Skocz do zawartości

Portal satkurier.pl


Rekomendowane odpowiedzi

@Mr.Orbita- wielki szacun za zmianę strony i za reklamy :)( chociaż szok przeżyłem kiedy "nakazano" mi wyłączyć adbloka :)

Jedyna strona na której odblokowanie reklam nie wk.....rza. W naszym kraju jest tak że 9 na 10 niezadowolonych osób to wyrazi , a z pochwałami już o wiele gorzej :)

A proponuje ludziom którzy tak narzekają na te "złe reklamy" by pochodzili po popularnych portalach z wyłączonym Ad-blokiem i wtedy niech narzekają .

Dla mnie sprawa jasna nie ma reklam nie ma treści. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mr.Orbita, Panie Januszu,

 

Proszę Was uruchomcie wersje beta.satkurier.pl z poprzednia wersja strony.

 

Nowa wersja mi sie nie podoba, groch z kapusta.

 

Jak kiedyś odwiedzałem Wasza stronę 15-20 razy dziennie, aby poczytać o nowościach czy testach kanałow tak teraz odwiedzanie strony SK mnie meczy ... :( :( :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No, OK, skoro EOT o reklamach (a każdy robi sobie z nimi co chce) to może napiszę z innej beczki, (skoro sprawa finansów tak wygląda): myśleliście o formie finansowania serwisu na zasadzie podobnej jak to zrobiło telepolis.pl?

Więcej informacji tutaj: http://www.telepolis.pl/konto-premium,1,10,0.html

Edytowane przez Rafnov
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja przestałem używać strony głównej, bo nic nie da się znaleźć. Po stokroć wolę przez RSS wchodzić w newsy, przynajmniej wszystkie nowości są jedna po drugiej. O czasie ładowania strony na starej wersji mobilnej nie ma co porównywać, jak się posiada lejek.

Czy jak się wchodzi przez ten feeds.feedburner, macie jakieś pieniądze, czy tylko dla analityki?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@adi790 - dzięki :)

 

@michall1234 & @kfm88 - nie ma takiej technicznej możliwości, to są zupełnie inne systemy, utrzymywanie dwóch oznaczałoby konieczność wstawiania newsów w dwa miejsca, podwójna praca, przykro mi, ale jest to niewykonalne.

 

@myster - odpisywałem Ci, powtarzanie tego samego codziennie, tylko innymi słowami, nie spowoduje przyśpieszenia, wręcz przeciwnie :) Napisałem, że wprowadzimy jakiś taki tryb newsów jak lecą bez podziału na ich istotność, aktualnie rozważamy jak to zrobić (pisałem propozycję, poszukaj), jest wpisane jako rzecz do analizy, dopiero weszliśmy do redakcji.

 

Na czas ładowania nic nie poradzę, u mnie testowałem i jest OK, ale ja nie mam lejków, bo mam dobrą ofertę mobilną i zawsze mi starcza. Lejki są celowo właśnie po to, żeby utrudniać korzystanie z sieci, ale to nie moja wina, tylko operatora mobilnego, którego masz, że Ci tak robi. Czemu ja mam się dostosowywać do operatora mobilnego, który sobie wymyśla np. 32 kbit/s? Na takiej zasadzie to bym musiał mieć wiecznie tylko białą stronę i tekst bez niczego. Strona mobilna wymagała unowocześnienia, pisałem czemu, nie będę powtarzał ileś razy tego samego. Nie wiem, czy jakakolwiek szanująca się strona ma w tej chwili wersją taką jak mieliśmy my. Wszelkie portale, Onety, WM - wszyscy mają bogatsze witryny, bo taki jest kierunek rozwoju sieci.

 

Z Feedburnera tylko analityka, kasy zero (ale też przynajmniej to nic nie kosztuje), ale gdyż generalnie nie ma dużo subskrypcji RSS, więc nie jest to istotne źródło statystyk w ogóle, jest GA na portalu, a na Feedburner w zasadzie nie zaglądamy. W ogóle cały ten pomysł z Feedburnerem wiele lat temu był tylko dlatego, bo kiedyś chcieliśmy się pozbyć obciążenia z portalu i zrzucić to "na kogoś". Teraz to pewnie nam to do niczego nie jest już potrzebne, ale jak sobie jest, to sobie jest, nie chcemy zmuszać subskrybentów do przepinania się.

 

@Rafnov i @studiolitek - generalnie było to rozważane jako opcja/alternatywa, zwłaszcza że obecność kont użytkowników połączonych z kontami na forum w zasadzie pozwalałaby na przechowywanie jakichś uprawnień. I nie mówię nie, ale na razie nie podjęliśmy żadnej decyzji w tej sprawie, gdyż dostrzegamy minusy takiego rozwiązania.

