Skocz do zawartości

Liga Mistrzów UEFA, Liga Europy UEFA, Liga Konferencji


Kolejorz
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

W taki sposób możesz podważyć każdą drużynę ?

Tak z ręką na sercu jacy wybitni gracze są w Bayernie? Zacznijmy od bramki- gość po kontuzji nie jest sobą, często przytrafiają mu się babole,  Hummels któremu podziękował nawet trener reprezentacji,  Javi Martinez może tylko pomarzyć o grze w reprezentacji, James którego Real pozbył się bo był dla nich za słaby.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlatego Bayern czeka przebudowa i odpadł już z LM. Z angielskich ekip najwyżej cenię Liverpool, bo ma kilku naprawdę wybitnych graczy- Alissona, Van Dijka, Salaha, Mane czy nawet Firmino. Nie mają tak szerokiej kadry jak MC, ale w pojedynczych meczach są groźniejsi. Sam to napisałeś przed ewentualnym pojedynkiem z Barcą, nieprawdaż? Nie przepadam ani za Juve, ani za Ronaldo, ale dzięki niemu wyeliminowali Atletico. Takich wybitnych graczy brakuje Pepowi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak, dalej uważam że Liverpool może z powodzeniem powalczyć o wygraną w LM bo nie ma drużyny, która byłaby nie do pokonania przez nich.

Co do City, ja się z tobą zgadzam, że kilka pozycji może być u nich lepiej obsadzonych ale kto tam odpowiada za to? Czy to nie przypadkiem Guardiola, którego bronisz? Chciał Stonesa, chciał Laporte, chciał Edersona. To są jego transfery. Ma za to bardzo silną pomoc i atak z takimi zawodnikami jak De Bruyne, Sane, Sterling, Fernandinho (tak, to kluczowy zawodnik City i bardzo niedoceniany) czy Bernardo i doświadczony David Silva.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już Ci podałem przykłady zawodników, których podobno chciał Pep, ale nie mógł ich kupić. Fernardinho to oczywiście dobry zawodnik, ale gdzie mu do klasy choćby Kante, w Brazylii wyżej cenią Casemiro. Pewnie znasz tę anegdotę, podobno opartą na faktach- Pep poprosił szefów Bayernu o Neymara, a oni kupili mu Goetze. :) Podajesz przykłady Stonesa czy Laporte, to jest doskonały przykład. On ich kupił, bo niespecjalnie byli rozchwytywani na rynku. Jestem przekonany, że wolałby Varana czy Umtitiego. Dlatego śmieszą mnie porównania MC do P$G. Klub z Paryża w jedno okienko wydał tyle kasy, co MC przez całą kadencję Pepa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale nie trzeba kupować największych i najdroższych nazwisk żeby zbudować wielką drużynę. I akurat City robi to bardzo dobrze w wielu przypadkach. Wcześniej pisałeś o Liverpoolu i ich klasowych zawodnikach, zobacz skąd i w jakich okolicznościach przychodzili. Transfer Van Dijka większość ekspertów wyśmiewała, Salah to był jeżdziec bez głowy, o Firmino to w ogóle się mało mówiło i dalej sporo osób go nie docenia, Mane też nie był rozchwytywany i przyszedł ze średniaka Premier League.

Patrząc na aktualną grę Varana czy Umtitiego to mam wątpliwości, czy aktualnie to byłby dobry wybór.

Dlatego wróćmy do tematu, bo wydaje mi się, że próbujesz bronić Guardiolę argumentami że nie dostaje największych nazwisk, Poche też w Tottenhamie nie dostaje największych nazwisk, on w ogóle nikogo nie dostaje a jakoś sobie radzi nawet z City.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie bronię, przedstawiam tylko swoją, na pewno bardzo subiektywną opinię. Uwielbiam Pepa, uważam go za najlepszego obecnie pracującego trenera, tuż przed Kloppem. LM pokazuje jednak, że wcale najlepsi ich nie wygrywają, a przynajmniej nie zawsze. Przypomnij sobie triumf Twojej Chelsea i niewątpliwie "wybitnego" trenera. :) To najbardziej wyrazisty przykład ostatnich lat. Real też miał kilka razy mnóstwo szczęścia, mimo niewątpliwie najlepszej kadry. Barca przegrała z Romą i od kilku lat nie przeszła ćwierćfinału, mimo wielu wygranych w lidze. Takie życie, a trener to może 10-15% wartości dodanej. Najważniejsza część układanki, ale nie zawsze decydująca. Tylko tyle i aż tyle.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie no, triumfu Chelsea w 2012 roku nie można brać jako żadne odniesienie, coś takiego nie zdarzy się szybko ?

