Jump to content
Mr. Orbita

Nowy satkurier.pl [2016]

Recommended Posts

Jako że nie było żadnych nowych uwag - zakończyliśmy testy nowego portalu i został wdrożony :) Oprócz tego od dziś będą też szły nowe newslettery (jak ktoś się zapisał).

 

Portal wnosi generalnie sporo różnych większych i mniejszych udoskonaleń, w tym:

- koniec z osobną bardzo okrojoną wersją mobilną portalu, w której brakowało sporej części informacji

- udoskonalona wyszukiwarka

- zdjęte limity wyświetlania newsów, dzięki czemu można się zapoznawać z archiwalnymi tekstami, a te obejmują praktycznie niemal 16 lat historii TV cyfrowej (!), są tekst o Wizji TV datowane gdzieś na grudzień 2000 (daty się trochę posypały przez lata i część wskazuje na maj 2002, ale teksty są starsze), jest np. tekst o zmianie Muzzik na Mezzo (2001). Trudno o większe archiwum nawet w ramach serwisów zagranicznych.

- udoskonalony podział kategorii - odświeżyliśmy nieco pewne kategorie, w niektórych może być pusto, ale przeniesiemy tam newsy, które do tej pory wstawialiśmy w inne miejsca, pojawią się też nowe, więc powoli się to zapełni

- ogrom drobnych poprawek (np. koniec z krzaczkami w nazwach drużyn w futbolu itp. itd.)

 

Przy tym zachowaliśmy ogólny podział, nadal pierwszy blok (blado-czerwony) to najważniejsze informacje z polskiego rynku, drugi (żółty) - zagranica, trzeci (niebieski) - media, komunikaty, czwarty (czerwony) sport. Niżej Digi, wystawy i zielone technologie oraz po prawej blogi i forum. Jeszcze niżej te klasyczne boksy z zakładkami, które są zapamiętywane, więc można sobie poustawiać pod siebie (poprawione - wszystko jest zapamiętywane, na starym portalu się to nieco rozsypało przez lata i brak nadzoru :oops: ).

 

Futbol w TV, Sport w TV i Propozycje polskich filmów w TV od Sentence mają swoje stałe wspólne miejsce u góry po prawej.

 

Zachowana jest struktura linków, więc jak ktoś linkował do nas, to mimo zmiany portalu wszelkie linki do newsów działają.

 

Nad kilkoma tematami jeszcze pracujemy:

- logowanie na dane z forum jest jeszcze wyłączone, odpalimy to wkrótce (mam nadzieję, że do połowy sierpnia)

- brak ZAP-ów, wstawiłem tylko kilka ostatnich, resztę przywrócimy mam nadzieję w przyszłym tygodniu i to też będzie pełna historia, najstarsze ZAP pokazują np. planszę informującą o wstrzymaniu emisji TV Niepokalanów II, czyli gdzieś 13 lat zrzutów ;)

- będą jeszcze drobne udoskonalenia (np. przy ZAP mogłyby wyświetlać się parametry jak na starej stronie, nikt tego nie zgłosił przy testach, ale wydaje mi się to jednak przydatne, więc zbadamy)

- może jakaś drobnica tu i ówdzie - w trakcie przepinania np. zauważyliśmy brak enterów w komentarzach, poprawi się, brak enterów w opisach ZAP - poprawi się. Nie trzeba tego raportować - widzimy i wiemy ;)

 

W razie problemów - polecam dawać znać mailowo na redakcja[malpa]satkurier.pl - to najszybciej trafi tam gdzie trzeba :) Forum będzie także podglądane. W ciągu dnia mogą zdarzyć się jeszcze jakieś przestoje - nie trzeba się tym przejmować. Generalnie jednak zastrzegam, że do poniedziałku wrzucamy na luz, bo trzeba troszkę odpocząć ;)

 

Wierzę, że generalnie odświeżony portal spodoba się, a jeśli komuś z początku jednak nie podejdzie, to pamiętajcie, że jak z każdą nowością - zapewne i tu trzeba będzie się trochę przyzwyczaić ;) Myślę, że korzyści pojawiające się w różnych miejscach podczas korzystania szybko dadzą o sobie znać ;)

 

Dzięki za wszelkie uwagi i pomoc przy testach ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Trzeba się trochę przestawić, ale pierwsze wrażenie nie jest złe :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Mr.Orbita - trzeba było poczekać z nową wersją portalu jeszcze 14 dni  :wink:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Na szczęście w uBlocku można też zablokować monit "odblokuj adblocka" :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Porażka malo intuicyjne dla mnie by dogrzebac do tematow forum musze polowe portalu zlecieć.Układ porażka takas *** jak na media2. Nie nawidze ukladu kaaflowo pochodnego. przepraszam ale nie mogłem.Jak przestalem wchodzic na media2 tak teraz dylematy mam.

 

Musiałem to wydusić. Z pozytywów?? najwazniejsze newsy na oko mam na samej górze*chyba. Jakoś nowocześniej.Zapewne dla administracji duzo wygodniejsze do redagowania.