 

1) Cena - W przykładzie Telepolis minimalne wejście to 5 zł/mc przy założeniu przelewu, SMS-em ponad 2x tyle. Poważnie by ktoś tyle chciał płacić? Ile osób? Zresztą polecam poczytać komentarze tu jaki był oddźwięk na ten pomysł: http://www.telepolis.pl/wiadomosci/konto-premium-reaktywacja,2,3,29549.html

No i owszem - można wprowadzić, ale jak na koniec ma tego używać z 10 osób? Może coś podpowiedziałoby, gdyby Telepolis podzielił się statystykami ile osób się zdecydowało na subskrypcję, ale niestety to jest to, o czym jest mowa w wideo od Antyweb TV, które linkowałem kilka razy - Polacy maja uczulenie na wszelkie możliwe płacenie, w Internecie wszystko jest za darmo.

 

2) Jak już ktoś płaci, to chce dostać za to coś mocnego. My teraz wkładamy pełną parę w portal, więc mielibyśmy coś wycinać lub opóźniać publikację? Jak ktoś wchodzi raz dziennie, to mu powiewa, czy zobaczy coś te 6 godzin szybciej. Zresztą ostatecznie znajdzie się ktoś, kto zapłaci, wyciągnie to i wstawi gdzie indziej i co - będziemy latać za takim? Ograniczyć wyszukiwarkę na PC i wyciąć na mobile (tak jest na Telepolis)? Dać kolor nicka i gwiazdkę - no szalona nagroda ;) Mamy kilka ekstra pomysłów związanych z nowym portalem, ale nie planowaliśmy ich chować dla wybranych osób. Wydaje mi się, że akurat z takiego obrotu sprawy, że nowe rzeczy ograniczamy tylko do osób płacących niezadowolenie byłoby większe.

 

3) Bezpieczeństwo - konta można dzielić między wieloma osobami, trzeba byłoby budować jakąś fortecę zabezpieczeń, aby wykrywać, że konto fruwa po sieci, bo jak ktoś płaci, to tylko ten ktoś ma mieć dostęp, a nie że zrzuci się ileś osób. A że nie ma zabezpieczeń, których nie można obejść, to myślę, że wrzuciłoby to sporo obowiązków dla nas, aby nadużycia wyłapywać. Znaczna zabawa przy obawiam się symbolicznych zyskach, bo i tak większość (czym się pochwaliłeś @Rafnov) jakoś ostatecznie będzie kombinować z adblockami. Czyli co - zapłaciłbyś jak ostatecznie i tak znalazłeś sposób by nas nie wspierać? Odpowiedź znam, nawet nie odpisuj, to pytanie retoryczne.

 

Takie rzeczy wydaje mi się, że jednak się nie przyjmują. Nie skreślam tego pomysłu, ale jeśli w ogóle to moim zdaniem jako opcjonalna sprawa i tylko dotycząca reklam, a nie jak na Telepolis wiążąca się z obcinaniem portalu. Ale to tylko moje zdanie, co postanowi redakcja - nie wiem. Pewnie pomysł odpadnie, bo ilość pracy, aby to zrobić, a później ścigać nadużycia jest większa niż potencjalny zysk.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie no, croudfunding to zostawmy dla kogoś, kto faktycznie nie ma skąd brać kasy ;) My mamy reklamy i wystarcza, żeby one funkcjonowały, żeby nie wadziły i były tak zrobione, żeby przynajmniej jakaś część czytelników (jak największa) przekonała się do ich wyświetlania jako do formy wsparcia portalu, pozwalając na jego rozwój i wdrażanie nowych pomysłów ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Takie rzeczy wydaje mi się, że jednak się nie przyjmują. Nie skreślam tego pomysłu, ale jeśli w ogóle to moim zdaniem jako opcjonalna sprawa i tylko dotycząca reklam, a nie jak na Telepolis wiążąca się z obcinaniem portalu.

 

Ja odniosłem wrażenie, że to funkcjonuje, że wielu stałych bywalców wykupiło tam konta premium. Fakt, trzeba by poznać statystyki tego rozwiązania, bo wrażenia i wydawanie się nie są miarodajne.

 

Czyli co - zapłaciłbyś jak ostatecznie i tak znalazłeś sposób by nas nie wspierać? Odpowiedź znam, nawet nie odpisuj, to pytanie retoryczne.

 

Rozważyłbym płatną subskrypcję w zależności od tego jak, by całość wyglądała.

