Skocz do zawartości

Astra 28.2E + Hotbird 13E


Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Czy istnieje możliwość instalacji konwerterów do odbioru 13E i 28.2E z jednej anteny?

 

Przyznam się, że jestem laikiem i nie za bardzo się w tym orientuję. Czy rozbieżność pozycji nie będzie za wysoka?

 

Będę wdzięczny za jakiekolwiek rady. Mieszkam w UK i byłoby fajnie korzystać z tych dwóch satelitów.

 

Z góry dziękuję! :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak najbardziej tak. Ja na antenie ok. 80 cm mam 4 konwertery: centralny H-B (13E) + Astra 1(19.2E) + Astra 3 (23,5E) + Astra 2 (28,2E).

Z przeciwnej strony od głównego H-B nie mam żadnego konwertera bo ten kierunek przysłania mi budynek i musiałbym antenę mocować na dłuższym wysięgniku.

Z Astry 2 (28,2E) mam odbiór tylko niektórych transponderów z wiązki europejskiej ale w GB nie powinno być problemu z odbiorem wszystkich transponderów nawet na mniejszej antenie (może się wtedy nie zmieścić np. dodatkowy konwerter na Astrę 19,2E gdzie jest np. TV TRWAM i szereg niemieckich kanałów FTA (np. Eurosport, Sport1 i innych nawet w wersji HD. Można to sprawdzić np. na stronie King of sat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@michall1234

W zasadzie używam konwerterów typowych z szyjką 40 mm. Ostatnio zakupiony (koszt ok. 20 zł z przesyłką na znanej A...ukcji, np. nr 5929715317) to też z taką szyjką tylko z niewiele większą średnicą główki i tylnej części , który ze względu na małą odległość udało się ustawić jako ostatni na Astrę 28,2E za Astrą 23,5E. Z Astry 23,5E odbieram w zasadzie tylko czeskie i słowackie FTA (ok. 10 kanałów w tym Ocko TV).

@Dafy

Jeśli tylko satelity 13E i 28,2E to moim zdaniem wystarczy antena 60 cm a nawet mniejsza, do tego 2 konwertery, mocowanie z zezem, przełącznik DiSEqC na 2 lub 4 konwertery, odpowiednie precyzyjne ustawienie anteny i połączenia całości przewodem antenowym (informacje na ten temat np. pod hasłem "zez" ogólnie dostępne w internecie, w sklepach RTV czy aukcjach internetowych).

 
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przełącznika DiSEqC nie trzeba konfigurować tylko połączony z nim dekoder. Na poszczególne wejścia tego przełączika podłączasz konwertery (w twoim przypadku 1 i 2), od wyjścia prowadzisz już pojedynczy przewód do tunera (ustawienia tunera wg jego instrukcji np. DiSEqC 1.0 i  dwie satelity z przypisaniem numerów zgodnym z rzeczywistą kolejnością ich podłączeń do przełącznika DiSEqC.

Typów zezów jest do wyboru cała gama w cenach od kilku do kilkudziesięciu złotych (na dwa satelity wystarczy najprostszy tylko zwróć uwagę na sposób mocowania do wysięgnika anteny (prostokątnej lub okragłej rurki). 

Poczytaj trochę na ten temat bo trudno tu opisywać wszystko od początku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Odświeżam temat :)

 

Jako, że posiadam obecnie antenę 60 cm od Sky i odbieram na niej Hotbird zdecydowałem się zrobić zeza na Astrę 28.2 by odbierać również angielskie Sky. Postanowiłem więc wymienić moją obecną antenę na wiekszą. Wybór padł na antenę Triax TD78.

 

Pytanie jakie chciałbym zadać dotyczy uchwytu do zeza do tej anteny. Mianowicie czy ten uchwyt - Triax Multi LNB Holder - http://www.pulsat.com/product_images/t/667/triax_multi_block_new__24591_zoom.jpg będzie odpowiedni do tej anteny? Teoretycznie tak, ale jednak wolałbym się upewnić. I czy do takiego uchwytu mogę wsadzić dowolny konwerter czy będzie potrzebna wymiana na konwertery firmy Triax?

 

Z góry bardzo dziękuje za pomoc :)

Edytowane przez Dafy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...