Skocz do zawartości

Liga Mistrzów UEFA, Liga Europy UEFA, Liga Konferencji


Kolejorz
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Pierwsze starcie Premier League z Bundesligą na korzyść Anglików, choć najciekawszy pojedynek czeka nas dopiero za tydzień. Prawdopodobnie znamy już pierwszego ćwierćfinalistę- Tottenham. Zawodnik meczu niespodziewanie, przynajmniej dla mnie, Vertonghen. Mecz taki sobie, liczyłem na ciekawsze spotkanie, w drugiej połowie jakby Dortmundu nie było na boisku, a podobno wyróżniający się w Bundeslidze Hakimi i Sancho zawiedli.

Tak przy okazji o co chodzi z Icardim? https://transfery.info/122362,spalletti-icardi-odmowil-wyjazdu-na-mecz-z-rapidem

Edytowane przez Arkon
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Arkon napisał:

Pierwsze starcie Premier League z Bundesligą na korzyść Anglików, choć najciekawszy pojedynek czeka nas dopiero za tydzień. Prawdopodobnie znamy już pierwszego ćwierćfinalistę- Tottenham. Zawodnik meczu niespodziewanie, przynajmniej dla mnie, Vertonghen. Mecz taki sobie, liczyłem na ciekawsze spotkanie, w drugiej połowie jakby Dortmundu nie było na boisku, a podobno wyróżniający się w Bundeslidze Hakimi i Sancho zawiedli.

Tak przy okazji o co chodzi z Icardim? https://transfery.info/122362,spalletti-icardi-odmowil-wyjazdu-na-mecz-z-rapidem

Icardi chyba chce odejść, może ma to związek z brakiem porozumienia dotyczącego nowego kontraktu. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdy Marotta został nowym dyrektorem w Interze wielu zastanawiało się kogo pierwszego poświęci żeby otworzyć sobie furtkę do przemeblowania składu. Icardi, jego żona agentka i ich chęć znaczącej podwyżki spadli mu jak z nieba. Marotta upiecze dwie pieczenie na jednym ogniu. Sprzeda Argentyńczyka i nie dopuści do powstania ogromnego komina płacowego (niewskazanego na tym etapie budowania nowego zespołu). Odebranie mu opaski kapitańskiej wygląda jak przygotowanie kibiców na to co nieuniknione. Początkowo wydawało się, że tym piłkarzem, którego poświęci będzie Skriniar o czym mógł świadczyć darmowy transfer Godina. Teraz jednak bliżej opuszczenia klubu w lecie jest Miranda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 godzin temu, kamilos951 napisał:

Spalony ewidentny. Brawa dla Marciniaka i Gila za zauważenie i interwencje.

 

O, Marciniak nagle zaczął VARu-u używać - pewnie chciał zaistnieć i przejść do historii :) Śmieszne bo kiedy biega po boisku to nie posiłkuje się wideo asystentem gwiżdżąc błędnie w bardziej ewidentnych sytuacjach.

Mam niesmak po tej nieuznanej bramce. Byłem zwolennikiem VAR-u ale uważam, ze aptekarskie wyciąganie spalonych długości penisa to jest circus :) O ile pamiętam to VAR miał interweniować w sytuacjach ewidentnych pomyłek sędziego, a nie debatowanie kilka minut w sytuacji gdzie nikt nie zauważył spalonego. Mam niesmak bo nawet jeśli Tadić był na tym minimalnym spalonym to nie brał udziału w akcji i w żaden sposób nie przeszkodził Courtois, który i tak by nie sięgnął piłki.

  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bramka ze spalonego to jest ewidentna pomyłka, przecież zasady są jasne.  Nawet bez czasów VAR to był spalony, jedynie kiedy sędziowie nie byli pewni czy był spalony mieli promować grę ofensywne a nie, że to był standard. Jeśli sędzia był pewien milimetrowego spalonego to miał podnieść chorągiewkę. 

 

Jak nie brał udziału w akcji ? On był tuż przy bramkarzu stał plecami do niego blokując mu interwencji. Drobiazgowe to ale spalony to spalony. On nie stał metr czy dwa z boku od akcji, od bramkarza a z 10 cm obok i dlatego był spalony.

