Jump to content

Recommended Posts

Guest Anonymous
KRRiT uważa, że TVP nie może przerywać programów reklamami na żadnej ze swoich stacji i ja się z tym zgadzam. Ehh, przydałby się nadawca publiczny, a nie parapubliczny.

Tu nie chodzi o to, czy ktoś się zgadza, czy nie, tylko o polskie prawo, które jasno mówi, że:

7. Nie można przerywać w celu nadania reklam lub telesprzedaży audycji w programach publicznej radiofonii i telewizji, z wyjątkiem audycji, o których mowa w ust. 2.
2. W transmisjach zawodów sportowych zawierających przerwy wynikające z przepisów ich rozgrywania oraz w transmisjach innych wydarzeń zawierających przerwy, reklamy lub telesprzedaż mogą być nadawane wyłącznie w tych przerwach.

Dzielenie kilkugodzinnych festiwali na części jeszcze można zaakceptować, w przeciwieństwie do przerywania wszystkich programów reklamami. Oczywiście TVP będzie próbowała wyjaśnić, że TVP Rozrywka jest kanałem komercyjnym, który nie jest utrzymywany z abonamentu RTV, chociaż sama oferta programowa temu zaprzecza.

Na tp. 116 (10,834 GHz, pol. V, SR: 27500, FEC: 3/4; DVB-S2/8PSK) pojawiło się kodowanie VIACCESS dla ORANGE (w pakiecie podstawowym go brak).

Na częstotliwości polsatowskiej (10757) pojawiło się EPG z opisem aktualnych i następnych audycji prezentowanych na antenie Rozrywki.

Przeczytałem zapisy koncesyjne jakich ma przestrzegać TVP Rozrywka i się załamałem. Stacja ma zapisane w koncesji, że powtórki zajmą 90% tygodniowego i rocznego programu! No nie ma co, doskonały konkurent dla ATM Rozrywka :(. A co do programu, to koncesja przewiduje:

"- audycje rozrywkowe w tym audycje satyryczne, kabarety i talk-show, jubileusze wielkich gwiazd estrady, spektakle i widowiska telewizyjne (teatralna scena komedii),

- koncerty muzyki rozrywkowej, festiwale i recitale polskich oraz zagranicznych gwiazd, teledyski, play-listy, bloki muzyczne i audycje muzyczne prezentujące sylwetki twórców i wykonawców polskiej sceny rozrywkowej oraz trendy w muzyce rozrywkowej, a także teleturnieje i konkursy muzyczne,

- filmy fabularne (filmy komediowe oraz serie i seriale i o luźnym charakterze rozrywkowym)."

Teoretycznie nie ma przeszkód, żeby stacja nadawała w kółko powtórki np. "Rancza", jeżeli TVP dojdzie do wniosku, że to im się opłaca. Mam nadzieję, że jednak bardziej będą realizowane pierwsze dwa punkty. Na razie w porównaniu z tym wachlarzem audycji zapisanych w koncesji w TVP Rozrywka jest marność nad marnościami, no, ale biorąc pod uwagę, że nad stacją pracują 4 osoby to trochę można im zająć zagłębianie się w archiwa. No, chyba, że pójdą w powtórki seriali komediowych :/.

Gdzie ta różnorodność powtórek? Co nie włącze to trafiam na "Duże Dzieci" :/

To masz dużego pecha, bo "DD" są jakoś rano, może jeszcze raz po południu, nie pamiętam dokładnie. Widocznie włączasz regularnie o stałej porze :).

Od 15 kwietnia TVP Rozrywka coraz szerzej jest dostępna. Na razie od tego dnia do dziś kanał dołączył do oferty 26 sieci kablowych, m.in. w Vectrze, UPC i innych.

Źródło: b2b.wybieram.tv

Dzisiaj włączyłem ten kanał pierwszy. To jest dobry kanał do wspominek, przypomnieć sobie jakiś program czy kabaret, jednak jego formuła jest generalnie dla mnie nie jasna - dlaczego TVP tworzy kanały tematyczne nie mając możliwości produkowania lub kupowania nowego kontenu do ich oferty? Spora część audycji jest powtarzana w TVP1 i TVP2. TVP totalnie idzie w ślady ATM Rozrywka.

Samo istnienie stacji rozrywkowej TVP jest uzasadnione, bo TVP ma bogate archiwa, z których korzysta tylko w pewnym stopniu. Jednak TVP Rozrywka taka, jaka jest teraz nie powinna istnieć.

