Skocz do zawartości

Liga Mistrzów UEFA, Liga Europy UEFA, Liga Konferencji


Kolejorz
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Marsylia strzela decydującego gola w dogrywce po rzucie rożnym, którego być nie powinno. Masa błędów sędziów w ostatnich tygodniach zadecydowała o losach rozgrywek. Szkoda Salzburga, pokazali, że drużyny z przeciętnych lig też mogą walczyć o najwyższe cele.

Ale tam może dla jasności bo pewnie niektórzy tak twierdzą to gol Marsylii byłby uznany nawet z VAR. To błąd ludzki i ja zawsze twierdzę, że zamieszenia wprowadzają ci zabramkowi sędziowie. Co do karnych można jak zawsze polemizować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie tak nie do końca bo oni w zasadzie nie wiele widzą. Ja szczerze nie widzę sensu ich obecności. Z dziwnej perspektywy oceniają to co się dzieje na boisku. W Polsce ktoś poszedł po rozum do głowy i ich skasował.  podobna sytuacja u nas też była z Jędzą w Krakowie i takim zabramkowym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko VAR może uratować rozgrywki europejskie. :) Ilość sędziowskich gaf była porażająca.

Wracając do wczorajszego hitu, mimo wszystko troszkę mi szkoda Wengera. Odchodzi po fatalnym sezonie w wykonaniu Arsenalu. Ciekawe w jakim kierunku pójdą Kanonierzy i przede wszystkim kto będzie trenerem. Wielki szacunek dla Simeone. Nie znoszę stylu gry Atletico, ale cztery finały w siedem lat robią ogromne wrażenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To niech zmienią VAR w ten sposób, że będzie sędzia na słuchawkę od razu dostawał info, że rożnego nie ma... :)

A jak się pomyli ? To po co jest główny w takim razie jak ktoś z boku za niego decyzje będzie podejmował ? Przepisy ze spalonymi, liniami, golami można bardzo prosto zmienić tak aby przy pomocy czujników było wiadomo co jest, karne zawsze będą interpretacją a zagranie ręką wystarczy zmienić przepis na prosty i po problemie (każdy kontakt z ręką = faul)

VAR to trzeba skasować jak najszybciej bo on odbiera emocje które w piłce są najpiękniejsze. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

VAR odbiera emocje po strzelonych golach. Wszyscy się o tym boleśnie przekonają na MŚ.

Nie ma już honoru w piłce nożnej. Na boiskach jak się grało za dzieciaka to nawet nie był potrzebny sędzia bo koledzy z drużyny rugali oszustów. Wielka piłka to niestety bagno i jakieś akcje o fair play, respect, no to racism to wszystko pic na wodę i mocno mnie śmieszą.

Nawet przy VAR zostaje magiczna interpretacja przepisów co w mojej ocenie już wprowadza element do kombinowania, ustawiania spotkań czy pomagania konkretnym drużynom. Popatrzcie na inne dyscypliny jak np. tenis gdzie przepisy są określone, jasne i mało miejsca na interpretację. Nawet wyjątkowo kontaktowa koszykówka to sport gdzie jasno określone są zasady.

Tak jak pisze mad85 zagranie ręką to za każdym razem faul i koniec. Jeszcze powinno być gwizdanie karnych za każde przewinienie w polu karnym, a symulowanie to kary np. 5 spotkań plus grzywna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz tylko te symulowanie to jest trudna sprawa, ja bym akurat tego nie dotykał bo taki symulant raz 2 nabierze sędzie a potem co przechodził m.i Radovic wiele fauli na nim nie jest odgwizdywane i to taki dość ewidentnych. W Anglii ta komisja zbyt dużo zawodników nie ukarała. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

VAR jest super, tylko trzeba go dopracować. Według mnie nie ma od niego odwrotu. Piłka jest tak szybka, że sędziowie będą popełniali coraz więcej błędów, wcale nie wynikających z chęci sprzyjania konkretnej drużynie, bo jakoś wszystkie teorie spiskowe mnie nie przekonują.

Co do koszykówki i jasnych przepisów, to mocno przesadziłeś. Niemal w każdym meczu NBA jest mnóstwo kontrowersyjnych gwizdków. Widać, że dawno nie oglądałeś żadnego meczu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Arkon VAR będzie na MŚ. Zobaczysz ile będzie głosów, że niszczy emocje. Teorie spiskowe są takimi dopóki nie ma dowodów. W Polsce też się mówiło o później potwierdzonych ustawianych meczach, że to spiskowe teorie itp. Kontrowersyjne decyzje to są nawet w tenisie przy sokolim oku, ale przepisy są jasne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie masz racje bo w koszu przepisy są jasne, w piłce większość przepisów to interpretacja. W koszu masz ocenę czy był faul czy nie był, czy było nadepnięcie linii czy nie A to żę są kontrowersje to one zawsze będą ale wynikają one z czegoś innego. W piłce zagranie ręką w polu karnym teoretycznie 10 sędziów może ocenić zupełnie inaczej. Var wcale w niczym nie pomaga a wprowadza wiele zamieszenia.

