Jump to content

Ci, którzy odeszli...

Recommended Posts

W wieku 78 lat zmarł Janusz Głowacki - polski dramaturg, prozaik i scenarzysta. Napisał scenariusz do filmów ''Rejs'' oraz ''Wałęsa. Człowiek z nadziei'', w czasach PRL-u był na emigracji w Nowym Jorku. [*].

Wielka strata. Jeden z moich ulubionych polskich pisarzy. :(

Dla mnie to prawdziwy szok. To był znakomity zawodnik, który mógł zrobić większą karierę w NBA niż Gortat. Wielka szkoda...

Gortat to wyrobnik zadaniowiec, nawet nie ma sensu porównywać.

Ale fakt, szok. Pierwsze wspominanie, 1995. Mała hala, Mazowszanka, mistrzostwo. To jeden z 2 koszykarzy polskich, których uwielbiałem, a potem nienawidziłem. Kawał historii i wspomnień. Szkoda, naprawdę szkoda.

Tu można polemizować, bo jednak czasy, w których Adam chciał dostać się do NBA, były inne, niż obecne. Wtedy w NBA było ze 4 Europejczyków i też inaczej sama gra wyglądała. Napływ Europejczyków w latach późniejszych jednak odbił się na zmianie dna NBA. Ale to właśnie na takich, jak Wójcik chodzi się na halę, a tacy jak Gortat są w cieniu i pomagają. Dlatego, moim zdaniem, zawsze Wójcik będzie wyżej od Gortata, mimo że w USA mu się nie udało. 

Adam Wójcik to zawsze była kultowa postać polskiej koszykówki i nawet ta przedwczesna śmierć nie miała na to określenie żadnego wpływu. Swoją drogą nie miałem pojęcia, że facet chorował, ktoś w ogóle o tym wiedział? Przedostało się to do mediów? Nie przyszłoby mi do głowy, że może być coś z nim nie tak. Jeszcze jakiś czas temu mignęła mi jego postać podczas napisów końcowych serialu "Rodzinka.pl". 

Za dzieciaka gdy zbierałem plakaty z gazet to na większości z nich dot. koszykówki była jego podobizna. Śląsk Wrocław to do dziś moja ulubiona drużyna polskiej ligi, właśnie ze względu na tamte czasy i na tamtą drużynę z Wójcikiem, Zielińskim. Krzykałą itd. 

Zmarł Grzegorz Miecugow! Miał zaledwie 61 lat… :(

Heh, co za dzień dzisiaj! Normalnie jakaś "czarna seria". :/

"Szkło kontaktowe" w TVN 24 bez niego nie będzie już takie samo... :(

Noo, dokładnie! Co prawda, w przeszłości niejeden był odcinek "Szkiełka", w którym Miecugow nie występował, ale mimo wszystko to on właśnie stworzył ten program i do dziś "Szkło kontaktowe" kojarzy mi się właśnie głównie z jego postacią... :? Szkoda, wielka szkoda... :(

A tymczasem "czarnej serii" ciąg dalszy... :/

W dniu dzisiejszym zmarł również Tomasz Konina, w latach 2007-2015 dyrektor Teatru im. Jana Kochanowskiego w Opolu.

Miał zaledwie 45 lat... :? Zmarł z powodu... przeziębienia. :shock:

• 2 weeks later...