Skocz do zawartości

felik3
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Był wywiad Brauna w "Gazecie Wyborczej " nie będą nadawać w mux3 gdyż brakuje na to miejsca (podobnie jak na kanał TVP Dokument).... ,TVP chce kolejnych muxów

 

TVP Rozrywka mogłaby wejść zamiast TVP Polonia,która jest kanałem dla zagranicy(dostępna na satelicie). Kanał TVP Dokument miał powstać z połączenia z TVP Historia i też znalazłoby się miejsce w MUX-3.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przecież wiecie doskonale,że skład mux 3 jest ustalony i nie będzie żadnej podmiany kanałów

Teoretycznie jest szansa na odkodowanie kanału TVP Rozrywka (zakładając że będzie jednak kodowany) po prostu dwie największe platformy nie będą zainteresowane dystrybucją tego kanału ,nawet jeżeli kilka kablówek by się wyłamało ,finansowo TVP nie wytrzyma i albo kanał zostanie odkodowany, albo zlikwidowany

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie są po to aby umożliwić odbiór gdyż zgodnie z wymagania tunery DVB-T MUSZĄ Obsługiwać kanały HD

To jest tylko chwilowe(jak MUX-3 osiągnie odpowiedni zasięg)

 

A tak na serio: nie chciałbym żeby ten kanał był w DVB-T. Kolejny powtórkowy śmietnik. Jeszczezrozumiałbym gdy pokazywał archiwalne programy typu Miliard w rozumie, Szalone liczby, Śpiewające fotrepiany, ale on wałkuje to samo co teraz leci(lub w zeszłym roku) w TVP2, TVP POLONIA, TVP HISTORIA, TVP1 i TVP KULTURA! Dość!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kanały kodowane miały być częścią platformy cyfrowej TVP która nigdy nie powstała.

 

To to ja wiem i właśnie dlatego, że nie powstała (i śmiem twierdzić, że nigdy nie powstanie, chyba, że do zarządu "TVP" zaczną być powoływani prawdziwi pasjonaci telewizji), to powinni te kanały kodowane z "Astry" usunąć (tyle mówią o stratach finansowych, a jednak ich stać na nadawanie kilku kanałów, których praktycznie nikt nie może odbierać i do tego stosują chyba jeden z najdroższych systemów kodowania, jaki jest na rynku...).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stąd też nie będą mieli wyjścia i będą musieli odstrzelić kanały HD (TVP1 HD i TVP2 HD) i poczekać z nimi na lepsze czasy czyli DVB-T2 a w zamian za to udostępnią TVP1, TVP2, TVP Dokument (za TVP Historię) i TVP Rozrywkę. Dodatkowo z tego co mi wiadomo za TVP Polonię prawdopodobnie wejdzie kanał TVP Regiony. Wyjda na plus bo zostanie im jeszcze jeden slot do zapełnienia który zwolni prawdopodobnie TVP1 HD bo w miejscu TVP2 HD oprócz Dwójki w SD spodziewałbym się TVP Rozrywki.

 

Co do loga stacji to je poznamy dopiero na konferencji prasowej stacji która to jest zaplanowana przy okazji jej uruchomienia :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

- Robimy to także właśnie dlatego, żeby mieć gdzie zarabiać. Dziś już często połowa osób oglądających telewizję to widzowie kanałów tematycznych. Musimy być tam obecni. Kanały tematyczne są różne i różne mamy wobec nich oczekiwania. Często na jednym oddechu ktoś mówi, że TVP ma nie mieć projektów deficytowych, ale ma być w pełni i wzorcowo misyjna. Tak się nie da. TVP Kultura zawsze będzie kanałem nierentownym w sensie ekonomicznym, ale w sensie społecznym bardzo zyskownym. A kanał TVP Rozrywka, który wystartuje za kilka tygodni, wkrótce przyniesie dochody - powiedział „Gazecie Wyborczej” Juliusz Braun, szef TVP.

 

Zwróćcie uwagę na ostanie zdanie KANAŁ MA PRZYNOSIĆ DOCHODY ,a więc nie może być FTA musi być kanałem rentownym

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

.................

 

Zwróćcie uwagę na ostanie zdanie KANAŁ MA PRZYNOSIĆ DOCHODY ,a więc nie może być FTA musi być kanałem rentownym

 

Tylko nie zapominaj że kodowanie wcale nie musi przynieść dochodu nadawcy. Kanał FTA też może być rentowny, głownie z reklam. Wiele kanałów kodowanych także zakończyło swój żywot. Po prostu jak ktoś ma dobry pomysł na TV i chce zarabiać , mając zaplecze, trochę więcej kasy - to może się udać. Tak czy inaczej aby kanał miał przynosić dochody, widzowie muszą sami zdecydować czy chcą go oglądać. Mam przecież 2 kanały (WATER PLANET (10 kablówek), NOVELA TV (9 Kablówek) które zakodowano a nie są na żadnej platformie cyfrowej, tylko w kilku kablówkach.

 

Więc może do końca tygodnia się coś więcej dowiemy od TVP

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stąd też nie będą mieli wyjścia i będą musieli odstrzelić kanały HD (TVP1 HD i TVP2 HD) i poczekać z nimi na lepsze czasy czyli DVB-T2 a w zamian za to udostępnią TVP1, TVP2, TVP Dokument (za TVP Historię) i TVP Rozrywkę. Dodatkowo z tego co mi wiadomo za TVP Polonię prawdopodobnie wejdzie kanał TVP Regiony. Wyjda na plus bo zostanie im jeszcze jeden slot do zapełnienia który zwolni prawdopodobnie TVP1 HD bo w miejscu TVP2 HD oprócz Dwójki w SD spodziewałbym się TVP Rozrywki.

 

Co do loga stacji to je poznamy dopiero na konferencji prasowej stacji która to jest zaplanowana przy okazji jej uruchomienia :)

 

Będą mieli wyjście. Pozostawić kanały HD, a do nich dodać TVP Regiony, TVP Kulturę, TVP Historię i być może właśnie TVP Rozrywkę, bo możliwe, że TVP Info wyleci z DVB-T.

A te już obecne 3 MUXy też da się przerobić na DVB-T2 czy tylko nowe mogą być w DVB-T2?

 

Da się, ale na pewno nie w ciągu najbliższych 5-ciu lat, bo to za wcześnie od wprowadzenia DVB-T.

-----

Nie zgadzam się z tezą, że aby kanał był rentowny musi być kodowany. Żeby kanał był rentowny musi nadawać reklamy i zaoferować widzom rozrywkę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sami chyba nie wierzycie w to co piszecie .Sam Braun przyznaje że np.TVP Kultura zawsze będzie kanałem nierentownym jest FTA i też nadaje reklamy i do tego wszystkiego część pieniędzy z abonamentu jest dla niego przeznaczone ,a jednak to nie wystarcza

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Ale TVP Kultura jest nierentowna nie dlatego, że nadaje FTA tylko dlatego, że jej oferta nie jest nastawiona na masowego widza, co powoduje, że mają niewielką widownię i niewielkie przychody. :) Można nadawać FTA i mieć z tego stosunkowo duże pieniądze, a za przykład może posłużyć TV Puls. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...