 

Dziś każdy gol można anulować o czym pisałem wcześniej i o czym pisze @tcg bo 50 metrów ktoś coś zrobił. To zabija emocje, spontaniczność na trybunach. Po zatem te przerywanie czekanie to jest masakra.  W TV to ludzie są przyzwyczajeni do powtórek itd ale ludzie na stadionie przez VAR są poszkodowani. Teraz przyszło mi do głowy rozwiązanie, skasować powtórki podczas meczu w TV i będzie po problemie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może w ogóle nie transmitować meczów, bo tylko na stadionie są emocje? :) Jakoś Amerykanie przyzwyczaili się, że w NBA czy futbolu amerykańskim są powtórki wideo analizowane przez sędziów i nikomu to nie przeszkadza. Trzeba się tylko przyzwyczaić. Za parę lat nikt w Europie tego nie zauważy. Nie można być takim konserwatystą. W koszu jasne reguły, chyba żartujecie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Arkon ale co nas odchodzą Amerykanie ? Czy my musimy kopiować wszystko co jest u nich ? Piłka to piłka, sporty amerykańskie to sporty amerykańskie i niech sobie robią co chcą.  Zresztą w USA podejście do sportu jest inne niż w Europie, bardzo komercyjne więc co jak co ale branie ich za wzór byłoby śmieszne. 

Są jasne, nie ma tylko interpretacji sędziego co w piłce. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nigdzie nie napisałem, żeby kopiować coś z Ameryki. Chodziło mi tylko o podejście do VAR. Jestem entuzjastą tej technologii, ale po pierwsze sędziowie muszą się lepiej nauczyć z niej korzystać, a kibice akceptować pewne niedogodności.

Tyle ile jest interpretacji sędziowskiej w koszu, to nawet połowy tego nie ma w piłce. Ile razy jest wątpliwość choćby czy był faul w defensywie czy ofensywie, ale to nie ten temat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie masz racji. Mówisz o czym innym, wątpliwość czy był faul jeszcze czymś innym niż wątpliwość niż czy ta ręka to dozwolona gra czy karny, to 2 jest interpretacją, to 1 tylko oceną czy był faul czy nie. W piłce oceniasz w jednej sytuacji kilka rzeczy na raz, dlatego tam przy VAR jest znacznie łatwiej.  A same przepisy są znacznie prościej napisane niż te piłkarskie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

VAR jest super, tylko trzeba go dopracować. Według mnie nie ma od niego odwrotu. Piłka jest tak szybka, że sędziowie będą popełniali coraz więcej błędów, wcale nie wynikających z chęci sprzyjania konkretnej drużynie, bo jakoś wszystkie teorie spiskowe mnie nie przekonują.

Co do koszykówki i jasnych przepisów, to mocno przesadziłeś. Niemal w każdym meczu NBA jest mnóstwo kontrowersyjnych gwizdków. Widać, że dawno nie oglądałeś żadnego meczu.

W  NBA jest  to inaczej załatwiony  że   oglądają   coś co głównie dotyczy   bardzo niesportowego faulu  czyli flagrant  i mogą wyrzucić  danego korzykarza w  ogóle z meczu.  A tak ogólnie  video review  jest dostępne na 2 minuty przed końcem  to smieszny przepis.  Często krytykowany jest ten tzw review.  Jednak NBA jest  bardziej manipulowana od 2 dekad niż  liga mistrzów. Zauważ że obecny sezon jest jednym z najgorszych.

 

Zobacz  to

https://www.facebook.com/1997hama/videos/1805096739797194/

 

 

https://i.imgur.com/hUvocpp.jpg

 

Najpierw   fail  przed losowaniem   Liverpool  Roma  a teraz  podali wyniki  LE i LM.

 

Najwięcej  przeciwnicy VARu  to są ci co wygrywają  głównie dzieki kontrowersjom.Mają  najwięcej do powiedzenia na nie.

Edytowane przez asiafan
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Smieszy mnie dyskusja o potrzebie VARu bo jest on potrzebny. Oczywiscie wszystko co nowe trzeba doprecyzowac. Ale mowienie ze VAR zabija emocje... to takie decyzje jak wczoraj w srode czy we wtorek zabijaja emocje bo mlodzi ludzie patrza i widzac jak sedziowie przekrecaja kolejne druzyny w koncu zwatpia w sens trenowania pilki. TAK dla VARu. Praktycznie w kazdej dyscyplinie jest cos na ksztalt VaRu i nikt nie placze ze zabija to sport.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

VAR jest potrzebny, ale nie w takim wydaniu jak obecnie. Skoro ma likwidować błędy to nie może być tak, że do czegoś go nie można użyć. Przecież po rzucie z autu przyznanym niesłusznie też może paść bramka. Jeśli nie pokazuje się czerwonej to powinna być możliwość dania żółtej kartki w tej samej sytuacji itd. Druga sprawa to ujednolicenie przepisów. Niby FIFA i UEFA tak bardzo chcą żeby wszędzie piłka nożna wyglądała tak samo, a sędziowie w różnych krajach mają inne wytyczne. Później mamy sytuacje gdzie trzeba nie tylko znać przepisy, ale i interpretację w danych rozgrywkach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...