Skocz do zawartości

Portal satkurier.pl


Rekomendowane odpowiedzi

Mi generalnie się dość podoba, ale mam wrażenie, że duża ilość grafik spowodowała, że strona jest mniej czytelna. Dam sobie jeszcze czas na przyzwyczajenie i zobaczę.

 

Jedna rzecz już widzę, że się zmieniła na gorsze. Na starym portalu kliknięcie na pokazany temat z forum przenosiło na jego koniec, a teraz ląduję na pierwszej stronie wątku. Da się coś z tym zrobić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja już nie będę wchodził na portal, bo używam AdBlocka i widzę ciemność, ciemność widzę... Nie lubię jak mnie ktoś zmusza do oglądania nieskończonej ilości reklam.

 

Inaczej napiszę, jak wchodzę na stronę na której wyskakuje mi monit wyłącz AdBlocka to już wiem, że tam jest mega ilość reklam i od razu to wyłączam. Z tego powodu już kilka portali straciło usera i w ten sposób nie zarabiają w ogóle na reklamach... Efekt odwrotny do pożądanego.

 

Ograniczę się tylko do forum. Miłego dnia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Brakuje starej mobilnej, tam było wszystko po kolei (z moją częstotliwością odwiedzin, było wszystko co najnowsze i na bieżąco) , a nie pochowane po działach. Do tego na lejku ładowało szybko, a teraz jak onety, wp i inne napakowame niepotrzebną grafiką.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zmiany na niekorzyść oczywiście.

Cenzurze przy blokowaniu reklam mówię NIE, to co satkurier zrobił to normalnie dawne czasy PRL-u się przypomniały, gdzie cenzura była na porządku dziennym. Nie rozumiem i nie mogę zgodzić się na to by na stronie satkuriera: sport w polskiej tv czy futbol w tv cenzurować wykaz transmisji tylko dlatego, że ktoś ma włączone blokowanie reklam. To sqamo dotyczy niestety też zwykłych artykułów. Dlaczego nie jest w całości wyświetlany, tylko kitoś ma cenzurować mi dostęp do reszty wiadomości. Dobra, rozumiem,, że na głównej stronie ma być wyłączone blokowanie reklam, ale żeby na konkretnej stronie jakieś tam wiadomości to już nie. To skandal jest po prostu i normalnie jakbyśmy w Chinach byli, gdzie wszystko jest pod kontrolą.

 

Niestety, ale jak wcześniej napisałem "nowy" satkurier przypomina mi najgorsze i najstraszliwsze czasy cenzury PRL-u.

Edytowane przez miś1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie nowy portal nawet mi się podoba. :) Wiadomo, trzeba będzie się przyzwyczaić. ;)

Pewnie jakieś niuanse wyjdą w praniu. ;) Jak coś zauważę nieprawidłowego to będę też na bieżąco o tym informować.

Szkoda tylko, że teraz musiałem "Sat Kuriera" dodać do wyjątków w Ad-block'u (używam przeglądarki Firefox), bo bez tego po wejściu na portal strona jest tylko przyciemniona z komunikatem o odblokowaniu reklam i nic więcej nie da się zrobić. :/

Ale rozumiem, że "Sat Kurier" też musi jakoś zarabiać na swoje utrzymanie, więc nie pozostało mi nic innego, jak właśnie dodać go do wyjątków w Ad-block'u i tym samym pozwolić na wyświetlanie reklam. Mam nadzieję, że poza niewielkimi  bannerami reklamowymi, portal nie będzie straszył pełnoekranowymi reklamami i to jeszcze, broń Boże!, wyświetlającymi jakieś "ryczące" filmiki na cały ekran... ;):roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Barti - plan jest taki, żeby nie było żadnych przeszkadzaczy, będziemy od poniedziałku to jeszcze dopieszczać i dyskutować jaka droga jest lepsza. Sprowadza się to do kwestii czy lepiej mniej reklam, bez uciążliwych, ale apelować o dorzucenie wyjątku, czy iść po staremu, że reklamy są, ale w sumie to i tak każdy wyłącza. Analizujemy. Zresztą i tak wiadomo, że blokady tego typu są na dłuższą metę nieskuteczne.

 

@kisiel95 - jak pisałem, sprawdzimy to - mają być 2, ja widzę 2, ale pewnie coś jest na rzeczy w jakichś przypadkach.

