Jump to content

Recommended Posts

Lokalne wiadomości nowej telewizji Odra można od środy oglądać w Gorzowie. W poniedziałek program startuje w Zielonej Górze, pisze gorzowska "Gazeta Wyborcza".

Jak czytamy w "Gazecie", telewizja Odra nadaje na kanale TV4, na tych samych pasmach co przed kilku laty widzowie mogi oglądali telewizję Vigor (Gorzów) i TV51 (Zielona Góra).

 

TV Odrę będzie można oglądać rano w godzinach od7 do 8 i po południu: od 16.10 do 17.10, w soboty - godz. 7-8 i 11-12, niedziele - godz. 7-8 i 13-14. Pozostały czas antenowy wypełnia TV4.

 

Nadawany będzie osobny program dla Gorzowa i dla Zielonej Góry. W programie zobaczyć bedzie można m.in. "Informacje telewizji Odra", publicystykę, sport i kulturę, czytamy w "Wyborczej". :):shock:

Źródło media 2

:)

Link to post
Share on other sites
 • 5 months later...
 • 5 years later...

Odkopuje temat bo sporo się w nim dzieje ostatnio.

Zacznijmy od oficjalnego info:

 

TV ODRA – to sieć lokalnych telewizji dostępnych analogową drogą naziemną oraz w sieciach kablowych. Właścicielem koncesji tych kanałów jest spółka Polskie Media, nadawca TV4 i TV6.

 

Wykaz kanałów:

ODRA – Jelenia Góra (producent programu: DAMI)

ODRA – Zielona Góra (producent programu: ODRA)

ODRA – Świdnica, Wrocław, Opole (producent programu: TEDE)

ODRA – Głogów, Legnica Lubin (producent programu: TVL)

ODRA – Gorzów Wielkopolski (producent programu: Gorzowska.tv)

 

Są to oficjalne nazwy, zawarte w koncesji, jednak na antenie w większości przypadków stosowane są inne, np. TV4 TEDE (ODRA – Świdnica, Wrocław, Opole), nawiązujące do rzeczywistych producentów programów. Wszystkie stacje lokalne dzielą czas emisji z TV4 – Czwórką.

http://tvpolsat.info/articles.php?article_id=253

 

Obecnie sieć regionalnych nadawców walczy o przetrwanie, czyli przejście na nadawanie cyfrowe.

 

Czy Wrocław straci jedyną prywatną regionalną telewizję?

http://wroclaw.gazeta.pl/wroclaw/1,3577 ... izje_.html

 

 

Wyłączenie analogu - kłopot regionalnych stacji

https://satkurier.pl/news/79777/wylaczen ... tacji.html

 

 

DVB-T: Propozycja UKE dla regionalnych telewizji

https://satkurier.pl/news/79970/dvb-t-pr ... wizji.html

 

TV Odra walczy o możliwość emisji w DVB-T

https://satkurier.pl/news/80262/tv-odra- ... dvb-t.html

Link to post
Share on other sites
Guest Anonymous

Nie wiem czy warto przejmować się przyszłością sieci Odra. Wszyscy wiedzą, że głównym zadaniem tej sieci nie było robienie telewizji regionalnej, a zwiększenie zasięgu TV 4. Teraz mogłoby stać się inaczej, czyli TV 4 mogłoby na swojej antenie przeznaczyć 1-2 godziny na rzecz pasma regionalnego TV Odra, które byłoby obecne do czasu rozwiązania problemu z zorganizowaniem multipleksu dla nadawców lokalnych czy regionalnych. Ale jak widać Polskie Media nic nie kombinuje, więc dlaczego widzowie mają się przejmować, skoro nadawca się nie przejmuje? :)

Link to post
Share on other sites
 • 3 months later...

tedeo.jpg

To aż nieprawdopodobne, żeby jeszcze nie znali nowej formuły stacji (szczególnie jeśli w grę wchodzi więcej produkcji własnych).

 

Pozostaje mieć nadzieję że TV Odra stanie się prawdziwą stacją regionalną, a nie oknem na jakimś kanale ogólnopolskim (Polsat 2, Superstacja czy coś w ten deseń).

 

Prywatnie marzy mi się by choć trochę przypominali http://www.ontv.pl/

Link to post
Share on other sites
 • 1 month later...
 • 2 weeks later...

Pewnie nie. Ewentualny powrót były ewenementem w historii polskiej telewizji, bo żadna zawieszona jeszcze nie wróciła - patrz: Pilot TV, TV Centrum, Patio TV... Wiem, że to stacje innej rangi, nie działające na szczeblu lokalnym, jednak sytuacja wydaje mi się analogiczna, tj. właściciele nie robią nic lub też robią co najwyżej mało, by stacja mogła nadawać bez przerwy - a co to za problem utrzymać emisję w np. sieciach kablowych? Oni tego nie zrobią.

