Skocz do zawartości

Ci, którzy odeszli...


manieq01
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

W wieku 76 zmarł Wacław Tkaczuk, dziennikarz radiowej Dwójki, kierownik literacki Teatru Polskiego Radia, scenarzysta radiowy, poeta, krytyk literacki.

 

Więcej w linku: https://www.polskieradio.pl/8/22/Artykul/1980853,Zmarl-Waclaw-Tkaczuk-krytyk-literacki-i-poeta

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj w wieku 70 lat zmarła France Gall - francusko-luksemburska piosenkarka, jedna z pierwszych i najbardziej zapamiętanych uczestniczek Konkursu Piosenki Eurowizji. To właśnie ona w 1965 roku wygrała Eurowizję dla Luksemburga (dziś nieobecnego na scenie największego na świecie wydarzenia muzyczno-rozrywkowego) z piosenką “Poupee de cire, poupee de son” która to zabrzmiała podczas konkursu rozgrywanego we włoskim Neapolu.

Przypomnijmy sobie zatem jej konkursową piosenkę:

France Gall wydała łącznie 26 albumów (z których 7 było nagrywanych na żywo) oraz 2 kompilacje.

Źródła informacji: https://escbubble.com/2018/01/france-gall-dies-age-70/ oraz http://muzyka.interia.pl/wiadomosci/news-nie-zyje-france-gall-miala-70-lat,nId,2505114

Edytowane przez Poland
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

25 grudnia Erich Kellerhals, współtwórca jednej z największych na świecie sieci elektromarketów Media Markt. Miał 78 lat.

 

 

02 stycznia 2018 r.:

W wieku 81 lat zmarł w Rzymie sędzia Ferdinando Imposimato, który prowadził śledztwo w sprawie zamachu na Jana Pawła II 13 maja 1981 r.

 

Małgorzata Bocheńska dziennikarka, animatorka kultury i publicystka, członek Stowarzyszenia Wolnego Słowa, w latach 1984-89 współpracowała z Komitetem Helsińskim w 1984 powołała "Salon 101" miejsce spotkań elit politycznych, naukowych i artystycznych zainaugurowała akcje "Dzień Dobrej Wiadomości" i "Księga Trzeciego Tysiąclecia" niezwykły, twórczy człowiek, potrafiła łączyć w zaskakujący sposób wątki i ludzi, wydobywając z nich co najcenniejsze i niezwykłe. 69 lat.

 

05 stycznia 2018:

 

Jon Paul Steuer, jeden z najpopularniejszych aktorów dziecięcych, a z pewnością największa dziecięca gwiazda lat 80., zmarł w wieku zaledwie 33 lat. Zyskał popularność jako Alexandr Rozhenko ze „Star Trek: Następne pokolenie”. Później młody aktor wystąpił jeszcze w „Cudownych Latach” i „Grace w opałach”.

Edytowane przez tomekjot
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W wieku 36 lat zmarł Mikołaj Jaskółka, znany jako MBrother - polski DJ i producent muzyczny.
Zmagał się z chorobą nowotworową. Była dla niego prowadzona zbiórka pieniędzy na leki, które gwarantowałyby wyleczenie. Nie zdążyliśmy.
https://www.facebook.com/cboolmusic/photos/a.148632361838988.23669.133789096656648/1521107404591470/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Roman Paszkowski, zwany Napoleonem. Bohater popularnego polsatowskiego show "Chłopaki do wzięcia"

 

 

29 grudnia 2017 r.:

 

Zmarła amerykańska autorka popularnych kryminałów Sue Grafton, O jej śmierci poinformowała na Facebooku jej córka Jamie. Pisarka zmarła dzień wcześniej w miejscowości Santa Barbara w Kalifornii. Miała 77 lat.

 

06.stycznia 2018 r.:

W wieku 87 lat zmarł w Houston w stanie Teksas słynny amerykański astronauta John Young, który chodził po Księżycu i kierował pierwszym lotem wahadłowca kosmicznego

 

W wieku 110 lat zmarła Węgierka Elza Brandeisz, która podczas drugiej wojny światowej ratowała Żydów. Wśród ocalonych przez nią była matka George'a Sorosa.

 

13/14  stycznia 2018 r.:

Grzegorz Łazarek. Były piłkarz Lechii Gdańsk i Lecha Poznań, syn słynnego trenera Wojciecha Łazarka miał 53 lata.

 

15 stycznia 2018 r.:

Komplikacje po zapaleniu płuc spowodowały zgon w wieku 86 lat legendarnego kierowcy amerykańskiego startującego w przeszłości w wyścigach Formuły 1 Daniela Sekstona Gurneya. Do historii przeszedł jako ten, który pierwszy otworzył na podium butelkę szampana.

 

W wieku 59 lat zmarł były piłkarz angielskiej reprezentacji Cyrille Regis. Przyczyną śmierci był atak serca. Był trzecim czarnoskórym zawodnikiem, który wystąpił w drużynie narodowej

Edytowane przez tomekjot
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W wieku 36 lat zmarł Mikołaj Jaskółka, znany jako MBrother - polski DJ i producent muzyczny.

Zmagał się z chorobą nowotworową. Była dla niego prowadzona zbiórka pieniędzy na leki, które gwarantowałyby wyleczenie. Nie zdążyliśmy.

https://www.facebook.com/cboolmusic/photos/a.148632361838988.23669.133789096656648/1521107404591470/

:o :o co? Szkoda chłopaka, miał niezłe utwory. No w szoku jestem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 stycznia 2018 r.

BOGUSŁAW CYGAN - król strzelców piłkarskiej ekstraklasy w barwach Stali Mielec.

  Miał 53 lata, urodził się na Śląsku gdzie rozpoczął swoją piłkarską karierę, był zawodnikiem m.in. Szombierek Bytom, Polonii Bytom, Górnika Zabrze, Stali Mielec i szwajcarskiego Lausanne-Sports

Edytowane przez otsenre
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Katastrofalny dzień :( Dolores szkoda, młoda kobieta była, mogła pożyć drugie tyle - niektórzy dożywają 90, a tu tak nagle wszystko przerwane. Nie wiadomo co się stało, a przynajmniej nie znalazłem szczegółów na tą chwilę. Dokopałem się tylko, że znaleziono ją w hotelu ok. 9 z rana czasu UK, czyli u nas było po 10. Zacząłem się zastanawiać co wtedy robiłem - nie spałem, bo nie śpię od 20 od wczoraj, na pewno słuchałem Do Południa w radiowej Trójce z Markiem Niedźwieckim. Pamiętam przed godziną 12 Marek zagrał „Year of the Cat” Ala Stewarta, akurat była słoneczna chwila, świetnie to zagrało i taki piękny dzień się wydawał. Któż mógł wiedzieć, że właśnie rozegrał się dramat? :(

 

 

MBrothera też szkoda, dorzuciłem się do jego zbiórki, ale miałem złe przeczucia, wyglądał kiepsko :( Facet też młody, tyle jeszcze mógł zrobić w życiu. Znowu czarny styczeń.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...