Jump to content
manieq01

Ci, którzy odeszli...

Recommended Posts

Nie żyje prezenter radiowy Dorian Mreła. Informacje tą przekazało Radio Nakło w którym to pracował :(

Na co zmarł i ile miał lat?

Edited by SatExpert

15 października był odcinek Koła Fortuny z jego udziałem... 31 lat miał (przynajmniej wynika z materiałów znalezionych w Google)

W środę w wieku 90 lat zmarł Reynaldo Bignone, prezydent Argentyny w latach 1982-1983.

W wieku 68 lat zmarł dziś Paulo Roberto de Freitas, trener siatkarski, prowadził kadrę Brazylii w latach 1984-88 (pod jego wodzą drużyna była wicemistrzem olimpijskim na IO w Los Angeles), a w latach 1996-98 kierował reprezentacją Włoch, wtedy drużyna ta wygrała Ligę Światową 1998, Mistrzostwa Świata również w 1998 (do dziś jest to ostatni tak dobry występ Italii na siatkarskim mundialu), a także zdobyła brązowy medal Mistrzostw Europy 1997. 

W wieku 39 lat zmarł Tomasz Chada - znany raper. Ja jestem w szoku. [*]

Mało powiedziane w szoku, jak każdy z nas popełniał błądy ale uczył się na nich, był bardzo pozytywnym człowiekiem, mam nadzieję że spotkamy się tam jeszcze u góry, skoro nie było tutaj przyjemności.

W wieku 91 lat zmarła Katie Boyle, brytyjska aktorka i prezenterka, 4-krotna prowadząca Konkursu Piosenki Eurowizji (1960, 1963, 1968, 1974).

Z ostatniej chwili: Zmarła Lys Asia - pierwsza w historii zwyciężczyni Konkursu Piosenki Eurowizji w 1956 roku kiedy to zaśpiewała utwór "Refrain". Trzykrotnie reprezentowała Szwajcarię (od 1956 do 1958 roku) a zmarła mając 94 lata. To już druga śmierć legendy Eurowizji w tym roku :(

W wieku 94 lat zmarł Charles Lazarus, twórca sieci sklepów zabawkowych Toys R Us, która właśnie zbankrutowała.

W wieku 62 lat Siergiej Mawrodi  twórca MMM rosyjskiej piramidy finansowej.

Miał zawał serca.

W wieku 60 lat zmarł Fabrizio Frizzi, włoski prezenter telewizyjny, prowadzący chętnie oglądanego teleturnieju przez Włochów pod nazwą "L'Eredita" (włoskiej wersji emitowanej w latach 2009-2011 "Gilotyny"). Przyczyną śmierci był krwotok śródmózgowy.

Z tego co czytam to też był aktorem dubbingowym - użyczył głosu Chudemu w ''Toy Story''.

W wieku 56 lat zmarł wczoraj Martin Haas - niemiecki prezenter telewizyjny. Od 1991 roku był związany z SAT.1, gdzie tam prowadził ''Wiadomości'' oraz ''Telewizje Śniadaniową''.

Edited by Frontowiec

W wieku 56 lat zmarł wczoraj Martin Haas - niemiecki prezenter telewizyjny. Od 1991 roku był związany z SAT.1, gdzie tam prowadził ''Wiadomości'' oraz ''Telewizje Śniadaniową''.

No właśnie oglądałem wczoraj główne wydanie "SAT.1 Nachrichten" i ten temat mi się rzucił w oczy, bo była krótka wzmianka o nim.

W wieku 70 lat zmarł Zbigniew Łapiński - polski pianista i kompozytor. Był trzecim ''Bardem Solidarności'' obok Jacka Kaczmarskiego i Przemysława Gintrowskiego.

W wieku 81 lat zmarła Winnie Madikizela-Mandela - wdowa po Nelsonie Mandeli, zmarłym 5 grudnia 2013 roku byłym prezydencie RPA.

W ubiegły czwartek zmarł współzałożyciel studia Ghibi - Isao Takahata. Reżyser kapitalnych filmów animowanych, jak "Grobowiec świetlików". W wieku 82 lat zmarł na raka płuc.

Edited by Solderowy123

W wieku 52 lat zmarł Tomasz "Siwy" Wojnar, lider zespołu punk rockowego "Defekt Muzgó".

W wieku 86 lat zmarł Milos Forman. Reżyser takich arcydzieł jak "Lot nad kukułczym gniazdem" czy "Amadeusz". Dla mnie największy twórca filmowy w dziejach kinematografii.

W wieku 86 lat zmarł Milos Forman. Reżyser takich arcydzieł jak "Lot nad kukułczym gniazdem" czy "Amadeusz". Dla mnie największy twórca filmowy w dziejach kinematografii.

W czwartek w szkole na zaj. artystycznych zaczęliśmy właśnie oglądać "Amadeusza". 

Bez wątpienia, jedna z wielkich osób kina. "Lot nad kukułczym gniazdem", "Amadeusz" to jedne z tych produkcji, do których często, z przyjemnością, powracam. Coraz mniej pozostało wybitnych twórców...

W wieku 78 lat w Australii zmarł Ivan Mauger, sześciokrotny Mistrz Świata w jeździe na żużlu. Nowozelandczyk był żywą legendą tego sportu, do historii przejdzie jego pojedynek w 1973 r. na Stadionie Ślaskim w Chorzowie z Jerzym Szczakielem, Polak wygrał.  Mauger ma też w kolekcji 3 srebrne i 1 brązowy medal MŚ. W turniejach finalizować startował 14 razy. 

Spoczywaj w pokoju, świat żużlowy nie zapomni.