Jump to content

Recommended Posts

A czy czasem w koncesji/wniosku o nią dla "TVP Rozrywka" nie ma już zapisu, że będzie to kanał "FTA"???

Ja mam nadzieję, że będzie to kanał w stylu mojego pomysłu na kanał "TVP Retro", chociaż wolałbym właśnie, żeby powstało "TVP Retro", bo wtedy kanał mógłby prezentować programy archiwalne ze wszystkich dziedzin, a nie tylko rozrywkę...

O ile wiem to w dokumentach koncesyjnych nie określa się czy kanał będzie FTA czy kodowany

Kanał nie będzie w NTC, bo nie ma miejsca w MUX-3 dla niego

Początkowo może będzie FTA na Astrze - jak go p[beep]rną na HB któraś z platform to go pewnie zakoduja jak TVP SERIALE

Trochę dziwna data nie dość że PRIMA APRILIS i do tego jeszcze 2 święto Wielkanocne. Oby jednak wystartowali.

Coś mi się zdaje że jednak ruszą skoro testowali już w programie dla prasy a teraz majsterkują na satelicie Astra. A co do daty startu to 1 kwietnia z racji Lanego Poniedziałku i Prima Aprilis jest dosyć rozrywkową datą :)

A czemu, mimo zapowiedzi TVP i przygotowywania ramówki pod kanał FTA kanał miałby być kodowany? Można mieć wątpliwości, co do HB, bo przecież tam np. TVP Historia jest kodowana, ale przecież od początku TVP Rozrywka jest zapowiadana jako kanał FTA, więc na pewno jeśl będzie na Astrze to w formie niekodowanej.

Guest ania28

Przecież z wypowiedzi Brauna wynika jasno - "kanał pojawi się u operatorów kablowo-satelitarnych " ponadto kanał ma PRZYNOSIĆ ZYSKI ,gdyby kanał był FTA jak piszecie ,to jedynym źródłem jego dochodu byłyby reklamy ,co w przypadku lokalizacji na Astrze (skąd nie nadaje żadna platforma) jest finansowym dramatem

Zwróćcie uwagę na jedną rzecz kanały FTA z Astry (Polonia,Historia,Kultura) pojawiły się w NTC ,dlaczego ? ,ano dlatego żeby za ich pomocą wyciągnąć pieniądze z reklam .TVP Rozrywka musi wiec być umieszczony w miejscu które zapewni dużą oglądalność a takim miejscem są prywatni operatorzy,więc kanał nie może być FTA .

Model dystrybucji tego kanału będzie chyba podobny jak TVP HISTORIA z wyjątkiem obecności w DVB-T

Astra- FTA

HB - kodowany (nie wierzę, że platformy zechcą ten kanał w formacie FTA)

Guest Anonymous

Tak w ogóle to PAPowi się pomyliło, a reszta za nim powtarza. ;)

Czyli jak w koncu jest? Jaka data jest poprawna bo nie ogarniam tematu? :)

Poprawna data jest taka, jaką podała sama TVP, a za nią Satkurier i Media2 ;). A niepoprawna jest taka, którą podał PAP, a za nim cała masa innych portali :D.

Ja czekam na ramówkę tego kanału, ale nie nastawiam się na coś porządnego. Według mnie na tym kanale będą puszczać to co jest na pęczki w innych programach TVP.

Na jak po co?

Oglądasz Mateusza na jedynie, przelaczas na seriale i znów ten sam odcinek, na Polonię i znów to samo. Teraz będziesz miał jedną powtórkę wiecej na kanale TVP rozrywka.

W ogóle co za mistrz wymyślił taka nazwę dla kanału telewizyjnego.

Świetnie, że jest szansa na emisję spektakli. Mam nadzieję, że pojawią się też archiwalne. Na ten czas spektakle mogliśmy zobaczyć tylko w TVP1 (nowsze) i rzadziej w TVP Kultura.

Guest ania28

Wszystko fajnie tylko czy ktoś może na 100% powiedzieć czy kanał będzie kodowany czy niekodowany ,na stronie TVP również nie ma żadnej informacji

Mam prośbę może by ktoś z redakcji "Sat Kuriera" zwrócił się do TVP o przedstawienie oficjalnego stanowiska w tej sprawie

Jak będzie "Tygodnik Moralnego Niepokoju" to chętnie będę oglądał :)

Zakładam, że w ramówce TVP Rozrywka wcześniej czy później pojawi się "TMN", razem z innymi "audycjami satyrycznymi" i występami kabaretowymi, których TVP w swych archiwach ma jak nikt inny sporo. Mam wrażenie, że to będzie podstawowy element ramówki. Wchodzę na tvp.pl i co widzę? Informację "TVP Rozrywka startuje już w kwietniu!", a obok pan Robert Górski - jeden z najbardziej rozpoznawalnych polskich twórców kabaretowych. Dodajmy do tego jeszcze archiwalne nagrania z festiwali w Opolu i ramówka nam się powoli wyłania. W tym roku będziemy mieli już 50. KFPP w Opolu, więc coś jest na rzeczy. Dodajmy do tego całą resztę miłych i łatwych w odbiorze dobrze znanych programów TVP (oczywiście "pozbawionych przemocy i sensacji") i już wszystko wiemy - ot co zaprezentuje nam nowy kanał TVP.

[...]

W ogóle co za mistrz wymyślił taka nazwę dla kanału telewizyjnego.

To pewnie per analogiam do BBC Entertainment (ang. entertainment = rozrywka), a nie od dziś wiadomo, że BBC dla TVP jest niedoścignionym wzorem do naśladowania, często przywoływanym przez kolejnych prezesów TVP. Oby tylko nasza telewizja publiczna nie zapomniała, że BBC u siebie tj. w Wielkiej Brytanii udostępnia swoje programy bezpłatnie (bez szyfrowania), a koduje i każe sobie płacić tylko za granicą. Bo mam wrażenie, że u nas zbyt często jest na odwrót...

Dodajmy do tego jeszcze archiwalne nagrania z festiwali w Opolu i ramówka nam się powoli wyłania.

No właśnie ciekawe jak to będzie z archiwalnymi festiwalami KFPP w Opolu i Sopocie, jako że w TVP Kultura wciąż powtarzają to samo, czyli Opole z końca lat 70-tych, początek 80-tych i dwa krótkie urywki Opola z 1963 i 1964. Brakuje części z lat 60-tych, 90-tych i początek '00.

Chętnie zobaczyłbym powtórki pr. satyrycznego "Uważaj na kioskarza", gdzie tytułowym kioskarzem był Jerzy Kryszak, a klientami przypadkowe osoby, które chcąc kupić gazetę, papierosy, bilety itp. zostawali wciągnięci w nietypową rozmowę :P

Odc. 1 ( http://www.youtube.com/watch?v=L3Sx8rZuf-g ), ( http://www.youtube.com/watch?v=7e0GmZuUqas ).

No właśnie ciekawe jak to będzie z archiwalnymi festiwalami KFPP w Opolu i Sopocie, jako że w TVP Kultura wciąż powtarzają to samo

Będzie tak samo jak w programie "Kocham kino" - a obok te same filmy bez tej otoczki.

Polska to bardzo dziwny kraj...