Skocz do zawartości

Liga Mistrzów UEFA, Liga Europy UEFA, Liga Konferencji


Kolejorz
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Dzisiaj odbyło się pierwsze losowanie europejskich pucharów po nowej reformie. W rundzie preeliminacyjnej polskie kluby udziału nie biorą. Szczegóły poniżej:

 

Preeliminacje Ligi Mistrzów 2018/2019:

Rozgrywki preeliminacji Ligi Mistrzów nie dotyczą Lecha Poznań, ponieważ z żadną z tych ekip Kolejorz w sezonie 2018/2019 się nie spotka, choć warto wspomnieć o tej rywalizacji. Losowanie preeliminacji odbyło się o 12:00. W nim Mistrz Andory trafił na Mistrza Kosowa, a Mistrz Gibraltaru na Mistrza San Marino. Turniej tych klubów odbędzie się w dniach 26-29 czerwca na Gibraltarze. Zwycięzcy par 26 czerwca zagrają 3 dni później w decydującym meczu o awans do I rundy eliminacyjnej Ligi Mistrzów. Trójka przegranych nie odpadnie od razu z pucharów tylko będzie grała dalej w II fazie kwalifikacyjnej Ligi Europy (ścieżka mistrzowska).

FC Santa Coloma (Andora) – FC Drita (Kosowo)
La Florita (San Marino) – Lincoln Red Imps (Gibraltar)

 

Preeliminacje Ligi Europy 2018/2019 (28 czerwca i 5 lipca):

Europa FC (Gibraltar) – FC Prishtina (Kosowo)
Sant Julia (Andora) – Gzira United (Gibraltar)
UE Engordany (Andora) – SS Folgore (San Marino)
B36 Torshavn (Wyspy Owcze) – St. Joseph’s (Gibraltar)
Birkirkara (Malta) – KI Klaksvik (Wyspy Owcze)
Tre Fiori (San Marino) – Bala Town (Walia)
Cefn Druids (Walia) – FK Trakai (Litwa)

Źródło: kkslech.com
Edytowane przez ezequiel93
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Losowanie odbędzie się już we wtorek o 12:00 w przypadku Ligi Mistrzów UEFA z udziałem warszawskiej Legii, ale potencjalnych rywali poznamy w poniedziałek albo we wtorkowe przedpołudnie. Godzinę później odbędzie się losowanie ścieżki mistrzowskiej Ligi Europy UEFA celem wyłonienia rywala. Dzień później losowanie ścieżki głównej (liga oraz triumfatorzy pucharów krajowych) z udziałem Jagiellonii Białystok i Górnika Zabrze o 13:00 oczywiście pierwsza runda eliminacyjna, mniej więcej półtorej godziny później druga runda eliminacyjna już z udziałem Lecha Poznań.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Losowanie odbędzie się już we wtorek o 12:00 w przypadku Ligi Mistrzów UEFA z udziałem warszawskiej Legii, ale potencjalnych rywali poznamy w poniedziałek albo we wtorkowe przedpołudnie. Godzinę później odbędzie się losowanie ścieżki mistrzowskiej Ligi Europy UEFA celem wyłonienia rywala. Dzień później losowanie ścieżki głównej (liga oraz triumfatorzy pucharów krajowych) z udziałem Jagiellonii Białystok i Górnika Zabrze o 13:00 oczywiście pierwsza runda eliminacyjna, mniej więcej półtorej godziny później druga runda eliminacyjna już z udziałem Lecha Poznań.

Lech był niżej, więc Lech w I rundzie, a Jaga w drugiej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

UEFA zaprezentowała nową oprawę graficzną piłkarskiej Ligi Mistrzów.

http://uclbranding.uefa.com/

 

Bardzo ładnie to wygląda.

W ogóle  to ma być znowu kolejna reforma od tej ligi.   Bo poza zmianą godzin mecze  19  i 21 i ma być  powrót  to losowania  od razu drabinki do finału.  Czyli nie będzie losowania osobno  1/8   1/4  i 1/2  .

A reformą  jest oczywiście to że topowe ligi mają pewne miejsce bez eliminacji.