 

@kacper130700 - dzięki, tak, portal wskoczył krótko, machnąłem się w wyrażeniu regularnym i portal się wysmyknął ;)

 

@tomkep - to z linkami zgłosił @wojtekmedia2, będzie poprawione :) To akurat mój osobisty błąd - zapomniałem, że na starej wersji robiłem myk, żeby to odpalić, nie przekazałem @Garemu, będzie zrobione jak wszyscy odeśpią ;)

 

@Karol - najpierw u siebie popatrz :P

 

@Misiek. - dzięki ;) Natomiast ze starymi newsami - dało się częściowo, bo w pewnym momencie część informacji była już całkiem wycięta z widoku - teraz jest wszystko jak powinno być :)

 

@wigru - to jest ciekawy post :D Czyli tak: masz Adblocka. To oznacza, że nie wyświetlałeś reklam tak czy siak (gdybyś wyświetlał, to byś o tym nie wiedział), czyli i tak nie zarabialiśmy na reklamach :D Zatem efekt bez zmian, a nawet złośliwie powiem, że lepszy, bo nie będziesz obciążał serwera generując i tak 0 zysku :) Próba szantażu emocjonalnego nie udana :P Musisz dopracować tą teorię, bo się coś pogubiłeś w argumentach po drodze ;) Jak widzisz monit = masz odpalonego adblocka, bo inni nie widzą. Jak masz odpalonego - generowałeś 0, generujesz 0. Zysk na reklamach bez zmian :)

 

@myster - dziwię się Twojej opinii, bo naprawdę stara wersja mobilna była ekstremalnie zła, ale to może wynikać z tego, że nie każdy wiedział jak to działało, a działało tak, że tylko pierwszy news od góry był ustawiany. Kolejne to były po prostu teksty w kolejności wstawiania, ale to generowało krytyczny problem, bo jeśli np. z rana poszły 2 ważne newsy i tylko jeden można było ustawić na główny, a następnie w ciągu dnia było sporo mniej ważnych informacji, to ta druga ważna nawet wypadała całkowicie z widoku. Poza tym nie było wygodnego dostępu do ważnych newsów poszczególnych grup, można było tylko iść po kategoriach. Myślę, że to naprawdę krok do przodu w celu poprawienia nawigacji i chyba faktycznie tylko lekkość (asceza) przemawiała za starą wersją, bo innych argumentów nie widzę...

 

@vigoo - Twoja teoria też coś się sypie - jeśli byśmy zasypali portal reklamami (co jak pisałem wcześniej nie jest prawdą - staramy się to właśnie opanować w drugą stronę, tylko jak ktoś cały czas siedzi na adblocku, no to nie wie), to byś tego i tak nie widział bez komunikatu, bo wszak miałbyś cały czas adblocka i reklamy by Ci się nie ładowały wcale - no to gdzie tu jest sens wstawiania tych reklam, jeśli najpierw piszesz, żebyśmy sobie wstawili pełno, ale następnie, żebyś je wyłączył?

 

@djd - dzięki, przekażę to, na tygodniu zbadamy, UX team musi się zebrać ;)

 

@miś1 - no to już jest jakiś odlot :D Blokowanie reklam powoduje, że nie zarabiamy na odsłonach, co za tym idzie - oglądasz za darmo, nie ważne, czy główna, czy podstrony. Idąc w przesadę jak Ty, tylko w drugą stronę, to wręcz jakbyś oglądał piracko TV i jeszcze się oburzał, że operator po latach wymienił karty :D Podkreślam - to przesada, ale jak sam wyjeżdżasz z PRL...

 

Ale w ogóle najzabawniejsze w tej dramie reklamowej jest to, że jak ktoś szalenie nie chce wspierać portalu, to można się tego pozbyć. I tyle w tej kwestii. Proszę sobie radzić albo czekać na aktualizację reguł, bo pewnie będą, wiadomo że nie mamy szans, ale to nie znaczy, że mamy nie próbować jednak zachęcić do dodania wyjątku, próbując w zamian redukować przeszkadzające reklamy. Powtarzam - portal nie robi się za darmo, forum nie robi się za darmo, w tym miesiącu z własnej prywatnej kasy dołożyłem 100 zł, żeby chodziło, do tego idą opłaty na serwer, domeny, pozyskiwanie produktów do testów itp. Jeśli nikt nie będzie wyświetlał reklam to nikt ich nie będzie dawał, bo nie dotrą do nikogo, nie będziemy w stanie oferować za darmo treści, bo nie będzie miał kto tego robić po prostu i nagle np. zabraknie Futbolu itp. Zamiast Futbolu z reklamami nie będzie wcale - no to nie wiem, chyba gorzej?