  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trzeba trzymać się przepisów i nie można naginać zasad. Dlatego decyzja sędziego ze Słowenii, Damira Skominy, była jak najbardziej słuszna. Zgodnie z przepisami:
"Jeśli zawodnik znajdujący się na pozycji spalonej stoi na polu bramkowym, blisko bramkarza, musi zostać uznany za przeszkadzającego przeciwnikowi (bramkarzowi)".
Źródło: http://www.sport.pl/pilka/7,65041,24456659,uefa.html#MT_1Zdjecie

Sergio Ramos może zostać zawieszony na 2 mecze.
http://www.realmadryt.pl/index.php?co=aktualnosci&id=87065&kom=ok

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tą lepszą Borussią może chodzić o to, że są dwie w Bundeslidze, Dortmund i Mynsienblabla.

No i przed meczem sporo osób upatrywało faworyta w Dortmundczykach, szczególnie przez wzgląd na kontuzje kluczowych zawodników w Tottenhamie. Niemniej cieszy mnie wygrana Tottenhamu, o wiele więcej mogą zdziałać w LM po powrocie Dele i Kane'a niż Dortmund, z całym szacunkiem do Niemców.

 

5 godzin temu, dynecik napisał:

Mam niesmak po tej nieuznanje bramce. Byłem zwolennikiem VAR-u ale uważam, ze aptekarskie wyciąganie spalonych długości penisa to jest circus :) O ile pamiętam to VAR miał interweniować w sytaucjach ewidentynych pomyłek sędziego, a nie debatowanie kilka minut w sytuacji gdzie nikt nie zauważył spalonego. Mam niesmak bo nawet jeśli Tadić był na tym minimalnym spalonym to nie brał udziału w akcji i w żaden sposób nie przeszkodził Courtois, który i tak by nie sięgnął piłki.

Czyli co, teraz 20 cm spalony mamy puszczać mimo tego, że można to zweryfikować w minutę bo... no właśnie, po co? Przepis jest jasny, co za różnica czy 20 cm czy pół metra? Spalony to spalony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, PLQba napisał:

Trzeba trzymać się przepisów i nie można naginać zasad. Dlatego decyzja sędziego ze Słowenii, Damira Skominy, była jak najbardziej słuszna. Zgodnie z przepisami:
"Jeśli zawodnik znajdujący się na pozycji spalonej stoi na polu bramkowym, blisko bramkarza, musi zostać uznany za przeszkadzającego przeciwnikowi (bramkarzowi)".
Źródło: http://www.sport.pl/pilka/7,65041,24456659,uefa.html#MT_1Zdjecie

Sergio Ramos może zostać zawieszony na 2 mecze.
http://www.realmadryt.pl/index.php?co=aktualnosci&id=87065&kom=ok

W życiu nie dostanie większego zawieszenia. Za doping nie dostał a za wypowiedź ma dostać? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ta Liga Europy to naprawde - jakis kompletny przypadek, zero logiki w tych meczach i wynikach. Te zespoly ktorym przeciez powinno zalezec na LE, bo sa za slabe na LM to graja jakies dziadostwo, zas te ktore powinny sie skupic na czyms zupelnie innym sobie elegancko robia wyniki i przechodza dalej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajny artykuł przed dzisiejszym hitem Bayern- Liverpool http://www.sport.pl/pilka/7,65041,24466764,liverpool-bayern-klopp-byl-jak-ojciec-ale-lewandowski-szybciej.html#s=BoxSportImg1

Co by nie mówić o Lewym, to miał szczęście pracować z najlepszymi trenerami- Pepem, Kloppem, Ancelottim i Heynckesem. Mam nadzieję, że wyda biografię, w której porówna tych wybitnych fachowców.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mamy już pierwszą sensację w tym sezonie w europejskich pucharach. W UEFA Youth League, juniorska drużyna Herthy Berlin po kapitalnej drugiej połowie wyeliminowała swoich rówieśników z PSG 2:1. :) Warto przypomnieć, że w jednej z poprzednich rund w ścieżce mistrzowskiej Hertha wyeliminowała naszego Lecha Poznań. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sensacja, że młode drużyny nie prezentują poziomu swoich pierwszych ekip. ? 

Dziś mam zamiar oglądać Liverpool-Bayern, mimo że sympatyzuję z Barcą to jednak zapowiada się ciekawiej na angielskiej ziemi. Lyon przy swojej grze w obronie, powinien już dziś odebrać sobie szanse na dalszą fazę. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...