloch tak smiesznie wyglada w Twoich postach.

Popadasz w jakąś paranoję. 

 

W moim poście do którego nawiązałeś nie ma absolutnie niczego związanego z Włochami ani niczym co włoskie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co wiem  to odkąd   Guardiola siedzi w  Man City to oni zaliczyli  jakieś 20 meczy z wynikiem 5+  goli. Żaden inny klub nie ma nawet połowy  meczy z takimi wynikami.

 

RMrXtTn.jpg

 

Jedynie  coś z Liverpoolem nie wygrał.

 

 

Sensacyjne wieści   z Madrytu. W związku z tym że  Griezmann  podpisał kontakt na bagatela  23 mln   Jan Oblak nie jest  zadowolony z tej sytuacji i niewykluczone że w przyszłym sezonie może być zawodnikiem innego klubu.  Następny mecz Atletico gra z Barca . Może w tym meczu nie zagrać  podstawowy skład  formacji obronnej.

 

Dalej   https://www.calciomercato.com/en/news/from-spain-barcelona-said-no-to-mbappe-67967

 

Podsumowanie   nieudolności   zarządu    . Mbappe mógł grać w Barcelonie już  teraz.  Niektórzy twierdzą że on tam nie pasuje.  A Luis Suarez też miał nie pracować.  Gdyby Mbappe wylądował kosztem   Demebele to Barca mogłaby być wręcz ustawiona na nawet 10 lat  i Messi miałby z kim grac bo w linii pomocy znowu  Rakitic ma former z kosmosu.

 

Dalej

https://as.com/futbol/2018/11/13/primera/1542146960_514284.html

 

Isco gra coraz mniej. Mówi się że jest  bez formy. Nie jest także pewne to że zostanie na bernabeu na kolejny sezon.

Edytowane przez asiafan
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio na YouTubie odświeżyłem sobie wszystkie czołówki UEFA Champions League i całkiem przypadkowo trafiłem na takie dwa cudeńka z sezonów 2003/2004 i 2006/2007:

 

 

 

Wygląda na to, że w Izraelu w tych czasach stworzyli jakąś alternatywną wersję oficjalnego intra Ligi Mistrzów ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...