Jump to content

Recommended Posts

Oglądająć po godzinie 8 emitowali materiał nagrany w 16:9. Sam przekaz też chyba miał być w 16:9, ale wszystko zostało ściśnięte do 4:3, włącznie z logo i oznaczeniem wiekowym (widać było złe proporcje). Wróciło to już do normy?

Przy RetroTEYadzie materiał w 4:3 emitowano w 16:9. Jak zauważyłem ustawienia kanału są właśnie na panoramę, więc albo oglądamy rozciągnięty obraz, albo manualnie trza se ustawić oglądany dany program na 4:3, bo emisja jest nastawiona stale na 16:9.

Słuszna uwaga. Logo zdecydowanie zbyt duże. Dobry rozmiar logo na kanałach tvp1 hd , tvp2 hd, tvp polonia , tvp sport. Dobrze że logo tvp rozrywka jest półprzezroczyste.

Zauważyłem że logo jest jakby trochę mniejsze.Rano gdy właczyłem telewizor logo było zdecydowanie większe . Może gdy program jest zarejestrowany w 4:3 to logo jest większe , gdy w 16:9 mniejsze.Lub ktoś trochę zmienił rozmiar.

TVP słynie z wielgachnych logotypów :twisted: Przenigdy TVP nie pomniejszała swych logotypów przy nadawaniu w panoramie, nadając w formacie zmiennym. Wznoszę się wysoko, iż zmienili ostatnim tchem rozmiar. Logo kanału TVP Polonia jest wprost dopasowane do nadawania w 4:3. W 16:9 rodzi się rafa... :evil:

emisja jest nastawiona stale na 16:9.

Wielcy uczeni jak z TVS-u...

Przy okazji proszę o zapy.

PharellMan: z satcharts wynika, ze bitrate w CP jest wyższy od tego w NC+. A dramat to jest na Astrze, poniżej 2 Mbps w mpeg2..

tvprozrywkawielkielogo.png

Wielkość logo to kpina z widza! :evil:  Bardzo rzadko oglądam TVP Polonię, TVP Kulturę i TVP Historię z powodu problemu wielkiego logo w 16:9. Niestety, w nowym kanale TVP Rozrywka powielono ten problem. :(

Logo i oznaczenie wiekowe na TVP Rozrywka powinny mieć taką wielkość:

tvprozrywkalogopoprawio.png

PharellMan: z satcharts wynika, ze bitrate w CP jest wyższy od tego w NC+. A dramat to jest na Astrze, poniżej 2 Mbps w mpeg2..

Na Astrze też jest w MPEG4 (mimo że transponder jest w DVB-S).

tvprozrywkawielkielogo.png

Wielkość logo to kpina z widza! :evil:  Bardzo rzadko oglądam TVP Polonię, TVP Kulturę i TVP Historię z powodu problemu wielkiego logo w 16:9. Niestety, w nowym kanale TVP Rozrywka powielono ten problem. :(

Co do wielkości loga to niezapominajmy też o kanale 13th street które również ma duże paskudne logo na pół ekranu. :wink:

Przyjacielu nie obraź się, ale jeśli oceniasz program wyłącznie po tym, że logo jest za duże i czujesz, że zaraz "wylezie Ci z ekranu" to faktycznie lepiej nie oglądaj. Malkontenctwo przede wszystkim... Litości... :?

emisja jest nastawiona stale na 16:9.

Wielcy uczeni jak z TVS-u...

Teraz emitując RetroTEYadę program jest nadawany w 4:3. Przynajmniej w DVB-T, nie wiem jak jest obecnie na częstotliwości polsatowskiej...

To nie jest malkontenctwo, tylko zwrócenie uwagi na bardzo poważny problem. Tak samo jak bardzo ciężko ogląda się kanał, który ma niski bitrate i obraz się pikselizuje przy nawet lekko ruchliwych scenach, tak samo jak bardzo ciężko ogląda się kanał, kiedy logo lub inne znaki są w sposób niewłaściwy wyświetlane. Ostatnio zaciekawił mnie film na TVP Kultura, jednak niestety po kilku minutach byłem zmuszony przełączyć kanał, ponieważ odczuwany dyskomfort spowodowany olbrzymim logo był zbyt duży :(

Petrus Chojnice: brak TVP Rozrywka w cyfrowej i analogowej ofercie. Wcześniej były informacje, że kanał ma znaleźć się w ofercie.

Ja jestem za tym żeby audycje przerywali reklamami. Zlikwidować abonament RTV i zdać całe TVP tylko i wyłącznie na reklamy a tych by nie brakowało...

KRRiT uważa, że TVP nie może przerywać programów reklamami na żadnej ze swoich stacji i ja się z tym zgadzam. Ehh, przydałby się nadawca publiczny, a nie parapubliczny.

Ehh, przydałby się nadawca publiczny, a nie parapubliczny.

Mają długi to muszą ratować się, a KRRiT przymyka to lekko.

Nie są kreatywni, więc nie ma się dziwić, że mają długi. Przecież mają tak bogate archiwa, że mogliby ze dwie TVP Rozrywki zrobić i nic by się nie powtarzało, a zrobili jedną, gdzie jest kilka programów na krzyż.