 

To ja nie wiem czy znowu będziemy mówić  iż ktoś  nie obronił  LM  czy LE?  Bo mamy kolejne zmiany?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tymczasem UEFA ogłosiła, że AC Milan zostaje wykluczony z europejskich pucharów w sezonie 2018/2019 z powodu złamania zasad finansowego fair-play.

Tymczasem PSG też  musi działać  jeśli chodzi o sprzedaż piłkarzy.

 

A gdzieś podali o tym że   gdzie  CR7  nie zostanie sprzedany  za 1mln euro  a za 120mln jurków  bo 33/34 letniego więcej nikt nie da.   No i jest lista   że jak dla PSG i Barcy  obowiązuje  1mln  natomiast  120 mln dla City  Chelsea i kogoś jeszcze.    CR7  chce więcej $$$ i tyle .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

W pierwszej rundzie eliminacji europejskich pucharów najbardziej chyba zawiodły drużyny cypryjskie. Anorthosis odpadł z rywalem z Albanii w LE, a Apoel pożegnał się z marzeniami o kolejnym występie w fazie grupowej LM.

Zdziwiła mnie ponadto postawa drużyn z Azerbejdżanu. Karabach co prawda awansował do kolejnej rundy eliminacji LM, ale wszystkie trzy pozostałe drużyny z tego kraju odpadły z LE.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W ścieżce mistrzowskiej, jeśli FC Basel wyeliminuje PAOK Saloniki to może oznaczać, że będą już znane pary w rundzie play-off:

Zwycięzca meczu z udziałem Benfiki przeciwko zwycięzcy meczu z udziałem Dynama Kijów;

Zwycięzca meczu z udziałem FC Basel przeciwko zwycięzcy meczu z udziałem Standardu Liege.

Formalności dopełni jedynie losowanie, w którym wyłoni gospodarza oraz daną parę.

Edytowane przez Pepek94
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Astana wyeliminowała duński Midtjylland i niewykluczone, że w play-off Ligi Europy trafi na Legię. :)

W tarapatach jest ''polski'' Ludogorets, który przegrywa i gra w osłabieniu z MOL Vidi (dawniej Videoton) z Węgier. 

W kolejnej rundzie jest też Karabach, dzisiaj z albańskim Kukesi dwa gole strzelił Dani Quintana (były gracz Jagi).

Ligi Mistrzów chyba nie zwojuje w tym roku Basel, które przegrywa do przerwy z PAOK Saloniki. :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To oznacza, że w rundzie play-off zwycięzca meczu z Benficą Lizbona trafi na zwycięzcę meczu ze Spartakiem Moskwa, a zwycięzca meczu z Dynamem Kijów trafi na zwycięzcę meczu z Ajaxem Amsterdam. Podyktowane są decyzją UEFA, bo rosyjskie nie mogą grać z ukraińskimi ze względów bezpieczeństwa spowodowane sporem o Krym, jak również z powodu wojny na Donbasie.

Edytowane przez Pepek94
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tarapatach jest ''polski'' Ludogorets, który przegrywa i gra w osłabieniu z MOL Vidi (dawniej Videoton) z Węgier. 

 

W kolejnej rundzie jest też Karabach, dzisiaj z albańskim Kukesi dwa gole strzelił Dani Quintana (były gracz Jagi).

 

 

No i Łudogorec odpadł z Vidi. Ciekawe czy Qarabağ drugi raz z rzędu awansuje do fazy grupowej UCL?

 

@Edit: Samo 'g' wystarczyłoby. ;) Albo ewentualnie 'Qarabagh'.

Edytowane przez Strain
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mają na to szanse, bo tam nie sprowadzają szrotu z Bałkanów na potęgę. 
 
We wczorajszych meczach niespodziankami odpadnięcia Sparty Praga i AZ Alkmaar. 

Na plus w tej rundzie drużyny szkockie, ostatnio grały jeszcze gorzej od nas, a tu trzy zameldowały się w trzecich rundach.  Nawet odpadnięcie Aberdeen z Burnley po dogrywce jest dobrym wynikiem. 

Już dwa kluby z Grecji pożegnały się z pucharami, co mnie trochę zaskoczyło, ale jakie komedie w tej lidze się wyprawiały w zeszłym sezonie, wszyscy pamiętamy. :D

@Strain, nigdy bym nie znalazł tego ptaszka nad ''g'' na klawiaturze. ;p

Edytowane przez ezequiel93
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...