Skocz do zawartości

felik3
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Na 13E na pewno będzie, choć pewnie kodowany. Jeżeli jednak na Astrze będzie FTA to możliwe, że na mojej liście znajdzie się przed ATM Rozrywką, bo "retro", kabarety i "Boso przez świat" do mnie przemawia w pewnym stopniu.

Przepraszam, że post pod postem, ale myslę, że to istotne, więc daję oddzielnie - wirtualnemedia_pl podają, że stacja ma być niekodowana: http://www.wirtualnemedia_pl/artykul/ka ... p-rozrywka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W ramówce programy typu VOICE OF POLAND czy POSTAW NA MILION - na licencji zagranicznej

 

Gdyby kanał miałby być FTA to TVP POLONIA która jest FTA tez by pokazywała VIOCE czy POSTAW - przeciez to są hity TVP2 - a nie pokazuje ze względy na ograniczenia licencyjne. Tak samo bedzie z TVP ROZRYWKA(przynajmniej na HB)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może akurat na te programy mają jakąś rozszerzoną licencję, tzn. np. na europę, a w "TVP Polonia" nie lecą, bo ona jest też w USA itp.???

 

Dla mnie w każdym razie umieszczanie takich programów, jak "The Voice Of Poland" w ramówce kanału powtórkowego nie ma większego sensu, bo przecież cały sens istnienia tych programów to przynoszenie nadawcy dochodu z smsów widzów, więc po co je powtarzać???

 

Miałoby to sens moim zdaniem tylko wtedy jeśli wycinaliby z poszczególnych odcinków dane występy i dawali je jako "wstawki" między programami.

 

Ja jestem trochę rozczarowany tą ramówką, która się pojawiła, bo liczyłem na więcej programów archiwalnych, ale nie sprzed roku, dwóch, ale lat 70-80-tych...

 

Rozumiem gdyby tak robił "TVN" i stworzył kanał z powtórkami np. "Tańca Z Gwiazdami" czy "X-Factor", ale "TVP" przecież ma w archiwach kabarety Olgi Lipińskiej itp., a będą "wałkować" "Kabaretowy Klub Dwójki"...

 

UWOLNIĆ ARCHIWA TVP :D !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę to za mało powiedziane. Po to są archiwa, żeby z nich korzystać. Gdyby dano mi do wyboru kanał rozrywkowy sięgający głęboko do archiwów TVP i tą obecną wizję TVP Rozrywki, to na tą drugą bym nawet nie spojrzał. Lubię sobie pooglądać Cejrowskiego, czy KK2, ale żeby tworzyć oddzielny kanał, żeby je enty raz powtarzać to chyba tylko w Polsce się może zdarzyć. Tak jak już wcześniej wspomniałem - patrząc na ramówkę to do mnie ta stacja bardziej przemawia niż ATM Rozrywka, ale szału stanowczo nie ma. :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie po to wybiera się takie programy typu Voice of Poland ,aby móc znaleźć pretekst do zakodowania stacji ,podobnie jest w przypadku telefonów za 1zł - tu też nie chodzi o te jeden złoty,gdyż ta suma kompletnie nie ma wartości ,tylko chodzi aby uniknąć podatku od darowizny .W przypadku licencji nie ma znaczenia z jakiego satelity jest nadawany program.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Również uważam, że kanał, w którym puszczane byłyby właśnie głęboko archiwalne pozycje byłby czymś nowym, potrzebnym. Natomiast kanał prezentujący treści, które wałkowane są na bieżąco na innych kanałach TVP jest dla mnie nieporozumieniem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

TVP Historia też jest w ofercie nc+, a jest niekodowana (to, że na HB jest kodowana to już inna sprawa, bo kto chce, kupuje sobie konwerter na Astrę i od początku piszę, że sprawa FTA wchodzi w grę tylko na Astrze z prostej sprawy... TVP nie ma miejsca wykupionego na HB, a więc musi korzystać z życzliwości platform).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie ciekawi inna sprawa a mianowicie kiedy przywrócą dział "TVPRozrywka" w programie dla prasy i dodadzą pierwsze szczegółowe ramówki TVP Rozrywki a to dlatego że sądząc po tempie Telewizji Polskiej w umieszczaniu ramówki dla gazet z programem telewizyjnym i stron internetowych temu poświęconych ich oferta powinna pojawić się właśnie w dniu dzisiejszym a na stan obecny jeszcze jej nie ma :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że ramówka nie jest tak istotna jak to czy kanał będzie zakodowany czy FTA (ja obstawiam to pierwsze) ,trochę szkoda ,że do tej pory nikt z "Sat Kuriera" nie zwrócił się do TVP o oficjalne stanowisko w tej sprawie .Tworzenie jakiejś tajemnicy z tego trochę niepoważne jest

