Skocz do zawartości

DAZN


kunkore
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • 8 miesięcy temu...

Kosztuje 9,99 Euro na miesiąc.

Po pozyskaniu praw do LM cena raczej wzrosnie. Jesli nie to cena bedzie nie taka zla, majac na uwadze to jakie prawa posiadaja.

http://www.goal.com/de/news/23292/dazn/2017/04/18/34605132/roter-stern-gegen-partizan-belgrad-im-live-stream-bei-dazn

Edytowane przez aboutreka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Dziś trochę poczytałem o nich- oferta wygląda bardzo obiecująco. Póki co niestety tylko kraje niemieckie + Japonia i Kanada... wiec do nas zawitają raczej za kilka lat ;) Tak czy inaczej byłaby to fajna alternatywa dla TV bo 9,90E to jak za darmo- tym bardziej, że apkę można oglądać na żywo na wielu urządzeniach.

Właściciel póki co zapowiada, że cena ma być stała ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Serwisy streamingowe to nigdy nie będzie to samo, co "normalna" telewizja. :?

 

Nie rozumiem Twojego podejścia. Przecież w streamingu masz wszystko dostępne o dowolnej porze, nie musisz się martwić o nagranie na dysku, czy Ci wystarczy miejsca itd. Streaming oglądasz na dowolnym urządzeniu, gdziekolowiek chcesz, nie tylko w domu. W samym domu nie musisz ciągnać kabli satelitarnych, przez wifi sygnał odbierzesz wszędzie. Wreszcie, jak widać na przykładzie Netflixu czy Showmaxu streaming oferuje znacznie lepszą jakośc obrazu w porównaniu z tv satelitarną. Same plusy. Jedyny minus na ten moment to powszechność szybkiego internetu. Dlatego na razie uważam, że prawa do streamów powinny być sprzedawane osobno, do tv sat osobno. Ale w przyszłości gdy się to zmieni to telewizja nie ma sensu istnienia.

 

Wymieńcie mi jaka jest przewaga telewizji nad serwisami typu Netflixu (poza dostepnością).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli chodzi o seriale i produkcje od Netflixa, Amazonu, HBO, Hulu, itd., to jeszcze w porządku. Przy dobrym łączu mamy świetną jakość i dobry kontent. Jednak mamy tego typu usług coraz więcej, za które trzeba zapłacić. Jak zbierzemy kilka usług i jeżeli ktoś korzysta z nich na bieżąco, to ładna sumka wyjdzie miesięcznie. Zwłaszcza w Polsce, bo na zachodzie to jednak mamy inne warunki finansowe i cenowe.

 

Jednak w przypadku usług strumieniowych dotyczących sportu sprawa jest bardziej problematyczna, bo tam chodzi głównie o wiele transmisji na żywo. A te na żywo u każdego może być różne, bo nie wszyscy mają dobre łącza, nie każdy operator zapewnia niski ping, serwery usługodawcy również mogą nie być przystosowane do np. dużej ilości widzów na żywo i być ulokowane tylko w jednym miejscu, przez co wysyłanie i pobieranie strumienia od dostawcy do klienta też może mieć swój wpływ na jakość transmisji. Pierwszy lepszy przykład z brzegu, to Eleven, na którego są narzekania jeśli chodzi o internetowe transmisje. Może z DAZN jest inaczej.

 

Na szczęście, ta dziedzina nie jest jeszcze na tyle popularna, jak serwisy rozrywkowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Albo nie wyczuwam ironii :/ , albo piszesz bzdety do potęgi.

 

To nie są bzdety, włącz sobie Netflixa albo Showmaxa, później kanały filmowe premium z satki jak Canal+ czy HBO i zauważysz kolosalną różnicę. Ja posiadam te usługi i mam porównanie. Po kilku serialach ze streamingu gdy mam obejrzeć film w C+ to mi się przy słabszych tytułach odechciewa. Są jednak filmy na których mi bardzo zależy więc obejrzę ale zachwytu pod względem jakości obrazu nie ma, jak to jest np. w Netflixie.A internet mam średni, neostrada do 20 mb.

 

Emil.1603: OK, dodatkowe usługi kosztują ale kibic sportowy też musi mieć różne kanały satelitarne jak C+, Eleven czy Polsat Sport. To rozdrobnienie już istnieje. Podobnie z filmami. Mamy Canal+, HBO, Cinemax. Za wszystko trzeba płacić. Jeśli oprócz tego miałyby być jeszcze dodatkowo usługi streamingowe to rzeczywiście finansowo byłoby to niekorzystne dla kibica. Gdyby jednak wszystko przeszło do internetu to wtedy może byłoby to porównywalne finansowo z obecnymi kilkoma płatnymi kanałami sportowymi.Co kwestii technicznych przy transmisjach sportowych to może masz rację ale dobrze by było poznać opinię kogoś kto miał dostęp do DAZN.

Edytowane przez Rasheed
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 3 tygodnie później...

15 spotkan pokaze otwarta telewizja, ale nie wiadomo jeszcze jaka. Spekuluje sie ze moze to byc RTL.

 

Anders als bei der Champions League wird es aber weiterhin Spiele im Free-TV zu sehen geben. 190 Partien wird DAZN exklusiv zeigen, 15 laufen zusätzlich bei einem noch nicht benannten Free-TV-Partner. Gemunkelt wird hier seit längerem, dass sich die Mediengruppe RTL Deutschland hier die Rechte sichert

https://www.dwdl.de/nachrichten/63675/sky_ist_raus_dazn_sichert_sich_die_europa_league/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 miesięcy temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...