Skocz do zawartości
  • 0

Tuner satelitarny HD do odbioru CP


Gość latawiec
 Udostępnij

Pytanie

Gość latawiec

Witam wszystkich

 

Posiadam stary odbiornik Ferguson 7900 UCI z modułem dostępu CI Cyfrowego Polsatu. Odbiornik jest podłączony do komputera, a dzięki karcie TV mogę oglądać i nagrywać analogowo na PC programy TV. Niestety, nie posiada DVB-S2, a CP pewnego dnia większość kanałów przeniósł właśnie na DVB S2. W związku z tym potrzebuję kupić nowy odbiornik HD, tylko nie wiem, jaki? I najlepiej do 300zł.

Na stronie sklepu Hollex pojawiła się odświeżona wersja Opticum X406p plus, niestety na oficjalnej polskiej stronie Opticum nic o nim nie piszą, jest natomiast na stronie niemieckiej. Nie wiem co myśleć? Czy może mi ktoś doradzić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

Nie znam tego modelu Opticum'a, więc trudno jest mi cokolwiek o nim powiedzieć. Ja ze swej strony mogę ci polecić któryś z popularnych w Polsce modeli tunerów Ferguson z tzw. "nowszej" serii Ariva, od modelu Ariva 102E wzwyż. Ponieważ potrzebujesz tutaj tunera ze złączem na moduł CAM to odpowiednim tutaj modelem będzie któryś z modeli Ariva 2xx. Na niniejszym forum, w odpowiednim dziale, są wątki poświęcone poszczególnym modelom tunerów. Tam poszukaj stosownych informacji. Fergusony z tzw. "nowszej" serii Ariva działają poprawnie z modułem CAM Cyfrowego Polsatu, zarówno starszym typu CI, jak i nowszym, CI+. Ten ostatni działa też w trybie "legacy", dzięki czemu współpracuje także z tunerami posiadającymi złącze tylko na moduł typu CI.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
Gość latawiec

Z tego co przeczytałam, to fergusony się zawieszają, natomiast w sklepie Elrook znalazłam Opticum x403p, ale podobno jest problem z kilkoma kanałami CP.  Wychodzi na to, że chyba poczekam na coś  nowszego, bo jak widze, to na razie jest zastój w tunerach sat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Witam ponownie

Zamówiłam  Opticuma 406p plus, ponieważ Cyfrowy Polsat zabrał mi kolejne kanały SD i zostało mi dosłownie kilka kanałów do oglądania, a abonament trzeba płacić.

Mam więc pytania: 

Czy, gdy kurier dostarczy tuner mam go przy nim włączyć, żeby sprawdzić czy działa?

Czy od razu pokaże mi się Cyfrowy Polsat, czy trzeba będzie sobie wyszukać na satelicie?

 

Przy kupnie poprzedniego dekodera wszystko ustawił mi sprzedawca, teraz będę musiała zrobić to sama i trochę się denerwuję.

Jakby ktoś mi napisał po kolei co i jak byłabym wdzięczna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...