Link to post
Share on other sites

Z tego co wiem jedyną stacją która wznowiła emisje po zawieszeniu była TV Puls drogi przedmówco ale od strony lokalnej TV Odra rzeczywiście byłaby ewenementem ponieważ żadnemu kanałowi tego gatunku po zawieszeniu nie udało się jeszcze wrócić na wizję.

Link to post
Share on other sites
 • 8 months later...

A jednak wszystko wskazuje na to że TV Odra wraca:

 

Wkrótce zaczną działać kolejne lokalne multipleksy telewizji

[...]

W dalszej kolejności ruszą multipleksy dla obszaru Lubań - Jelenia Góra – Bolesławiec - Chojnów oraz dla obszarów: Świdnica - Wrocław, Gorzów Wielkopolski, Zielona Góra, Głogów – Legnica - Lubin oraz Jelenia Góra. W tym pierwszym przypadku Urząd Komunikacji Elektronicznej finalizuje uzgodnienia dokumentacji konkursowej z Krajową Radą Radiofonii i Telewizji. Ogłoszenie konkursu planowane jest w pierwszych miesiącach 2014 roku. Natomiast w sprawie pozostałych obszarów UKE prowadzi uzgodnienia z nadawcą Telewizji Odra, czyli tamtejszej naziemnej stacji analogowej (Odra należy do Grupy Polsat).

 

W ramach cyfryzacji na szczeblu lokalnym UKE wybiera dla multipleksów operatorów aktywnych, którzy sami decydują, jakie kanały wejdą na multipleks, z tym że obowiązkowo muszą rozprowadzać oni program analogowych telewizji lokalnych z danego terenu. Takie telewizje były w analogu: NTL Radomsko (należy do Grupy TVN), Telewizja Łużyce, TVT i Telewizja Odra.

http://www.press.pl/newsy/telewizja/pok ... i-cyfrowej

 

Oraz ciekawa informacja dotycząca jednego z 5 producentów Odry - TEDE:

ATM Grupa kupiła Telewizję Dolnośląską - TEDE

https://satkurier.pl/news/92871/atm-grup ... -tede.html

Link to post
Share on other sites
ponieważ to najbardziej rozwijająca sie sieć telewizji regionalnych w tym kraju.

Rozwijająca to może była w XX wieku, teraz to bardziej w internecie dawała informacje z czego tylko wybrane trafiały na antenę.

Link to post
Share on other sites
 • 10 months later...

W każdym razie póki nie wystartują kolejne kanały to 71news będzie waliło z 25 Mbit/s?

To może nadawać w 1080p, albo 4k. :>

Ja ceniłbym sobie bardzo otwartość na interakcje z wrocławianami jak za dawnych lat.

 

A będzie Echotext? Ja chcę Echotext! Proszę!

Obiecajcie że będziecie wrzucać kwadratowe graficzki wykonane przez internautów, :)

 

Moim marzeniem jest, aby wróciły archiwalne materiały stacji Echo ku przypomnieniu, to byłaby dobra reklama.

Oczywiście także piękna oprawa graficzna na bazie Amigi również byłaby pożądana, a kto wie może miejsce i dla demosceny.

Nie obraziłbym się także na powrót teleturnieju Krzyżówka Szczęścia, która to tv Echo była inicjatorem. Pamiętam sławne zdjęcie jednej z nagród w tym teleturnieju - Maszynka do mięsa, było to tak obrzydliwe zdjęcie, że tylko tą nagrodę zapamiętałem. W wolnym czasie antenowym można było się rozkoszować stacją MTV. Dobrą wtedy stacją muzyczną.

Link to post
Share on other sites

Lokalne muxy nadają w modulacji 16QAM wiec nie ma mowy o pojemności 25Mb/s. Jeśli mają jeszcze FEC 3/4 i GI 1/8 to wydajność tego muxu to ledwie 15-16 Mb/s. Ale za to teoretycznie powinien łapać bez błędów na niższym sygnale, nawet poniżej 40dB.

Link to post
Share on other sites

Nie obraziłbym się także na powrót teleturnieju Krzyżówka Szczęścia, która to tv Echo była inicjatorem. Pamiętam sławne zdjęcie jednej z nagród w tym teleturnieju - Maszynka do mięsa, było to tak obrzydliwe zdjęcie, że tylko tą nagrodę zapamiętałem. W wolnym czasie antenowym można było się rozkoszować stacją MTV. Dobrą wtedy stacją muzyczną.

 

Pamiętam intrygującą nagrodę w "Krzyżówce szczęścia" jakim był upojny wieczór w Agencji Towarzyskiej razem z butelką wina. Wygrała to pewna babcia, która jak twierdziła była głucha i nie za dobrze usłyszała. Myślała, że wybiera kolację z dobrym winem w restauracji. Jak poszła zrealizować nagrodę, to dziwiła się, że przywitała ją miła pani ze Wschodu (najprawdopodobniej Ukrainka) i chciała rozbierać się do rosołu. Był o tym śmieszny reportaż w radiu.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 • Recently Browsing   0 members

  No registered users viewing this page.

×
×
 • Create New...