Jump to content

Recommended Posts

Po co likwidować TVP Rozrywka? Tak, wiem, zaraz zostanę skrytykowany przez połowę forum, bo "kto ogląda powtórki itd.". Myślę, że dobrym pomysłem byłoby przerobienie na kanał płatny dla operatorów od gniazdka i wprowadzenie lepszego kontentu - więcej muzyki, (koniecznie różnorodnej), programów artystycznych) i mniej kabaretów. Marka sama w sobie jest już rozpoznawalna i nie ma sensu jej zaprzepaszczać przez pryzmat powtórek (żenujących, to fakt) kabaretów.

Akurat pomysł z większą ilością muzyki w TVP Rozrywka jest moim zdaniem bardzo dobrym pomysłem - nawet TVP Rozrywka mogłaby emitować archiwalne koncerty z Opola czy Sopotu, które kilka lat temu były powtarzane na TVP Historia. Lepsze to niż powtarzane w kółko programy kabaretowe czy ''Śpiewające Fortepiany''.

TVP Rozrywka powinna właśnie takie archiwalne koncerty emitować na okrągło, a nie od święta. Przez dziesięcioletnie teleturnieje pokroju "Śpiewających fortepianów" i denne kabarety stacja traci swój prestiż i staje się monotonnym kanałem powtórkowym. Jeśli poza Opolem i Sopotem przypomną także festiwale w Zielonej Górze i Kołobrzegu, to jestem za powrotem tego kanału do telewizji naziemnej :)

Edited by Peterownys

Z archiwalnych produkcji, to nie tylko koncerty powinny być emitowane. TVP Rozrywka od początku miała potencjał, który początkowo był nawet wykorzystywany, ale potem postawiono na nowsze pozycje, które popsuły ten kanał. Tak, czy inaczej wbrew ostatnich niezbyt optymistycznych informacji uważam, że prędzej TVP 4K, trafi do DVB-T, niż TVP Rozrywka zakończy nadawanie.

@Piotrovvicz Przed 10 minutami nadal był zwężony do 4/3. Też się zastanawiam, co za awaria w 1 dzień obecności w Mux8.

Edit: stan ma godzinę 14:39:

TVP Rozrywka ma prawidłowy format obrazu.

Edited by Barti
Każde zdanie kończymy odpowiednim znakiem przestankowym. Poprawiono post.

Teraz jakaś... Normalnie Masakra z Piotrem Polkiem na pierwszym planie. 

To jest jakaś odpowiedź na La La Poland? :D:P Albo jakaś alternatywa? 

Dziwna konwencja w połączeniu z monologami rodem z paradokumentów. A te scenki w sumie mi przypominają jakiś program z lat 90. z panami Friedmanem, Jaroszyńskim czy nawet Pazurą. 

@Frontowiec Twoja odpowiedź tyczy się mojego wpisu? No to chyba trochę kulą w płot trafiłeś, bo realizacja rok 2018. I scenariusz nawet wspomniany pan Jaroszyński, ale napisy szybko uciekały, a jakość Rozrywki w MUX8 jest jaka jest... Ale w sumie poczuciem humoru i ogólną nieszablonowością tej konwencji to by się nawet zgadzało. :)

Połowa lutego, a na TVP Rozrywka po 1:00  w nocy nadal emitują powtórki ''Sylwestra Marzeń Zakopane 2018'' :lol2:

• Haha 1

Wiosną  TVP Rozrywka pokaże dwa nowe programy:

Piosenka z Kontekstem

Cytat

Muzyczne show, które w każdym odcinku przywołuje wydarzenia i ciekawostki związane z rokiem powstania utworu, przybliża okoliczności, kontekst i bohaterów epoki, prezentuje obrazki z Polski i świata. Przywoływane zdarzenia, osoby i fakty są ilustrowane krótkimi materiałami filmowymi i dynamiczną narracją. Każdy z odcinków poświęcony jest jednej piosence, więc wypowiadający się w programie dziennikarze i gwiazdy mogą wyczerpująco opowiedzieć o konkretnym tytule.

Kabaret za kulisami

Cytat

Cykliczny program rozrywkowy będący niejako lekcją tworzenia dobrego kabaretu. Prowadzący Karolina Pańczyk (grupa Niplodram, program Kierunek Kabaret) – młoda twórczyni komediowa oraz Mirosław Gancarz (ex kabaret Potem) – reprezentujący starsze pokolenie artystów zapraszają do studia gościa, z którym poruszają tematy przewodnie dopasowane do niego. Goście, którzy będą pojawiać się w programie opowiedzą o zabawnych historiach związanych z kulisami tworzenia kabaretu. Nie będzie to typowy wywiad, ale rozmowa trójki osób, które skonfrontują swoje poglądy na dany temat.