Skocz do zawartości

Ci, którzy odeszli...


manieq01
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Bardzo smutna wiadomość. Lubiłem tego lektora i jeśli mnie pamięć nie myli to oglądałem wszystkie odcinki "Drużyny A" z głosem pana Janusza, które były w "TV Okey".

Edytowane przez Barti
Tytuły seriali, filmów, audycji, utworów itp. podajemy w cudzysłowie. Poprawiono post.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odszedł bez wątpienia jeden z pierwszoligowych lektorów filmowych, jakim był śp. Janusz Kozioł. Najbardziej będzie mi się kojarzyć z czytaniem filmów i seriali na Polsacie, TVN-ie, kanałach Filmboxu czy Stopklatce TV (żadnego filmu czy serialu nigdy nie przeczytał w TVP).

 

Tak swoją drogą TV Puls będzie po raz kolejny emitować w ten weekend filmy z cyklu "Najpiękniejsze baśnie braci Grimm", które większość z nich przeczytał właśnie śp. Janusz Kozioł.

 

[*]

Edytowane przez Frontowiec
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miesiąc temu oglądałem na Filmboxie "Doktora Who", gdzie polski tekst czytał pan Kozioł. Niestety, doskonale słyszałem, jak męczy się tym czytaniem. Praktycznie cały czas robił to, co kochał, aż w końcu dopadła go śmiertelna choroba. Przykre jest to, że ukojenia doznał w momencie swej śmierci.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, Pana Janusza bardzo często można usłyszeć na Filmboxach, zwłaszcza podczas czytania filmów familijnych. Doskonale to robił.

Dużo czytał także dla Polsatu i TV 4. Przede wszystkim filmy, ale też np. kultowy cykl "Jaś Fasola" z Rowanem Atkinsonem.

Wspaniale przeczytał również serial "Allo, Allo!" dla BBC Brit. Jak ktoś ma ochotę przekonać się, to tę wersję lektorską emituje obecnie także Stopklatka TV.

A, i oczywiście kultowy cykl "Gang Olsena" emitowany w niedziele na Zoom TV.

Edytowane przez Tim
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W wieku 89 lat zmarł Vaclav Vorlicek - czeski reżyser filmowy i scenarzysta. Nakręcił takie filmy i seriale jak ''Trzy orzeszki dla Kopciuszka'', ''Arabela'', ''Latający Cestimir'' oraz ''Król Sokołów''.

 

https://ct24.ceskatelevize.cz/kultura/2727041-zemrel-reziser-vaclav-vorlicek-autor-popelky-arabely-i-divky-na-kosteti?_ga=2.2172976.1443814151.1549472388-1473290548.1540681092

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W wieku 81 lat zmarł Gordon Banks, angielski bramkarz, reprezentant tego kraju w latach 1963-1972, mistrz świata z 1966 roku. Był jednym z ośmiu asystentów w losowaniu grup finałowych ostatniego Mundialu.

Druga rzecz, wczoraj w wieku 85 lat zmarł Real Giguere, kanadyjski prezenter telewizyjny, prowadził francuskojęzyczną kanadyjską wersję "Va banque".

Edytowane przez Pepek94
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...