Skocz do zawartości

Portal satkurier.pl


Rekomendowane odpowiedzi

@lukimann - za mało szczegółów - masz jakiś problem z wyświetlaniem treści? Wchodziłem w ten tekst i ładuje się prawidłowo. Jeśli wyświetla się coś nie tak - daj znać jak to się dokładnie objawia i na jakiej przeglądarce/systemie/urządzeniu.

@Peter Parker - regułka formalna - wiadomo, że do linków się nie będziemy czepiać ;) Dotyczy przypadków kopiowania tekstów bez podawania źródła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałbym jeszcze zapytać: czy jest szansa na uruchomienie jakiejś wersji premium? Pytam całkowicie serio. Mógłbym płacić miesięcznie kilka złotych za dostęp do serwisu bez reklam i może z paroma "ekstrasami". Cenię sobie SATKurier.pl za szybkość jeśli chodzi o informacje, ale od czasu zmian to jest po prostu zbyt trudne, żeby poruszać się po serwisie. Szczególnie ze względu na reklamy. Nie chcę ich usunięcia. Chcę możliwości... ;) 

http://i.imgur.com/5hDi8vZl.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słuchajcie z Waszą stroną jestem już od lat jednak liczba wyskakujących i przeszkadzających aktualnie reklam przechodzi moje wyobrażenie. Strona automatycznie się przesuwa niektóre z reklam są natrętne i nie sposób ich wyłączyć (przysłaniają treść).

Rozumiem fakt że jest to dodatkowe źródło dochodów jednak powinny być jakieś granice.

 

Wprowadzenie czegoś w rodzaju kont premium bez reklam lub wsparcia finansowego na przelew była by słusznym rozwiązaniem.

 

Co do nowej odsłony strony niestety również jestem sceptyczny gdyż liczba odrywających od treści elementów graficznych przeszkadza w jej przejrzystości. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tym starym newsie linkowanie coś nie wyszło: https://satkurier.pl/news/22563/niekodowana-stacja-tvn-gra.html czy https://satkurier.pl/news/34354/tvn-med-od-19-pazdziernika.html :) Nie wiem czy to wina nowego SK czy tak jak było. Ale poprawić można by było.

 

I też nie wiem dlaczego niektóre newsy pojawią się po angielsku po wyszukaniu jakiejś frazy, np. https://satkurier.pl/news/13815/tvn-style-have-licence.html czy https://satkurier.pl/news/47268/tvn-without-shares-in-discovery-historia.html ;) Inny znalazłem o CYFRZE+ czy Wizji TV. Nie pamiętam.

Edytowane przez Emil.1603
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@SiGi - Liczba reklam jest mniejsza niż na starym portalu, dopasowanie miejsc, gdzie reklamy się wyświetlają jest także poprawione w stosunku do starego portalu. Reklamy nie powinny przysłaniać treści - wyłączyliśmy wszelkie top layery itp. Jeśli coś przysłania - proszę zgłaszać ze zrzutem mailowo do redakcji. Nic nie poradzę, że niektórzy byli przyzwyczajeni do jechania na AdBlockach. Dyskusja o reklamach jest zakończona, proszę przeczytać moje poprzednie posty z wątku, nie mam czasu powtarzać.

 

@Emil.1603 - do poprzedniego postu - przeczytaj odpowiedź @Karola z tamtej dyskusji. Do tego - linkowanie może być popsute w bardzo starych newsach jeszcze sprzed poprzedniego portalu i raczej tak było cały czas, bo treść newsów teraz była tylko kopiowana z bazy do bazy. Być może uda się to poprawić, dorzucę do listy. Natomiast teksty angielskie nie powinny być zaskoczeniem - jeśli ktoś jest z nami wystarczająco długo, to pamięta, że był okres, gdy mieliśmy także angielską wersję portalu. Została zamknięta (bodajże w grudniu 2010), bo brakowało rąk do pracy, ale newsy przetrwały i kręcą się w różnych miejscach, może uda się je w przyszłości wydzielić do osobnej kategorii.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Wprowadziliśmy coś takiego, tylko na razie nie jest widoczne, bo mało newsów ma tagi, a znowu edycja wsteczna przy takiej ilości newsów jaka jest w bazie - to raczej temat niewykonalny. Myślę, że zbierzemy jakąś grupę newsów tworzonych na bieżąco z uzupełnionymi tagami i za parę miesięcy rozważymy uwidocznienie tego.

