Jump to content
manieq01

Ci, którzy odeszli...

Recommended Posts

Polska Agencja Prasowa podała przed chwilą, że zmarła Irena Szewińska, wielokrotna medalistka olimpijska w konkurencjach lekkoatletycznych, miała 72 lata. O jej śmierci poinformował mąż Janusz Szewiński.

Smutna wiadomość. Odeszła legenda polskiego sportu. [*]

Edited by Frontowiec

W wieku 68 lat zmarł Andrzej Brzeski, polski aktor i kompozytor.

W wieku 75 lat zmarł Jean-Louis Tauran, francuski kardynał, kamerling na wypadek sede vacante.

Smutne wieści ze świata Eurowizji - wczoraj  zmarł 33 letni wokalista Vlatko Illevski. Reprezentował on Macedonię na Eurowizji 2011 z piosenką pt. Rusinka. Jest to drugi zmarły tragicznie w wypadku reprezentant byłej jugosławiańskiej republiki. 11 lat wcześniej w podobnych okolicznościach zginął Tose Proeski który Macedonię reprezentował w 2004 roku.
Źródło informacji: https://eurovision.tv/snippet/vlatko-ilievski-f-y-r-macedonia-2011-found-dead-in-skopje

Dla przypomnienia jego konkursowa piosenka z Eurowizji 2011 w Dusseldorfie:

Edited by Poland

W wieku 99 lat zmarł Peter Carrington, brytyjski konserwatysta, dwukrotnie przewodniczący Izby Lordów w latach 1963-1970 oraz 1974-1979, minister obrony w latach 1970-1974, minister spraw zagranicznych w latach 1979-1982, a w latach 1984-1988 był sekretarzem generalnym NATO.

W wieku 101 lat zmarła Nancy Sinatra - pierwsza żona Franka Sinatry.

Edited by Frontowiec

To straszne! :cry: Jaka przyczyna? :-(

To już wiemy dlaczego tak nagle odszedł z Fiata/Ferrari... :-(

Dobra, już mam... :-(

W Szwajcarii poddał się operacji guza płuc, w rezultacie której doszło do zatoru i zapadł w stan śpiączki. Nigdy się już z niej nie obudził.

W wieku 96 lat zmarł Gyorgy Szepesi, węgierski dziennikarz sportowy związany z węgierskim radiem i działacz sportowy, prezes Węgierskiego Związku Piłki Nożnej w latach 1978-1996, przewodniczący Komitetu Wykonawczego FIFA w latach 1982-1994.

To straszne! :cry: Jaka przyczyna? :sad:

To już wiemy dlaczego tak nagle odszedł z Fiata/Ferrari... :sad:

Dobra, już mam... :sad:

Ogromna liczba wypalonych fajek.

Zapracowanie, zbyt aktywny tryb życia.

Gigantyczny stres. 

Bardzo mało snu. 

Info od osób z jego najbliższego otoczenia. 

No to sobota się zaczyna od złych wiadomości. Wielka strata estrady polskiej piosenki, osobiście bardzo lubiłem tę osobę.

Nie mogę w to uwierzyć. Odeszła ikona polskiej muzyki, gdzie jej i Maanamu piosenki stały się wręcz kultowe. Jednak Korę najbardziej zapamiętałem jako jurorkę ''Must Be The Music'', gdzie ostatni raz pojawiła się publicznie w... dubbingu, w którym użyczyła swojego głosu w filmie animowanym ''Iniemamocni 2'', który całkiem niedawno wszedł na ekrany kin.

[*]

Edited by Frontowiec

Jako jurorkę? To już było rozmienianie kariery na drobne. Wygląda jakbyś nie miał zupełnie pojęcia o jej twórczości boś za młody.

Edited by Falcon

Mimo iż jestem młody, to jednak miałem okazje usłyszeć piosenki Kory i Maanamu - w tym szczególne dwie: ''Kocham cię kochanie moje'' oraz ''Krakowski Spleen''.

Piosenki Kory towarzyszyły i będą towarzyszyć. Osobowość, artystka . Nie sprowadzajmy jej do jurorki programu TV. 

W wieku 76 lat zmarł dziś rano Tomasz Stańko, jeden z twórców polskiego jazzu.