Zgadzam się również, że w współczesnej piłce przecenia się rolę trenera, szczególnie to widać po zwolnieniu któregoś, gdzie nagle zawodnicy w ciągu kilku dni przechodzą metamorfozę o 180 stopni.

To co, wczoraj gospodarze wygrali to dzisiaj kontynuujemy serie? Byłoby fajnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cały Team City to team Pepa.Jesli ta drużyna nie wygra lm to facet nadaje się do zwolnienia i araby to zrobią.Wydali na jego zespół ponad 700 milionów i jak nie wygra ligi w dodatku to będzie klęska.

Zostawil De Bruyne na ławie,zostawił Jezusa na ławie,zostawił Sane na ławie...przegrał mecz.Ten facet ma dużo do udowodnienia bo Klopp nie wydając 20% tego co on ma szanse wygrać więcej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Arkon jeszcze rok temu zachwycał się City, z tego co się orientuje ich skład nie uległ jakieś rewolucji i teraz mówi,że oni to za wielu dobrych graczy to nie mają :D Ta ekipa wciąż ma szansę na 4 trofea. Moim zdaniem strata 1 bramki spokojnie do odrobienia. Aguero to bardzo dobry gracz, kare nie zawsze się strzela, to jest sport. Porto też bym nie skreślał, Liverpool musi podejść profesjonalnie do rewanżu. A

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@wislok

Po co te personalne zaczepki? To proszę znajdź mój post, w którym napisałem że MC jest faworytem do wygrania LM. Teraz natomiast zaryzykuję i napiszę, że LM w tym roku powinna wygrać Barca, bo jej najgroźniejsi konkurenci Real i Bayern mają kłopoty. Uważam, że w tej stawce ma zdecydowanie najsilniejszy skład, ale pewnie znowu się potknie jak w poprzednich latach, niestety.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aguero nie potrafi strzelać karnych. To wie każdy kto interesuje się City. Nic z problemem jedenastek nie zrobiono i sami są sobie winni. Wcale napastnik nie musi podchodzić do piłki skoro nie jest najlepszy, a Aguero jest jednym z gorszych. Zero logiki jak dla mnie jeśli chodzi o wybranie go do strzelania.

Jeśli Man City w tym sezonie nie zdobędzie LM to Pep może się pakować. Nie ma dla niego usprawiedliwienia, choć jestem jego zwolennikiem. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W City to mało kto potrafi strzelać karne, Guardiola celowo zagrał defensywnie w tym spotkaniu, popatrzmy na skład, do tego poza kadrą meczową najlepszy zawodnik Bernardo Silva, De Bruyne i Sane wpuszczeni w 89 minucie, Pep z tyłu głowy miał sytuację sprzed roku i porażkę 3-0 jak i perspektywę rewanżu i meczu w Premier League, nadal stawiam na City jako zwycięzcę i to finale z Liverpoolem, ale na pewno kupno LO to priorytet Guardioli na nowy sezon. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Arkon napisał:

@wislok

Po co te personalne zaczepki? To proszę znajdź mój post, w którym napisałem że MC jest faworytem do wygrania LM. Teraz natomiast zaryzykuję i napiszę, że LM w tym roku powinna wygrać Barca, bo jej najgroźniejsi konkurenci Real i Bayern mają kłopoty. Uważam, że w tej stawce ma zdecydowanie najsilniejszy skład, ale pewnie znowu się potknie jak w poprzednich latach, niestety.

Znajdę dziesiątki postów z zeszłego sezonu jak piałeś nad zespołem City złożonych z tych samych graczy. Oni może nie są tak efektowni nad jak rok temu,ale mogą wygrać 4 trofea, w piłce liczy się końcowy rezultat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie miałem edytować posta pisząc że pewnie w 1/8 Ronaldo nie strzelał albo strzelał mało a chociażby Messi z jednego meczu na 5 bramek przeciwko Bayerowi jeśli dobrze kojarzę więc wtedy ta różnica się zaciera. Ronaldo strzela duzo. Od kilku lat jak przemianował się że skrzydłowego na prawdziwego napastnika siłą rzeczy więcej będzie strzelał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najlepszą odpowiedzią Messiego byłoby, gdyby doprowadził Barcę do triumfu w LM, przy okazji strzelając parę bramek. Tak a  propos Juve i Allegriego ja mam coraz bardziej dość Valverde w Barcelonie. Skuteczność, skutecznością, ale naprawdę gra Dumy Katalonii to ostatnio świetny środek usypiający.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...