 

BTW: Stale wprowadzamy różne poprawki, na przestrzeni ostatnich 2 tygodni weszły m.in.:

- poprawione to z linkami ze starych newsów, co zgłaszał @Emil.1603

- poprawiony brak możliwości wstawienia spacji w nicku w komentarzach oraz problem z zaznaczaniem (po zaznaczeniu i pisaniu powinno kasować zaznaczony tekst - zastępować, a tak się nie działo)

- domyślna kolejność komentarzy odwrócona oraz poprawione zapamiętywanie jaką kto sobie kolejność ustawił (ale nadal jest tam inny błąd przy przełączaniu stron - to będzie poprawione)

- na stronie głównej w boksie ze sportami po wyborze Inne (w domyśle Inne sporty) były newsy z nie tej kategorii co powinny

- udoskonalenia newslettera (wychodzą newsy z ostatnich 24h oprócz poniedziałku, gdzie jest zestaw z całego weekendu, będą tam jeszcze dalsze zmiany, np. newsy z innych naszych portali, żeby newsletter był przekrojowy i pozwalał na zapoznanie się ze wszystkim)

- w blokach ze sportem i propozycjami na samym dole uwzględnione są aktualne wykazy (o ile są opublikowane)

- jest wejście do innych Sport w polskiej TV: wchodząc we wszystkie sporty: https://satkurier.pl/category/53/Sporty-wszystkie.html (docelowo będzie jeszcze jedna opcja - 5 podobnych newsów jak na starym portalu)

- poprawiony blok Najpopularniejsze (newsy przez jakiś czas się tam nie wymieniały)

- różna kosmetyka (np. zmiana nazwy NTC na TV naziemna w Polsce, zmiany kolejności zakładek w blokach itp.)

- linki do forum przenoszą jak dawniej na ostatnią stronę wątku

- można wejść we wszystkie blogi (przez belkę boksa z blogami oraz przez menu na belce głównej)

- poprawki w Futbol w TV, m.in. łatwiej kliknąć checkboxy, są lepiej rozmieszczone, żeby było wygodniej na mobile, typ spotkania jest lepiej rozdzielony od drużyn, dodatkowo będzie tam jeszcze chyba zejście z rozmiarem czcionki

- uruchomiliśmy galerie - wkrótce będą w użyciu w newsach

 

Na bieżąco zbieramy tematy do rozwiązania, na frontendzie będzie jeszcze jakieś 20 zmian różnego kalibru od drobnicy w stylu lepsze wyróżnianie blogów, czy poprawka rozmieszczenia linków do sharowania treści na mobile (są pod sobą, a nie powinny) po większe (tj. bardziej widoczne) rzeczy jak 5 podobnych newsów, wspominane przeze mnie logowanie danymi z forum, czy dodanie ZAP w galerii (są w newsach, nie ma w galerii). Będzie to rozłożone w czasie, bo urlopy oraz inne obowiązki itp., ale stopniowo kolejne tematy będą wskakiwać, będę dawać znać :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nowa strona nie jest wcale taka zła, tylko wkurza mnie choćby ten zanikający tekst w artykułach (trochę nie przemyślane, bo można takie coś dać, ale pod warunkiem, że nie będzie tak dosadnie zanikać), czy lekki [beep] na głównej, którego dawniej nie było (no, po prostu w starej wersji serwisu jakieś to wszystko bardziej przejrzyste dla mnie było, a teraz jakby się zlewa... Szczególnie te ZAPy, które ledwo co znalazłem w tej belce po prawej, które się zlewają z tym co wyżej w tej belce się znajduje...).

Już myślałem, ze ktoś Wam stronę przejął. Na chwilę obecną jestem na nie. Dobrze, że forum zostało po staremu.