Niestety archiwa wykorzystują bardzo małym stopniu. Mogli przecież pokazywać kabarety z lat 80 czy 90, Polskie Zoo JARMARK Bliżej świata,kilka teleturnieji (Koło fortuny - z Wojciechem Pijanowskim, Miliard w rozumie, czy Jaka to melodia - od początku nadawania, Ryzyko) to pewnie lista życzeń które nigdy się nie pojawią, ale pomarzyć można.

I teraz te powtórki powtórek trochę przesada. Wczoraj chciałem obejrzeć Retro z TEYem ale dźwięk był tak cicho że TV miałem pogłośniony na 100 % i jeszcze było cicho :(

Sam pomysł kanału nie zły, wykonanie jak zarazie słabe :(

Prawda jest taka, że najcenniejsze archiwalne audycje muzyczne czy dokumentalne TVP można pierwej zobaczyć w komercyjnych kanałach :)

TVP zdecydowanie nie wykorzystuje w pełni potencjału TVP Rozrywka, chociaż ma duże możliwości. Przede wszystkim brakuje mi koncertów i festiwali muzycznych. Ogólnie ten kanał idzie w tym samym kierunku co TVP Seriale, który emituje głównie nowsze i bardziej znane produkcje TVP.

Ja mam nadzieję, że jednak redakcja "TVP Rozrywka" sięgnie głębiej do archiwów (już ich w tej sprawie "męczę" na "Facebooku" :D - na razie próbowali się bronić, że w ich redakcji są tylko 4 osoby, więc tak szybko tych programów o których im pisałem nie znajdą, ale dzisiaj sami zwrócili się na "Facebooku" z prośbą o pisanie jakie programy z archiwum powinni wyciągnąć :D ) :D .

W ogóle niedawno znalazłem na stronie "TVP" dział na temat dostępu do ich archiwów (http://www.tvp.pl/o-tvp/archiwa i na pierwszy rzut oka jest to dosyć prosta sprawa, tzn. piszesz we wniosku jaki program Cię interesuje, wpłacasz pieniądze i oni przysyłają Ci płytę dvd z daną audycją, ale jak przeczytałem regulaminy i cenniki z plików "pdf", które tam są dostępne, to przestało być dla mnie już takie proste...

Ma ktoś może doświadczenia w tej sprawie i mógłby opisać jak wygląda w praktyce wyciąganie z archiwów "TVP" jakiejś audycji, oczywiście na prywatny, domowy użytek, a nie w celu emisji czy publicznego odtwarzania i ile to kosztuje, bo pomyślałem, że może zamiast ich błagać, żeby coś puścili po prostu to od nich kupię :D???

Ja mam nadzieję, że jednak redakcja "TVP Rozrywka" sięgnie głębiej do archiwów (już ich w tej sprawie "męczę" na "Facebooku" :D - na razie próbowali się bronić, że w ich redakcji są tylko 4 osoby, więc tak szybko tych programów o których im pisałem nie znajdą, ale dzisiaj sami zwrócili się na "Facebooku" z prośbą o pisanie jakie programy z archiwum powinni wyciągnąć :D )

Z ciekawości sobie spojrzałem i w sumie nie dziwię się, że takie stacje powtórkowe odnoszą sukcesy, skoro ludzie domagają się powtórek Kocham Cię Polsko, kabaretów sprzed roku czy Rancza i Rodzinki.pl które lecą na okrągło na TVP Seriale. A już propozycja z Kiepskimi mnie rozłożyła :lol:

Widziałem odpowiedź TVP Rozrywka że do teleturniejów muszą dokupić licencję, bo były ograniczone czasowo. Także trochę zwątpiłem, że obejrzę jeszcze gdzieś stare "Koło Fortuny" czy "Va Banque".

Wbrew temu co tu można wyczytać, większości potencjalnych osób nie będą interesowały kabarety czy programy z lat 60, mają zapewne jakieś badania fokusowe,bo nie wierzę by strzelali sobie w stopę. Jednak od TVP wymagałałoby myślenia nie tylko o pieniądzach i komercji,ale według TVP to kanał komercyjny,który ma nie podlegać wymogowi nieprzerywania audycji reklamami.

Ciągle czekam na kanał ze starszymi pozycjami z ich dawnej ramówki. Chyba się nie doczekam :(

Na początku myślałem, że TVP Rozrywka to to o co mi chodzi, ale się myliłem.