Skocz do zawartości

manieq01
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

W sumie to chyba nawet nie ma dokładnej ramówki tej stacji, więc nie za bardzo widać, za co by się tutaj miało płacić i czy dana kwota byłaby warta tego. Czytałem te wpisy, niektórzy (głównie fani anime, ale to zrozumiałe) chcą nawet 30 zł miesięcznie płacić.

 

Przy okazji: obecnie stacja nadaje około 20-21 godzin programu dziennie, w październiku mogą już nadawać 24 godziny na dobę, jeśli wierzyć deklaracjom z Facebooka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapytajcie nadawcy. Może ich weźmiecie pod skrzydła jako rzekomy "kanał partnerski" :P

 

Aby wziąć coś pod skrzydła musimy też wierzyć w sukces. Nie wróżymy sukcesu stacji z anime. To zbyt mały rynek, co pokazały słabe wyniki Hypera oraz wycofanie się stacji Animax z planów podbicia polskiego rynku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I tak nie mieliśmy zamiaru współpracować z tą firmą, więc to nie ma dla nas żadnego znaczenia :P

 

Ale znaczenie ma dla nas sianie dezinformacji i tworzenie złego obrazu naszej stacji.

  • Nie jesteśmy stacją skupioną tylko na anime, w ramówce mamy też seriale animowane i programy młodzieżowe oraz teledyski rzadko spotykane w innych stacjach - K-Pop, J-Pop.
  • Hyper zniknął tylko dlatego, że przyszła nowa pani dyrektor programowa, której nie podobały się gry i anime.
  • Znikanie Animaxa to trend ogólnoeuropejski. Były plany wprowadzenia stacji do Polski, ale wkrótce po tym zdecydowano o zrezygnowaniu z używania tego formatu także w innych krajach. Dlatego też zamiast Animaxa wszedł do nas mocno nijaki AXN Spin.

Poza tym nie trzeba być otaku, żeby po prostu lubić anime. To w dużej mierze świetne seriale i filmy, z dobrą fabułą i akcją, na które miło popatrzeć - dlatego te same seriale często mają zarówno starszych, jak i młodszych fanów. Chcemy, żeby nasza oferta była ciekawa dla widzów, a nie tylko stanowiła papkę dla dwulatków, włączaną przez rodziców, którzy pamiętają dany serial sprzed lat.

Edytowane przez Barti
Usunięto zbędne cytowanie. Nie cytujemy treści poprzedniego postu w całości.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj, @2x2 na forum Sat Kuriera :smile: Bardzo się cieszę, że powstał w naszym kraju kanał 2x2, jakże inny od obecnych na rynku. Kiedy pod koniec sierpnia mój siostrzeniec obejrzał na youtube zapowiedź Waszej stacji, był wprost zachwycony i pytał się, czy w nc+ będzie mógł Was oglądać. No i przez cały dzień powtarzał "Eena, Meena i Deeka" :wink:

 

A Power TV powinien Was przeprosić za swój wpis, bo był bardzo nie na miejscu :evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie!

 

Animax w Portugalii został zastąpiony przez AXN Black. W Hiszpanii po prostu został zamknięty. Wszystko z prostego powodu - coraz słabsze wyniki oglądalności. U naszych dolnych sąsiadów też już go nie ma. Natomiast w Niemczech został zamieniony w internetowy serwid VOD.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o K-POP i J-POP, to znam kilka osób, które są fankami tych gatunków muzycznych, zresztą z tego co widzę na różnych portalach, to nawet spora grupa to lubi, pomimo tego, iż żadna obecnie stacja muzyczna nie puszcza takiej muzyki, uważając że nastolatki tylko Biebera i 1D lubią słuchać. To już nawet "Bravo" zaczęło o azjatyckiej muzyce pisać, bo zauważyli tam w redakcji, że to staje się coraz bardziej popularne. Dlatego ja bym tego tak z góry nie skreślał, zobaczymy jak to wyjdzie, a za cały kanał 2x2 trzymam kciuki i liczę na obecność w NC+ :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Anime miało swoje pięć minut swego czasu i spektakularnie to zaprzepaszczono. Poza 2x2 praktycznie tylko Netflix widzi w tym jakąś wartą zagospodarowania niszę... Niemniej widzów nie brakuje, a że AXN nie potrafił widzów w żaden sposób zachęcić do oglądania to efekty były jakie były.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Również serdecznie witam na forum SK, przedstawiciela nadawcy. :D
 

  • Hyper zniknął tylko dlatego, że przyszła nowa pani dyrektor programowa, której nie podobały się gry i anime.

