Skocz do zawartości

Ci, którzy odeszli...


manieq01
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Heath Ledger dostał pośmiertnie uhonorowany Oscarem za postać Jokera. 

 

Jackie Chan jakiś czas temu dostał honorowego Oscara:

 

https://www.filmweb.pl/person/Jackie.Chan/awards

 

Przykładowo więc Jackie Chan, facet od wygibasów na ekranie, popcorniaków i komedyjek ma Oscara, a grono wybitnych amerykańskich i europejskich aktorów Oscara nie ma. 

 

Jackie Chan = 1 Oscar

Al Pacino = 1 Oscar

 

Dlaczego więc Stan Lee, który mocno przyczynił się rozwoju kina miałby takiego honorowego Oscara nie dostać? Stworzył kultowe dla amerykańskiej popkultury postacie, które przyniosły mnóstwo kasy dla przemysłu filmowego, telewizyjnego, wydawniczego, prasowego itp. Bo powiedzmy sobie szczerze dzięki wysokobudżetowym produkcjom, które zarabiają kupę szmalu wytwórnie i producenci działający przy nich mają kasę żeby finansować inne produkcje, które nie zawsze są rentowne, a które liczą się później na festiwalach i zdobywają nagrody (jak np. Oscary). W tej branży ręka rękę myje. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ach, skoro nie widzisz różnicy między Marvelem,a "M jak miłość" to nie mamy faktycznie o czym rozmawiać.
Widzę różnice, ale Marvel to jest kino dla dzieci, proste, głupie, nie na Oskary. Znasz film Ida? Oglądałeś?
Laureat wielu nagród, nominacja do Oskara, ale Pitbull miał większa oglądalność, nieporównywalnie większą oglądalność. Więc to nie oglądalność na szczęście jest wyznacznikiem nagród. Na szczęście, bo gdy to się zmieni, nasze dzieci będą odmóżdżone do zera.
Pozdrawiam.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przestańmy udawać, że Oscary mają wpływ na mądrość i inteligencję "naszych dzieci".

 

Nagrody Akademii to od pewnego czasu plebiscyt stricte polityczny, gdzie o statuetkach decyduje głównie lewa strona i poprawność polityczna, gdzie oscarowa scena stała się jakimś pseudo politycznym bełkotem i manifestem zdemoralizowanych gwiazdeczek Hollywoodu, które ten manifest wyrażają np. poprzez swoje... ciuszki i inne pantalonki. Przepis na film oscarowy to w dzisiejszych czasach kolorowa obsada, do[beep]e republikanom, tematy LGTB, molestowania seksualne i te różne inne dysputy o inności. 

Edytowane przez Project_ALF
  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Popieram to co pisze @Project_ALF Stan Lee a właściwie Stanley Martin Lieber zrewolucjonizował kino, dodał nowy gatunek i za całokształt Marvela taka nagroda mu się należy jak psu buda. 

 

A co do Idy @TrueGrand mówisz o tym politycznym gmiocie który dostawał nagrody tylko dlatego, że wpisywał się w określoną ideologię ?

 

Filmu Marvela ludzie będą pamiętać przez lata, nawet jeśli nie są ich fanami, o takich szmirach jak Ida dziś już nikt nie pamięta. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo przykra informacja, niewątpliwie odszedła jedna z wielkich osób, współtworząca współczesną popkulturę. Część mojego dzieciństwa, to właśnie animacje i komiksy z herosami, które współtworzył Ś.P. pan Stanley. Jeszcze tego samego roku odszedł Steve Ditko - twórca przyjaznego pająka z sąsiedztwa....

Brak mi poprostu słów, niech spoczywa w pokoju [*]

Oto wszystkie cameo Stana Lee (pojawił się nawet w filmie animowanym konkurencji DC, a konkretnie w "Młodzi Tytani: Akcja! Film")

https://youtu.be/0faB-K3W3ZQ

A tutaj gościnny występ w animacji DC

 

Edytowane przez Solderowy123
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Solderowy123 napisał:

 Część mojego dzieciństwa

jw. 

 

Nie jestem jakimś wielkim fanem Marvela. Prawdę powiedziawszy od zawsze moim ulubionym superbohaterem był Batman więc jeśli miałbym wybrać które uniwersum wolę to minimalnie chyba DC ze względu na Batka. IMO gdybym sporządziłbym listę swoich ulubionych filmów to może z 1, 2 filmy Marvel/DC znalazłyby się wśród 300 filmów po które najczęściej sięgam. 