Przecież forum też się zmieniło, tyle że wcześniej, bo we wrześniu ubiegłego roku... :lol2: :lol2:'

 

PS: Wszystkiego najlepszego z okazji 10-lecia SATKuriera! :-D Wychodzi na to, że ten numer, który miałem w ręku 10 lat temu, to był jeden z pierwszych, ale się nie przyjął na moim terenie. :-D

Edytowane przez PharellMan
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Chciałem dzisiaj wkleić link do newsa i pojawił się komunikat o "zbyt długim wyrazie". Trochę przesada. Chyba że wprowadzilibyście bardziej mądre zastosowania, jak linkowanie, podkreślanie, itp. Byłoby przy okazji lepiej. A także jakiś przycisk z odnośnikiem przy nazwie danego użytkownika, który wklejałby ją do treści. Także byłoby łatwiej, jeżeli ktoś odnosiłby się do kogoś, a nie przepisywać czy bawić się w zaznaczanie i kopiuj-wklej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest limit - linki wkleja się rzadko, natomiast to świetny bat na ludzi uczulonych na stosowanie spacji :) Linkowanie ani podkreślenia itp, nie są przewidziane - znając talent co po niektórych zaraz by walili boldami i podkreśleniami bez potrzeby (tj. "żeby było bardziej widoczne"). Natomiast to z nickami użytkowników i opcją klikania to dobry pomysł - myślę, że możemy to wprowadzić, dzięki :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to chociaż można byłoby wprowadzić znacznik URL i to wszystko :-)

 

Komentarzy też stosunkowo dużo się nie pojawia. Chyba że są jakieś bomb-newsy. A wszystko jest raczej moderowane, więc gdy pojawiłby się jakiś cały z-bold-owany, to można by to usunąć, zmienić, czy coś w tym rodzaju :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko że to jest dokładanie roboty - już bez tego jest ogrom pracy przy wszystkim. Wystarcza jak jest, to tylko komentarze.

 

Na tygodniu poszła kolejna seria zmian, m.in.:

- blogi zyskały wyraźnie inną oprawę graficzną (logo zrobiłem sam, a że jestem grafikiem jakim jestem, to wyszło jak wyszło :P )

- jako że logo w blogach przenosi na stronę główną blogów, to pojawił się domek prowadzący do strony głównej niezależnie gdzie się jest

- usunięty błąd przy przełączaniu stron w komentarzach - teraz już wszystko powinno być OK - kolejność sortowania i jej zapamiętywanie, przełączanie stron itp.

- gruba korekta - w trakcie przeglądania starych newsów okazało się, że wyparowały entery. Wynikało to z tego, że jeszcze zanim wprowadziliśmy wersję portalu z 2008 roku newsy były zupełnie bez formatowania i bez WYSIWYG, a nowe linie nie były robione przez HTML-owskie "br". Portal z 2008 miał na to obejście, a teraz zrobiliśmy z tym ostateczny porządek konwertując teksty - już nigdy nie będzie z tym problemu, a kto przeglądał stare newsy w ostatnim czasie - teraz zauważy, że poprawiła się ich czytelność, bo są entery. Było to dotkliwe zwłaszcza w moich starych Zmianach na orbicie z 2005-2008.

- drobne poprawki, np. brakowało wyśrodkowania na jednym z pól w zielonym bloku Solarkurier

 

W przyszłym tygodniu główne tematy (o ile coś się nie posypie) to import starych ZAP do galerii, chyba też uda się zająć tym pomysłem Emila z klikaniem na nicki, by łatwiej odpowiadać innym komentatorom i pewnie jakieś inne rzeczy z listy pomysłów/udoskonaleń, które wyszły już po premierze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Logowanie na głównej jeszcze nie - napisałem o tym wczoraj na SB pobieżnie. Generalnie musimy jeszcze troszkę poczekać, bo logowanie będzie powiązane (jak już wspominałem) ze zmianami na forum, które zależą trochę od mojego wolnego czasu, a trochę od czynników zewnętrznych - jak tylko wszystko się zgra, to natychmiast to wprowadzimy, bo to będzie bardzo przydatne udoskonalenie ;) Natomiast Publisher jest na liście nieco dalej, najpierw wprowadzimy wszystkie pomysły na frontend, następnie przepięte zostaną portale digi-tv.pl i solarkurier.pl no i po tym zajrzymy do Publishera - jeszcze nie wiem w jakim zakresie, zastanawiamy się czy to będzie zwykłe przepięcie + kilka drobnych zmian/poprawek, czy grubsza rewolucja ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaatakowano siedzibę ukraińskiego nadawcy Inter w Kijowie: https://forum.satkurier.pl/topic/5683-telewizja-na-ukrainie/?p=1176841. Gdyby tak coś weszło na stronę SAT Kuriera, to byłoby mega :) Podrzucę jeszcze link do artykułu po angielsku: http://uatoday.tv/society/kyiv-s-building-of-inter-tv-channel-on-fire-739910.html

Edytowane przez Peterownys
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...