Skocz do zawartości

Ci, którzy odeszli...


manieq01
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Dla mnie to prawdziwy szok. To był znakomity zawodnik, który mógł zrobić większą karierę w NBA niż Gortat. Wielka szkoda...

Gortat to wyrobnik zadaniowiec, nawet nie ma sensu porównywać.

 

Ale fakt, szok. Pierwsze wspominanie, 1995. Mała hala, Mazowszanka, mistrzostwo. To jeden z 2 koszykarzy polskich, których uwielbiałem, a potem nienawidziłem. Kawał historii i wspomnień. Szkoda, naprawdę szkoda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu można polemizować, bo jednak czasy, w których Adam chciał dostać się do NBA, były inne, niż obecne. Wtedy w NBA było ze 4 Europejczyków i też inaczej sama gra wyglądała. Napływ Europejczyków w latach późniejszych jednak odbił się na zmianie dna NBA. Ale to właśnie na takich, jak Wójcik chodzi się na halę, a tacy jak Gortat są w cieniu i pomagają. Dlatego, moim zdaniem, zawsze Wójcik będzie wyżej od Gortata, mimo że w USA mu się nie udało. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Adam Wójcik to zawsze była kultowa postać polskiej koszykówki i nawet ta przedwczesna śmierć nie miała na to określenie żadnego wpływu. Swoją drogą nie miałem pojęcia, że facet chorował, ktoś w ogóle o tym wiedział? Przedostało się to do mediów? Nie przyszłoby mi do głowy, że może być coś z nim nie tak. Jeszcze jakiś czas temu mignęła mi jego postać podczas napisów końcowych serialu "Rodzinka.pl". 

 

Za dzieciaka gdy zbierałem plakaty z gazet to na większości z nich dot. koszykówki była jego podobizna. Śląsk Wrocław to do dziś moja ulubiona drużyna polskiej ligi, właśnie ze względu na tamte czasy i na tamtą drużynę z Wójcikiem, Zielińskim. Krzykałą itd. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Noo, dokładnie! Co prawda, w przeszłości niejeden był odcinek "Szkiełka", w którym Miecugow nie występował, ale mimo wszystko to on właśnie stworzył ten program i do dziś "Szkło kontaktowe" kojarzy mi się właśnie głównie z jego postacią... :? Szkoda, wielka szkoda... :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...