Jump to content
mateo.poznan

Astra 28,2°E i Astra 23°E - zez i inne rozważania

Recommended Posts

Hej, mam antenę wycelowaną w 28,2 (odbiera co ma odbierać, jest OK). Poszukuje obejmy która pozwoli mi dokleić do niej drugi konwerter na Astrę 23. Nie mam pojęcia jak tego poszukać, możecie coś doradzić koledzy?

Ewentualnie mam też drugą antenę z zezem Hotbird + Astra 19,2 może tam było by lepiej? Jest jeszcze jedna Cyfrowego Polsatu na Hotbird tylko, ale to już tylko dla porządku podaje.

I mniej ważna rzecz, gdybym chciał dodać jeszcze Amos to jak to uczynić? Do czego dokleić? Są takie obejmy?

z góry dziękuje za pomoc

Zgadza się, ale one chyba nie są "regulowane" i pod każdy układ trzeba je jakoś dopasować. Stąd pytanie czy jest takie cudo które dopinając do 28,2 zrobi miejsce na 23. 

Konwerter monoblock 3° na astra 19,2°E i astra 23,5°E ale antena musi być 80 cm i nie większa.

a na 90 od nc+ da radę jeszcze coś złapać ? Obecnie mam HB, Astra 19 i Astra 23 z tym ze z 23 nie działają mi wszystkie dosyly RMF FM

Da radę odebrać Astre 28 lub inna satelitę ?

Konwerter monoblock 3° na astra 19,2°E i astra 23,5°E ale antena musi być 80 cm i nie większa

Monoblock odpada bo sygnał wchodzi w diseq w którym jest już astra 19,2, hb, i właśnie astra 28. Potrzeba mi zeza żeby domontować albo do 19,2 albo 28 te nieszczęsne 23,5. Ale dzięki za kierunek. 3' zez szukam ;)

To się nada? http://www.hollex.pl/anteny-satelitarne/multifeed/136-multifeed-uniwersalny-na-drugi-konwerter

Ja nie jestem ekspertem w tym temacie, pomoże wam ktoś inny.

a na 90 od nc+ da radę jeszcze coś złapać ? Obecnie mam HB, Astra 19 i Astra 23 z tym ze z 23 nie działają mi wszystkie dosyly RMF FM

Da radę odebrać Astre 28 lub inna satelitę ?

Złapiesz Eurobirda 9'e  Astre 4.8'e (dawnego syriusza). Astre 28 'e powinieneś złapać dostepne w naszym kraju transpondery....

[email protected] mateo.poznan. Jaką masz antene chodzi mi o wielkość i mocowanie konwertera - rurka czy prostokąt ?

http://www.hollex.pl/anteny-satelitarne/multifeed/134-multifeed-na-rurke

Edited by wolfman

@wofman - na tej antenie która obecnie zwrócona 28'2 jest jak dobrze pamiętam prostokąt jednak (muszę sprawdzić), antena 90

Monoblock odpada bo sygnał wchodzi w diseq w którym jest już astra 19,2, hb, i właśnie astra 28. Potrzeba mi zeza żeby domontować albo do 19,2 albo 28 te nieszczęsne 23,5. Ale dzięki za kierunek. 3' zez szukam ;)

To się nada? http://www.hollex.pl/anteny-satelitarne/multifeed/136-multifeed-uniwersalny-na-drugi-konwerter

Jak Ci wyszło z 23,5st. E - na zezie masz? Odpisz, ponieważ u mnie (Legnica) nie mogę wyłapać, choć wczesniej sygnał miałem. Włodek.