 

Odrobina rozsądku by niektórym nie zaszkodziła, a jak już macie takie super uczulenie, żeby za nic przypadkiem nie zapłacić, ani też nie wesprzeć w absolutnie żaden sposób, to nie jest to powód do dumy, ani chwa.lenia się i proszę nawet takich rzeczy na forum nie wypisywać, bo czytać się odechciewa. Ogarnijcie sobie i nie zawracajcie czterech liter. Dziękuję osobom badającym temat, które się poświęciły i zgłaszają problemy - te będziemy analizować.

 

Zamiast na reklamach proszę się skupić na samym portalu i uwagach co do niego, jak nie chcecie reklam jednocześnie nie płacąc za treści, to jest wasza "broszka", żeby się ich pozbywać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szanowny Panie Adminie.

Każdy powinien mieć wybór, czy chce oglądać masę kolorowych, błyskających okienek z każdej strony, czy nie. Siłą jeszcze nikt niczego nie ugrał. Nie idźcie ta drogą! Oczywiście, że je blokowałem i dalej będę to robił!

Jestem tutaj od wielu lat, ale w ciągu kilku ostatnich godzin skutecznie mnie zniechęciliście do zaglądania tutaj...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to masz wybór - portal jest utrzymywany z reklam. Nie wyświetlając reklam nie wyświetlasz portalu :) Możesz nie wyświetlać reklam. To nie jest siła, bo nikt do niczego nie zmusza. Poza tym odpowiedz mi wobec tego jak portal ma zarabiać na utrzymanie, jeśli nie z reklam? To może abonament byś chciał zapłacić za dostęp do portalu bez reklam? Niech zgadnę - też nie? No to jakie masz inne metody?

 

Reklamy na portalu są od zawsze. Dla osób, które je wyświetlają sytuacja zmienia się na lepsze - redukcja i uporządkowanie. Reszta i tak znajdzie sposób, więc drama o pietruszkę, ogarnijcie się ludzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Takim jak on po prostu nie przetłumaczysz. Reklama to inna forma zapłaty za pracę i poniesione koszty przez redakcję/właścicieli.  Omijanie ich, wszelkie adblocki to złodziejstwo, zwykła kradzież.

 

Ale co do zmian, ilość reklam i ich umiejscawianie mi akurat nie przeszkadza a jestem dość wyczulony na tym punkcie, jest to w miarę wyśrodkowane aby dało się normalnie korzystać(3 reklamy mi także się jeszcze nie trafiły). Sam wygląda i poruszanie się po stronie moim zdaniem znaczne lepsze, łatwiej się poruszać po działach których się szuka, podoba mi się widoczne umiejscowienie z boku futbol  w tv itd, ułatwia to znacznie znalezienie tego względem poprzedniej wersji. Na razie nie widzę większych rzeczy które mnie irytują ale z czasem się znajdą bo nie ma rzeczy idealnych ale ogólne pierwsze wrażenie bardzo dobre.

Edytowane przez mad85
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Takim jak on po prostu nie przetłumaczysz. Reklama to inna forma zapłaty za pracę i poniesione koszty przez redakcję/właścicieli.  Omijanie ich, wszelkie adblocki to złodziejstwo, zwykła kradzież.

Idąc tym tokiem myślenia, przełączanie kanałów TV, gdy emitują one reklamy to też złodziejstwo. Nie ośmieszaj się. Każdy ma prawo pomijać reklamy, poza tym blokowanie reklam w przeglądarce pozwala ograniczać zużycie energii, co już było dawno temu udowodnione.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

...

 
@miś1 - no to już jest jakiś odlot :D Blokowanie reklam powoduje, że nie zarabiamy na odsłonach, co za tym idzie - oglądasz za darmo, nie ważne, czy główna, czy podstrony. Idąc w przesadę jak Ty, tylko w drugą stronę, to wręcz jakbyś oglądał piracko TV i jeszcze się oburzał, że operator po latach wymienił karty :D Podkreślam - to przesada, ale jak sam wyjeżdżasz z PRL...
 