Share this post


Link to post
Share on other sites

W tym przypadku nowe nie znaczy lepsze, wręcz przeciwnie.

Jedna z gorszych zmian jakie widziałem na różnych stronach.

Share this post


Link to post
Share on other sites

nie podoba mi się.

I do tego nie moge znaleźć mojej ulubionej informacji o transmisjach sportowych na dzisiaj . :>

U góry po prawej stronie masz linki do sportu w Polskiej TV

Share this post


Link to post
Share on other sites

Źle jest zrobione jak się klika w ostatnio poruszane tematy na forum SK na głównej stronie SK. Zamiast odpalić ostatni wątek to uruchamia się pierwsza strona.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Reklamy na tej stronie to skopaliście strasznie. Wersja komórkowa najpierw jedna wielka reklama, potem po przewinieciu odległosci całego ekranu coś widze..... na kompie to samo, ok70% widze w duzych reklamach. Szczerze srednio mi sie podoba zmiana, bo wcześniej było przejrzyste. Jak widzę te reklamy to naprawdę odechciewa mi się tu wchodzić bo są tak nachalne, i serwis zamiast profesjonalnie wyglądać, to wieje straszną amatorką(zamiast wtopić by się nie gryzły, to wyszedł portal z reklamami)......nie da sie tego oglądać

Share this post


Link to post
Share on other sites

Gratuluję przejścia na nową wersję portalu! :brawo: Jest całkiem przyjemna. Najbardziej mnie cieszy dostęp do całej historii. Mi reklamy nie przeszkadzają, a nawet mogłoby być więcej (żeby SatKurier miał więcej kasy na funkcjonowanie), być może jeszcze źle się skalują przy niższych rozdzielczościach, bo u mnie główna wygląda normalnie. Trochę się będę musiał przestawić, jednak przyzwyczajenia robią swoje, ale zawsze można wejść w konkretny dział na górze głównej żeby zawęzić zakres newsów widziany na stronie.

To mam nadzieję, że Mr. Orbita sobie teraz odpocznie, a potem będzie miał więcej czasu na interakcje na forum a nie tylko pełnienie funkcji nadzorczych :grin:


Na telefonie też się prezentuje OK.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zmiana na gorsze , chyba się nie przyzwyczaję , więc wchodzić już nie będę a szkoda bo były tu informacje na bieżąco.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Fajnie to wszystko wygląda jak najbardziej na plus :D Reklamy nie przeszkadzają mi tylko brakuje dojścia do newsów archiwaliów starej cyfry n-ki i wizji(o ile te newsy są nadal) :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Za dużo reklam w topie. (to, co pokazał @Suut)

EDIT: Jeszcze ten rodzaj reklamy mi się nie podoba jak się cofnie do głównej https://zapodaj.net/0f8c8e53f5eba.png.html ("nagradzanie" użytkowników za czytanie na stronie) - wiem, że to znika po paru sek., ale powoduje niesmak.

Edited by kisiel95

Share this post


Link to post
Share on other sites
Zbiorczo o reklamach: portal jest pomyślany tak, aby reklamy nie wadziły w użytkowaniu i sporo siedzieliśmy nad tym. Zredukowaliśmy kody brokera (wiadomo, że najbardziej intratne są najbardziej irytujące reklamy, wszystkie odrzuciliśmy), postaraliśmy się o mniej inwazyjne formy, bliższe tematycznie (priorytet na media i telekomunikację, ale nadal w grę wchodzi kontekstowa, więc też widać to, czym się interesujecie w sieci... ja mam np. Toi Toi :shock: :lol2: ) oraz ograniczone na mobile, aby nie dokuczały. Są umieszczane w lepiej dopasowanych miejscach, żeby właśnie nie zaburzać wyświetlania treści oraz skalowane, czego nie było. Na mobile na głównej mieści się idealnie nawigacja i slider z newsami dnia (właśnie wchodzę i tak mam, sprawdzaliśmy to). Wchodzę (bez adblocka) na Onet na mobilu - mam 1 news, wchodzę na Wirtualne Media - 1 news. IMHO u nas lepiej. Można byłoby analizować każdy portal, pewnie i znajdą się jakieś lepsze, ale jest zachowany poziom jak w innych tego typu stronach. W razie jakichś sytuacji nieprawidłowych - będziemy reagować, od poniedziałku siadamy dalej i zobaczymy co przez ten czas się uzbiera i co będzie wymagało zmian :)

 

Poszliśmy w kierunku lepszej kontroli reklam w stosunku do starego portalu (kto miał wyłączony adblock na starym portalu ten to widzi). Z tego względu prosimy o dodanie nas do wyjątków w adblockach. W założeniu mają być 1-2 bannery od góry, więc @Suut - nie wiem jak to uzyskałeś, ja trzepię F5 od 15 minut i ani razu nie wczytały mi się jak na razie 3 bannery. Nie powinno to mieć miejsca. Nawigacja ma być widoczna, tak to testowaliśmy. Przez miesiąc testów, gdzie w przynajmniej drugiej połowie bannery też były nikt czegoś takiego nie zgłosił. Sprawdzimy to.