 

A może znajdę inny sposób, by jednak Was wspierać? Odpalić w tle drugą przeglądarkę bez zabezpieczeń z automatycznym odświeżeniem strony to żaden problem :) Pytanie tylko czy macie płacone od kliknięć w reklamy, czy od ilości ich wyświetleń?

Ta metoda mniej "kosztuje" niż znoszenie nadmiaru animacji i obrazków.

 

Znaczna zabawa przy obawiam się symbolicznych zyskach, bo i tak większość (czym się pochwaliłeś @Rafnov) jakoś ostatecznie będzie kombinować z adblockami.

 

Ja niczym się nie chwaliłem, nic też nie ukrywałem. Za to Mr. Orbita pisze tak jakby na czymś mnie przyłapał, a tak się nie stało, bo... nic nie ukrywałem :)

 

1) Cena - W przykładzie Telepolis minimalne wejście to 5 zł/mc przy założeniu przelewu, SMS-em ponad 2x tyle. Poważnie by ktoś tyle chciał płacić? Ile osób? Zresztą polecam poczytać komentarze tu jaki był oddźwięk na ten pomysł: http://www.telepolis.pl/wiadomosci/konto-premium-reaktywacja,2,3,29549.html

No i owszem - można wprowadzić, ale jak na koniec ma tego używać z 10 osób? Może coś podpowiedziałoby, gdyby Telepolis podzielił się statystykami ile osób się zdecydowało na subskrypcję, ale niestety to jest to, o czym jest mowa w wideo od Antyweb TV, które linkowałem kilka razy - Polacy maja uczulenie na wszelkie możliwe płacenie, w Internecie wszystko jest za darmo.
 
Pomińmy na razie kwestię uczulenia Polaków na cokolwiek. Powtórzę się, ale twierdzę, że na przykładzie Telepolis to funkcjonuje. Na początku też była g*wnoburza, jak w tym wątku i kwestii reklam, ale Telepolis się nie wycofało, a w wielu wątkach widziałem konta użytkowników z gwiazdkami.
Jeśli jesteście zainteresowanie alternatywnymi rozwiązaniami, to nic nie stoi na przeszkodzie o nawiązanie kontaktu z Telepolis.
 
I nie mówię nie, ale na razie nie podjęliśmy żadnej decyzji w tej sprawie, gdyż dostrzegamy minusy takiego rozwiązania.
 
Dobrze, że przynajmniej nie ma zdecydowanego "nie".
 

Wszelkie portale, Onety, WM - wszyscy mają bogatsze witryny, bo taki jest kierunek rozwoju sieci.

 

Nie czytam Onetu i WM, ale skoro taki jest kierunek rozwoju sieci to równolegle z nim idzie kierunek rozwoju metod jej przeglądania i radzenia sobie z nadmiarem niepotrzebnych rzeczy na stronach.

 

Uch, ciężko cytować wybiórczo tak długi post, ale mam nadzieję, że wszystko jest czytelne.

Edytowane przez Rafnov
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I ciekawe czy będziecie płacić to 10 zł. Proszę, ale odstawiacie w tej chwili kabaret. Płatny dostęp do treści nie przystoi portalowi informacyjnemu, który żyje z szybkiej reakcji na wydarzenia - w tym przypadku satelitarne. Zrozumiem - płatny dostęp do archiwum, do e-wydań, ale nie do czegoś, co powinno być akurat za darmo (co najwyżej opatrzone reklamami). Nie wiem, wszyscy wyzywacie "Wyborczą", a stawiacie jej portal za wzór do naśladowania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Rafnov - czasami od wyświetleń, czasami od kliknięć, poza tym to nie zagra, bo brokerzy wykrywają takie akcje i odrzucają sztuczne wyświetlenia. Wierz mi, że jeśli by się tak dało, to już bym miał odpalone wszystkie komputery w redakcji i jechał zautomatyzowane Ctrl+F5 nawet i na 20 kartach na raz :) Nie, nie, to byłoby za piękne ;)

 

Co do pomysłu wyłączania reklam za jakąś stałą opłatę - nie mówię nie, ale praca nad tym musi mieć jakieś uzasadnienie i jednak ja reprezentuję bardziej pogląd Karola - naprawdę trudno mi uwierzyć, że byłoby sporo osób płacących. Możemy się zastanowić, ale tylko na zasadzie jak pisałem - wyłączania reklam, a nie jakieś dodatkowe bonusy, ale to znowu spowoduje, że pewnie nikt tego nie będzie opłacał. Limitowanie treści czy jakieś ekstra bonusy - to nie zagra. Pogadamy, pomyślimy, póki co i tak pierwszy krok to odpalenie integracji z forum, co planujemy gdzieś w sierpniu, najpierw rozwiązujemy zauważone kosmetyczne tematy - np. na starych Operach 12.xx ulotniły się polskie znaki (opanowane) itp.