 

Nie da się jednak ukryć, że odkąd tylko przyszedłem na świat te postacie z Marvela towarzyszą mi na każdym kroku. Od zabawek po kreskówki. Człowiek jako dziecko poszedł pierwszy raz do biblioteki to mój wzrok od razu przykuły komiksy, chociażby Spider-Mana. Bohaterowie Marvela pojawili się nawet w grach. Teraz kiedy jestem już nieco starszy to w Hollywood zapanowało jakieś gigantyczne zapotrzebowanie na filmy Marvela. Powstaje ich tak wiele, że ja sam osobiście jeszcze wszystkich nie obejrzałem. Może z połowę? Chciałbym tez zwrócić uwagę jacy tam aktorzy i aktorki występują. Nie brakuje tam ludzi, którzy w każdym momencie mogą sięgnąć po jakiegoś Oscara. Rzecz jasna nie za rolę Iron Mana czy innego Hulka, ale zwracam uwagę, że po te role sięgają naprawdę bardzo poważni aktorzy, że wskażę tylko tych moich najbardziej ulubionych: Downey jr, Ruffalo, Weaving, Baccarin ?

 

Ludzie nie dostrzegają siły przebicia tych wszystkich fikcyjnych superbohaterów. Zdaję się, że logotyp Supermana jest trzecim najbardziej rozpoznawalnym "znakiem" na tej planecie. Warto też zwrócić uwagę, że mijają dekady, a moda na tych superbohaterów wcale się nie kończy. 

Edytowane przez Project_ALF
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Również zdecydowanie preferuję uniwersum DC. Pewnie dla tego, że pełno w tym "świecie" moich ulubieńców: od ikonicznych wrogów gacka: Joker, Bane, Two Face, Pingwin, człowiek zagadka, poprzez całe Batfamily (zwłaszcza Richard Grayson, oraz córka komisarza Gordona - Batgirl), członkowie Ligii jak Kal El, czy Diana Prince, poprzez korpus Latarnii z Halem Jordanem na czele, kończąc na Doomsdayu, czy Darkseidzie.

 

W Marvelu przez te wszystkie lata połubiłem chyba tylko pajączka, Thora, Lokiego, i w zasadzie tylko tyle...

Wiem, że się powtarzam, ale nie wyobrażałbym sobie dzisiejszej popkultury bez dzieł pana Stana Lee, czy Jacka Kirby'ego.

Jeśli ktoś nie dostrzega fenomenu kina super hero, niech spojrzy chociażby na to, kto w nich występuje. Na przykład w filmach DCEU występują:

-Jeremy Irons

-  Ben Affleck

- J.K. Simmons

- Jared Leto

- Will Smith

- Margot Robbie

- Ewan McGregor ( jako Black Mask)

- Dolph Lundgren

- Russel Crowe

- Amy Adams

- Wiliem Dafoe

Czy Joaquin Phoenix w solowym filmie o Jokerze. 

A to dopiero początek

Edytowane przez Solderowy123
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Krakowie zmarła najstarsza siostra zakonna na świecie - Matka Cecylia Maria Roszak z klasztoru sióstr dominikanek "Na Gródku". 25 marca tego roku obchodziła 110. urodziny.

 

Regina Bielska nie żyje. Polska piosenkarka zmarła w wieku 92 lat w Gdańsku. Była jedną z największych postaci polskiej muzyki lat 50. i 60. Piosenkarka najbardziej była znana z takich przebojów jak: „Pięciu chłopców z Albatrosa”, „Żyje się raz" „Szeptem” czy „Liliowy wrzos”.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W wieku 60 lat zmarł Andrzej Grembowicz vel Robert Brutter - polski scenarzysta. Był autorem scenariusza do takich produkcji jak "Ekstradycja", "Rodzina zastępcza", "Ranczo" czy "Dziewczyny ze Lwowa".

 

Informacje o jego śmierci poinformował na FB Artur Barciś.

Edytowane przez Frontowiec
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W wieku 89 lat zmarł Witold Sobociński - polski operator filmowy oraz pedagog łódzkiej filmówki. Był autorem zdjęć do filmów Andrzeja Wajdy, Romana Polańskiego czy Jerzego Skolimowskiego.

Edytowane przez Frontowiec
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...