 

Reklamy były też na starym portalu, to nie jest nowość i na pewno nie było ich mniej. Jeśli ktoś jest oczywiście wystarczająco zdeterminowany, to nie czarujmy się - i to zablokuje (pewnie pojawią się aktualizacje reguł, to nie jest żadna filozofia), ale proszę mieć przy tym na uwadze, że same miesięczne koszty utrzymania serwerów, domen i skryptów to kwota czterocyfrowa. Jeśli to się nie będzie dopinać finansowo, to ucierpi najpierw treść, a później sam portal/forum. Mamy sporo nowych pomysłów powiązanych z portalem, które wystrzelą Was w kosmos (w przenośni ;) ), ale do tego wszystkiego hajs się musi zgadzać ;) Natomiast oczywiście postaramy się, aby utrzymanie portalu nie dokuczało, będziemy jeszcze rozmyślać nad sprawą. Przyjmuję uwagi, wszystko będzie sprawdzane, żeby było lepiej, jeśli się da polepszyć ;)

 

Generalnie: szacun dla ludzi, którzy dodają nas do wyjątku, a jak nie, to przyjmuję na klatę, bo sam jestem przecież użytkownikiem sieci i wiem, że to irytuje. Co kto robi - jego sprawa, ale przynajmniej nie psujcie humoru tym, którzy nas starają się wspierać. I szanujmy się.

 

@inspektor Barnaby - wspomniałem w pierwszym poście - wszystko czego potrzebujesz jest po prawej - Sport w Polskiej TV oraz udoskonalony Futbol w TV z większymi możliwościami filtrowania kanałów niż na starym portalu oraz poprawkami w wyświetlaniu nazw drużyn - same korzyści ;)

 

@tracer10 & @Wesoly - brak konkretów, trudno się do czegoś takiego odnieść. Proszę mieć na uwadze, że testy szły ponad miesiąc (nawet dłużej niż zapowiadałem), można było coś proponować. Teraz z braku konkretów - odrzucam :P

 

@kaspian0007 - Blok z forum na starym portalu też nie był na górze, wygodniejsze jest IMHO jednak wejście na forum i skorzystanie z bloku z najnowszymi postami po prawej, bo to na portalu ma jeszcze jedną wadę - nie jest na żywo (na starym też nie było). To działa w oparciu o RSS i odświeża się albo jak akurat ręcznie przeładujemy cache strony głównej, albo co 30 minut. Gdy dzieje się sporo na forum, to wygodniej jest wbić się na samo forum i śledzić sytuację po prawej ;)

 

@studiolitek - za 14 dni mam nadzieję będą inne rzeczy ;)

 

@wojtekmedia2 - dzięki za zgłoszenie, zostanie poprawione w przyszłym tygodniu :)

 

@emirates - naprawdę szacun i podziękowania :hello:

 

@czytnik - nie poddawaj się tak łatwo ;) Najpierw jest szok, ale z czasem nie będziesz sobie wyobrażał lepiej zorganizowanego portalu - zobaczysz ;)

 

@szczepaniu - dla Wizji może pomóc wyszukiwarka, ponieważ niestety nie ma już osobnej kategorii Wizja - po latach to się przy jednej z kolejnych zmian na portalu gdzieś rozmyło. Ale same newsy "wizyjne" są w komplecie ;) Natomiast z n-ką - jest ukryte przejście: https://satkurier.pl/category/33/n.html ;) Polecam najstarsze newsy, dla niektórych to prehistoria, 10 lat temu - jest każdy etap startu emisji, pierwsze testy na transponderach, tp. 3 nc+ używa do dziś ;)

 

PS: Przepraszam za ew. błędy w poście, ale jeszcze nie spałem i jeszcze chciałem odpisać resztkami sił, miłego dnia życzę ;) I proszę o wyważone i konkretne opinie, żeby było wiadomo nad czym mamy pracować ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Czemu jak są na przykład 2 strony komentarzy to nie dam rady czytać innych stron niż pierwsza? Nie działa też ustawienie by jako pierwsze komentarze były wyświetlane najstarsze napisane wypowiedzi użytkowników...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nic , cały czas kółko kręci się , ale nie przerzuca na drugą stronę komentarzy .

Share this post


Link to post
Share on other sites

OK, dzięki za zgłoszenie, temat idzie do analizy w trybie pilnym - będzie zrobione.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nie no. Nowy wygląd portalu nie jest zły. Mnie się podoba. Reklamy mnie nie denerwują szczególnie korzystając ze smartfona.

 

PS Nowy wygląd portalu wszedł po północy. Jeszcze wczoraj coś na chwilę był dostępny.

Edited by kacper130700

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Recently Browsing   0 members

    No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...