 

@TV i HD

- Wizja TV tylko przez wyszukiwarkę kombinując z zapytaniami, bo niestety Wizja TV straciła swoją kategorię lata temu (z tego co widzę - większość newsów jest wrzucona w kategorię CYFRY+ i zebranie teraz newsów znów nie ma sensu, to temat czysto archeologiczny (jak będę miał bardzo dużo wolnego czasu, to mogę próbować przeglądać wszystko jak leci i odwtorzyć kategorię, ale to jest odleglejsza sprawa)



 

@spello - nie mam tego, spróbuj Ctrl+F5

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To tutaj odstawiacie te cyrki dla tej 1 czy drugiej reklamy z boku, której nawet nie zauważyłem?? Masakra po prostu. Zrozumcie też punkt widzenia twórców i pracowników portalu. Z czegoś muszą żyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@SatExpert - wierz mi, że stworzenie czegoś takiego jest ekstremalnie trudne (wymaga porozumienia się z nadawcami, a u nas jest tak, że są nadawcy, którzy mają interes w tym, aby nie zwiększać konkurencji) i wymaga sporej inwestycji na start, lekko licząc może koło 1-1,5 mln zł mając na uwadze, że taki projekt zwróci się dopiero za jakiś czas. Chcielibyśmy mieć inny sposób, ale akurat start jakiejś własnej oferty TV przy obecnej sytuacji na rynku nie jest realnym sposobem - to raczej do takiego pomysłu trzeba byłoby najpierw sporo dołożyć ;) Nie mamy takiej kasy.

Racja, trochę wyobraźnia mnie poniosła :oops:

 

Ale mam coś lepszego i "na czasie": a może aplikacje na Androida (i ewentualnie inne systemy :P)

1) serwis informacyjny SK (satkurier.pl lub SatkurierPL?) z powiadomieniami jak pojawi się nowy news na stronie (coś takiego jak sport.pl) :)

2) druga to bardziej pomocna przy ustawianiu anteny (kompas z GPS+przelicznik Azymut-Elewacja+inne przydatne dodatki)

Obie oczywiście z standardowymi Androidowymi reklamami :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aplikacja Futbol w TV na Androida już jest - poszukajcie po sklepie ;) I to nie jest jedyna nasza aplikacja - wiecie, że wydaliśmy grę na Androida? ;)
http://megadro.net
Nie ma z tego za wiele, groszowe sprawy - na Androida jest zatrzęsienie wszystkiego, przebicie się z czymkolwiek to musi być strzał i szczęście.
Robimy też zdjęcia 360° na zamówienie - też bez szerszego zainteresowania.
 
No ale to offtopic - na portalu dziś dzień poprawek, jeśli coś się źle wyświetla lub dłużej ładuje przez moment, to oznacza, że coś robimy.

 

@neo_patryk - reklamy na mobilu wymagają jeszcze kontroli przez nas, jest tam coś z certyfikatem, mamy to zapisane do sprawdzenia - któryś z kodów to robi, status: w trakcie badania.
 
Pisanie co 5 minut ile reklam się wyświetla na razie nie ma sensu, bo przy tym właśnie dłubiemy, pisałem, że w poniedziałek będziemy tam się kręcić i jutro będzie ciąg dalszy, jeszcze wstępnie zdejmiemy jeden banner (nie z góry). W nagłówku @Peter Parker masz 2 od góry, to mieści się w planowanym limicie 1-2.

 

Wprowadziliśmy też modyfikacje na mobile, żeby strona ładowała się ciut szybciej i nie pakowała zbędnych elementów, które są przeznaczone na desktop (był tam błąd), a w komentarzach skorygowany jest brak enterów. Na dziś chyba przerwa.

 

Łącznie mamy w tej chwili wstępnie przyporządkowane 45 różnych spraw do rozwiązania i 23 w trakcie analizy. Nie wszystko widać, bo część w backendzie, ale ogólnie praca wre.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Doskonale rozumiem, że reklamy są niezbędne. Ale przecież można je o wiele lepiej umiejscowić. Reklama mogłaby się wyświetlać na przykład między logo a "szukajką". Baner znad karuzeli można by było przenieść pod nią. Reklama aswift (boczna po prawej) mija się z celem, bo jest praktycznie niewidoczna.

 

Planowanie i wdrażanie, nie odwrotnie ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...