Czarujesz i koloryzujesz. Prawie wszystkie projekty związane z anime, albo upadły, albo wycofały się z działalności w naszym kraju. Hyper+ miał niską oglądalność, dlatego nie był nawet kanałem, tylko blokiem programowym. Nawet takie ostrożne podejście nie wystarczyło.
 

  • Znikanie Animaxa to trend ogólnoeuropejski. Były plany wprowadzenia stacji do Polski, ale wkrótce po tym zdecydowano o zrezygnowaniu z używania tego formatu także w innych krajach. Dlatego też zamiast Animaxa wszedł do nas mocno nijaki AXN Spin.

A dlaczego Sony zrezygnowało z szerokich planów kanału? I to pomimo, że w kilku krajach stacja już nadawała? Tam też zmienił się jakiś dyrektor? ;) W Polsce, trochę anime emitowali na AXN'ach, ale szybko z tego zrezygnowali. Oglądalność robi jednak swoje.

Nie chciałbym być źle zrozumiany, lubię anime i kibicuję waszemu kanałowi i planom. Życzę powodzenia i sukcesu u innych operatorów kablowych. Ale faktem jest, że to ryzykowne. Oby anime nie stało się kulą u nogi.

 

Stars TV nie wierzy w Hip Hop TV. My nie wierzymy w K-POP i J-POP w Polsce :)

Akurat K-pop jest ostatnio popularniejszy od anime. Ale oczywiście to za mało na powstanie i utrzymanie się kanału w tym gatunku. Jednak, jako dodatek może się sprawdzić. Byle by tylko J-pop był w mniejszych porcjach. Szkoda, że nie J-rock.

 

A tak swoją drogą, analogia z Hip Hop TV, powinna uświadomić niektórym wagę problemu. Skoro tak znana kultura hip-hopowa ma u nas problemy, to co dopiero taka odległa, azjatycka? Żadne zachęty na niewiele się zdadzą, jeśli są bariery kulturowe.

 

2x2 na SAT i sukces murowany :)

Raczej najprostsza droga do bankructwa. Lepiej, żeby skupili się na kablówkach i internecie. To pozwoli utrzymać się na dłużej, niż kilka sezonów. Trzeba tylko zabiegać o ofertę wielkiej trójki: UPC, Vectry i Multimedii.

 

Jeśli chodzi o K-POP i J-POP, to znam kilka osób, które są fankami tych gatunków muzycznych, zresztą z tego co widzę na różnych portalach, to nawet spora grupa to lubi, pomimo tego, iż żadna obecnie stacja muzyczna nie puszcza takiej muzyki, uważając że nastolatki tylko Biebera i 1D lubią słuchać. To już nawet "Bravo" zaczęło o azjatyckiej muzyce pisać, bo zauważyli tam w redakcji, że to staje się coraz bardziej popularne.

No wiesz, azjatyckiej muzy nie słuchają tylko nastolatki. :evil: Czego ja jestem najlepszym przykładem. Moja przygoda rozpoczęła się, w czasach jeszcze sprzed ery internetu. O albumy było niezwykle ciężko, bo sprowadzenie kosztowało majątek. Nie to co dziś, gdzie wszystko jest na wyciągnięcie ręki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Mr.Chiquita - to to wiem, że słuchasz takiej muzyki, ja tych nastolatków wstawiłem jako przykład myślenia ludzi ze stacji muzycznych.

 

A co do Hypera - to, że nowa dyrektor programowa nie lubiła gier, potwierdził nawet Tadeusz Zieliński w jednym z wywiadów.

Edytowane przez Kirk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...