Ale w ogóle najzabawniejsze w tej dramie reklamowej jest to, że jak ktoś szalenie nie chce wspierać portalu, to można się tego pozbyć. I tyle w tej kwestii. Proszę sobie radzić albo czekać na aktualizację reguł, bo pewnie będą, wiadomo że nie mamy szans, ale to nie znaczy, że mamy nie próbować jednak zachęcić do dodania wyjątku, próbując w zamian redukować przeszkadzające reklamy. Powtarzam - portal nie robi się za darmo, forum nie robi się za darmo, w tym miesiącu z własnej prywatnej kasy dołożyłem 100 zł, żeby chodziło, do tego idą opłaty na serwer, domeny, pozyskiwanie produktów do testów itp. Jeśli nikt nie będzie wyświetlał reklam to nikt ich nie będzie dawał, bo nie dotrą do nikogo, nie będziemy w stanie oferować za darmo treści, bo nie będzie miał kto tego robić po prostu i nagle np. zabraknie Futbolu itp. Zamiast Futbolu z reklamami nie będzie wcale - no to nie wiem, chyba gorzej?
 
Odrobina rozsądku by niektórym nie zaszkodziła, a jak już macie takie super uczulenie, żeby za nic przypadkiem nie zapłacić, ani też nie wesprzeć w absolutnie żaden sposób, to nie jest to powód do dumy, ani chwa.lenia się i proszę nawet takich rzeczy na forum nie wypisywać, bo czytać się odechciewa. Ogarnijcie sobie i nie zawracajcie czterech liter. Dziękuję osobom badającym temat, które się poświęciły i zgłaszają problemy - te będziemy analizować.
 
Zamiast na reklamach proszę się skupić na samym portalu i uwagach co do niego, jak nie chcecie reklam jednocześnie nie płacąc za treści, to jest wasza "broszka", żeby się ich pozbywać.

 

A może to redakcja satkuriera nie widzi problemu wyskakujących okienek z reklamami albo natarczywie powtarzających się reklam. No; jak ktoś czyta wiadomości i wraca się i widać ciągle jakąś "gwiazdkę" z reklamy PLAY to co dziwi się redakcja że ludzie włączają blokowanie reklam. Ile razy można jedno i to samo oglądać.Natarczywość reklam na satkurierze przeraża mnie. Wszystko musi być z umiarem.

 

Apelowanie przy ich nadmiarze o skupienie się na samym portalu jest komiczne. I to porównanie do pirackiego oglądania tv jest w tym przypadku nie na miejscu. To jest moja opinia w tej sprawie.

Edytowane przez miś1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@michalmichal - tak, to jest zgłoszone, będzie poprawione.

 

@mad85 - dzięki, miło, że przebija się jakiś pozytywny głos ;) Natomiast generalnie po prostu bym nie przesadzał, jak już pisałem - i tak wiem, że jesteśmy bez szans, każdy kto bardzo chce uniknąć reklam, to uniknie (co oczywiście nie znaczy, że mam siąść i płakać - szukamy rozwiązań, aby zadowolić możliwie szerokie grono użytkowników). Natomiast nie widzę powodu, dla którego nie mielibyśmy zachęcać jednak do dorzucenia wyjątku jakoś szukając wspólnego konsensusu w tym temacie.

 

@Bumerang - w TV reklam nie pominiesz, możesz zmienić kanał, ale reklamy przelecieć muszą. Poza tym niezmiennie pytam - brak reklam, to co w zamian? Optujesz na miesięczny abonament za dostęp do portalu? :) Idę o zakład, że wtedy to dopiero byłoby mega oburzenie, łoooooooo, byłyby jaja :)

 

@miś1 - sam zacząłeś z porównaniami nie na miejscu, spróbowałem wczuć się w Twoje metafory :D Piszę cały czas, że właśnie próbujemy zredukować natarczywość i zrobiliśmy coś za coś, zdjęliśmy trochę, zachęcamy do zbadania. A z natarczywością i wyłączaniem adblocków to ja widzę jak jest na forum - od lat jest tu jeden banner (wiecznie tak nie będzie mogło być, już wspominałem o tym dawno temu) i mimo tego nadal po statystykach wynika, że ten jeden jedyny banner jest też blokowany namiętnie - jakieś tam pisanie o natarczywości to może faktycznie taki podział ma 0,0001% odwiedzających ;) Reszta leci adblock na wszystko, nawet jak jest jeden nieszkodliwy banner jak tu na forum :)

 

Generalnie tradycyjnie jak przy każdej dyskusji o reklamach wszędzie - każdy chciałby wszystko za darmo, polecam materiał, który już kiedyś proponowałem: https://youtu.be/ikvc7Db0WUc?t=16m18s (o adblocku jest dalej)


Wy macie za darmo, a my mamy dwie faktury do opłacenia :)

 

Nic, będziemy myśleć :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...