Skocz do zawartości

felik3
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

KRRiT uważa, że TVP nie może przerywać programów reklamami na żadnej ze swoich stacji i ja się z tym zgadzam. Ehh, przydałby się nadawca publiczny, a nie parapubliczny.

Tu nie chodzi o to, czy ktoś się zgadza, czy nie, tylko o polskie prawo, które jasno mówi, że:

7. Nie można przerywać w celu nadania reklam lub telesprzedaży audycji w programach publicznej radiofonii i telewizji, z wyjątkiem audycji, o których mowa w ust. 2.
2. W transmisjach zawodów sportowych zawierających przerwy wynikające z przepisów ich rozgrywania oraz w transmisjach innych wydarzeń zawierających przerwy, reklamy lub telesprzedaż mogą być nadawane wyłącznie w tych przerwach.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzielenie kilkugodzinnych festiwali na części jeszcze można zaakceptować, w przeciwieństwie do przerywania wszystkich programów reklamami. Oczywiście TVP będzie próbowała wyjaśnić, że TVP Rozrywka jest kanałem komercyjnym, który nie jest utrzymywany z abonamentu RTV, chociaż sama oferta programowa temu zaprzecza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeczytałem zapisy koncesyjne jakich ma przestrzegać TVP Rozrywka i się załamałem. Stacja ma zapisane w koncesji, że powtórki zajmą 90% tygodniowego i rocznego programu! No nie ma co, doskonały konkurent dla ATM Rozrywka :(. A co do programu, to koncesja przewiduje:

"- audycje rozrywkowe w tym audycje satyryczne, kabarety i talk-show, jubileusze wielkich gwiazd estrady, spektakle i widowiska telewizyjne (teatralna scena komedii),

- koncerty muzyki rozrywkowej, festiwale i recitale polskich oraz zagranicznych gwiazd, teledyski, play-listy, bloki muzyczne i audycje muzyczne prezentujące sylwetki twórców i wykonawców polskiej sceny rozrywkowej oraz trendy w muzyce rozrywkowej, a także teleturnieje i konkursy muzyczne,

- filmy fabularne (filmy komediowe oraz serie i seriale i o luźnym charakterze rozrywkowym)."

 

Teoretycznie nie ma przeszkód, żeby stacja nadawała w kółko powtórki np. "Rancza", jeżeli TVP dojdzie do wniosku, że to im się opłaca. Mam nadzieję, że jednak bardziej będą realizowane pierwsze dwa punkty. Na razie w porównaniu z tym wachlarzem audycji zapisanych w koncesji w TVP Rozrywka jest marność nad marnościami, no, ale biorąc pod uwagę, że nad stacją pracują 4 osoby to trochę można im zająć zagłębianie się w archiwa. No, chyba, że pójdą w powtórki seriali komediowych :/.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj włączyłem ten kanał pierwszy. To jest dobry kanał do wspominek, przypomnieć sobie jakiś program czy kabaret, jednak jego formuła jest generalnie dla mnie nie jasna - dlaczego TVP tworzy kanały tematyczne nie mając możliwości produkowania lub kupowania nowego kontenu do ich oferty? Spora część audycji jest powtarzana w TVP1 i TVP2. TVP totalnie idzie w ślady ATM Rozrywka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety archiwa wykorzystują bardzo małym stopniu. Mogli przecież pokazywać kabarety z lat 80 czy 90, Polskie Zoo JARMARK Bliżej świata,kilka teleturnieji (Koło fortuny - z Wojciechem Pijanowskim, Miliard w rozumie, czy Jaka to melodia - od początku nadawania, Ryzyko) to pewnie lista życzeń które nigdy się nie pojawią, ale pomarzyć można.

 

I teraz te powtórki powtórek trochę przesada. Wczoraj chciałem obejrzeć Retro z TEYem ale dźwięk był tak cicho że TV miałem pogłośniony na 100 % i jeszcze było cicho :(

 

Sam pomysł kanału nie zły, wykonanie jak zarazie słabe :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

TVP zdecydowanie nie wykorzystuje w pełni potencjału TVP Rozrywka, chociaż ma duże możliwości. Przede wszystkim brakuje mi koncertów i festiwali muzycznych. Ogólnie ten kanał idzie w tym samym kierunku co TVP Seriale, który emituje głównie nowsze i bardziej znane produkcje TVP.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam nadzieję, że jednak redakcja "TVP Rozrywka" sięgnie głębiej do archiwów (już ich w tej sprawie "męczę" na "Facebooku" :D - na razie próbowali się bronić, że w ich redakcji są tylko 4 osoby, więc tak szybko tych programów o których im pisałem nie znajdą, ale dzisiaj sami zwrócili się na "Facebooku" z prośbą o pisanie jakie programy z archiwum powinni wyciągnąć :D ) :D .

 

W ogóle niedawno znalazłem na stronie "TVP" dział na temat dostępu do ich archiwów (http://www.tvp.pl/o-tvp/archiwa i na pierwszy rzut oka jest to dosyć prosta sprawa, tzn. piszesz we wniosku jaki program Cię interesuje, wpłacasz pieniądze i oni przysyłają Ci płytę dvd z daną audycją, ale jak przeczytałem regulaminy i cenniki z plików "pdf", które tam są dostępne, to przestało być dla mnie już takie proste...

 

Ma ktoś może doświadczenia w tej sprawie i mógłby opisać jak wygląda w praktyce wyciąganie z archiwów "TVP" jakiejś audycji, oczywiście na prywatny, domowy użytek, a nie w celu emisji czy publicznego odtwarzania i ile to kosztuje, bo pomyślałem, że może zamiast ich błagać, żeby coś puścili po prostu to od nich kupię :D???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam nadzieję, że jednak redakcja "TVP Rozrywka" sięgnie głębiej do archiwów (już ich w tej sprawie "męczę" na "Facebooku" :D - na razie próbowali się bronić, że w ich redakcji są tylko 4 osoby, więc tak szybko tych programów o których im pisałem nie znajdą, ale dzisiaj sami zwrócili się na "Facebooku" z prośbą o pisanie jakie programy z archiwum powinni wyciągnąć :D )

Z ciekawości sobie spojrzałem i w sumie nie dziwię się, że takie stacje powtórkowe odnoszą sukcesy, skoro ludzie domagają się powtórek Kocham Cię Polsko, kabaretów sprzed roku czy Rancza i Rodzinki.pl które lecą na okrągło na TVP Seriale. A już propozycja z Kiepskimi mnie rozłożyła :lol:

 

Widziałem odpowiedź TVP Rozrywka że do teleturniejów muszą dokupić licencję, bo były ograniczone czasowo. Także trochę zwątpiłem, że obejrzę jeszcze gdzieś stare "Koło Fortuny" czy "Va Banque".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wbrew temu co tu można wyczytać, większości potencjalnych osób nie będą interesowały kabarety czy programy z lat 60, mają zapewne jakieś badania fokusowe,bo nie wierzę by strzelali sobie w stopę. Jednak od TVP wymagałałoby myślenia nie tylko o pieniądzach i komercji,ale według TVP to kanał komercyjny,który ma nie podlegać wymogowi nieprzerywania audycji reklamami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...