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

TVP by na HB dało formę niekodowaną dla kanałów gdyby mogło, teraz korzystają z transponderów rożnych operatorów platform cyfrowych. Sytuacja się zmieni po wygaśnięciu umowy z Astrą, wtedy wynajmą transponder na HB.

 

Trzeba korzystać z będzie z Astry.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z informacji jakie w ubiegłym roku na targach MEDIA EXPO przedstawiciel TVP wypowiedział się dość jasno, dopóki nie wynajmą transpondera na HB dopóty będzie umowa z Astrą. Nie chcą płacić podwójnie. W kwietni na początku są znów targi postaram się zweryfikować czy coś się zmieniło w tej kwestii.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

TVP zajęłoby się lepiej rozwijaniem swojej misji nadawcy publicznego, której obecnie w ogóle nie spełnia. Będą mówić o rozrywce, ale w Eurowizji udziału nie biorą, Sopot Festiwal oddali komercji, a szczytem są głupie i totalnie żenujące, idiotyczne skecze nadawane w piątkowy wieczór. Telewizja Polska powinna milczeć i się nie odzywać w sprawie kulturalnej rozrywki, bo jest tego niegodna. Co oni tam pokażą? Stare kabarety, typu Laskowik? Kto to dzisiaj będzie oglądał? Za to mam płacić abonament? Jeżeli już, to dobrym pomysłem byłoby wzmocnienie pozycji TVP Kultura (udostępnienie go także w HD) - więcej magazynów, programów kulturalnych traktujących także o kulturze alternatywnej, niszowej, spektakle Teatru Telewizji (przede wszystkim archiwalne, bo jest co pokazywać), koncerty, wywiady, konwersatoria, programy edukacyjne, również młodzieżowe, np. o kulturze hip-hopu - młodzieży nie wolno pomijać, jeśli idzie o kulturę! Serial o najwybitniejszej córce narodu polskiego, naszej Eurydyce - nakręcili Rosjanie, przy udziale Polaków! To powinna być misja telewizji publicznej. A u nas co? Na scenę wyjdzie jakiś [beep] i myśli, że jest śmieszny. Uważam, że TVP Rozrywka jest stacją kompletnie niepotrzebną i kolejną, która będzie zaśmiecać polski rynek. Zgadzam się, że na pewno będzie przynosić dochód, bo ludzie to lubią i będą oglądać. Ale podkreślam - nadawca publiczny kształtuje gusta widzów. Mamy prawo żądać właściwej, konstruktywnej i kulturalnej rozrywki w TVP, ponieważ naród, który nie dba o własną kulturę, sam skazuje się na unicestwienie.

  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem, ale my też musimy coś zrozumieć jako widzowie - obowiązek ustawowy łożenia na TVP jest, ale mamy prawo żądać czegoś dla siebie. Czegoś więcej niż głupia i tandetna rozrywka hołdująca najniższym ludzkim instynktom. Ja już nie wspomnę o całej tej aferze po jakimś skeczu nt. papieża kabaretu Limo. Nie widziałem tego, takich rzeczy nie oglądam. Chociaż nie posiadam uczuć religijnych, uważam że Telewizja Polska nie powinna nadawać czegoś tak głupiego, nawet nie dlatego, że to kogoś mogło obrazić, ale dlatego że jest tandetne i szmirowate. Mimo wszystko są pewne granice. A Anny German wczoraj nie dali, bo mecz. W piątek pewnie też nie dadzą, bo Droga Krzyżowa (chociaż tutaj akurat muszę się zgodzić, to jest misja). Ale mecz można było dać np. w TVP2, rezygnując z tego [beep]stwa, jakim są te polskie kabarety. Słabe to jest i w ogóle do niczego. Zgadzam się - business is business. Ale jeżeli tak stawiają sprawę - to TVP do prywatyzacji i koniec z tym folwarkiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...