Skocz do zawartości

Uszkodzenia matrycy ekranu - martwe piksele, plamki, robaki pod ekranem itp.


Rekomendowane odpowiedzi

Mi po 3 tygodniach od zakupu UE49KS7000 pokazało się takie cudo. Dzisiaj sprawa zgłoszona do serwisu. Mam nadzieję, że nie będzie z nimi problemu. Na, co Wam, to wygląda?  http://i.imgur.com/TVdEXkO.jpg

Edytowane przez Barti
Ponieważ opisany problem nie jest błahy, co jakiś czas mogą na forum pojawiać się kolejne posty w różnych wątkach opisujące podobny problem, wydzialam post jako odrębny wątek.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi to wygląda na jakiegoś robala pod matrycą. :roll:

 

Też takie coś mam w jednym miejscu pod matrycą ekranu w moim telewizorze Sony LCD 40". Pojawiło się jakoś latem, gdzieś po pół roku od zakupu telewizora. Kupowałem go w grudniu, kilka lat temu.

Swego czasu takie robale miałem też w moim poprzednim, starym monitorze LCD 19" LG od komputera. Tam to miałem ich wręcz kilka. Zaczęło mi to już wtedy powoli przeszkadzać i przez dłuższy czas nosiłem się z zamiarem zakupu nowego monitora, bo tamten był już leciwy, jeszcze niepanoramiczny. Ale tak zwlekałem z tym, zwlekałem, aż problem sam się rozwiązał, gdyż monitor ten nagle padł (coś z zasilaczem było) i musiałem "na gwałt" kupić nowy. Obecnie mam monitor 24" LCD, już panoramiczny, też LG. W zeszłym tygodniu zauważyłem, że podobny robal pojawił się też pod matrycą mojego obecnego monitora i sobie pod nią pełzał. Po krótkim czasie jednak chyba spod niej wyszedł, bo doszedł do krawędzi ekranu i od tej pory już go pod matrycą ekranu nie widać.

Z tego, co zaobserwowałem to ryzyko wystąpienia takiej sytuacji nasila się latem, gdy mamy w domach przez długi czas pootwierane okna, bo jest na dworze ciepło. i wtedy wpadają nam do domu różne robale. To ustrojstwo lgnie chyba do światła. A ekrany naszych telewizorów i monitorów są "dobrym" miejscem dla tych robali... :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi po 3 tygodniach od zakupu UE49KS7000 pokazało się takie cudo. Dzisiaj sprawa zgłoszona do serwisu. Mam nadzieję, że nie będzie z nimi problemu. Na, co Wam, to wygląda?  http://i.imgur.com/TVdEXkO.jpg

 

Jak się nie rusza, to stawiam na rybika, który po włączeniu telewizora sobie zdechł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko patrząc na żywo i bez powiększenia, to faktycznie wygląda jak mini kreseczka. W powiększeniu faktycznie wygląda jak "rybik". Miałem kiedyś na starej chacie w łazience, ale żaden nie był tak mikroskopijny. Wczoraj mi odesłali e-mail, że technicy będą się przyglądać zdjęciu i podejmą decyzję, co robić, a na oficjalnym profilu Samsunga na FB odpisali, żebym olał stronę Samsunga i infolinię i dzwonił bezpośrednio do serwisu i muszą przyjechać. :) Tak na marginesie, jaką matrycę ma ten TV?

Trochę chyba lepsze zdjęcia:

 

http://imgur.com/MSfHFuT    

 

http://imgur.com/w3YrKks

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj telefon z Samsunga, ze jest, to robak i serwis przyjedzie 25.07 usunąć usterkę. W opisie dokładnie jest tak: 2016.07.19

Owad pod matrycą, zgoda SEPOL, BUM.

 

Cokolwiek, to znaczy te BUM :)

TV zabrany dzisiaj. Facet powiedział, że jak im się nie uda jutro usunąć robaka, to w piątek przywiozą mi nowy TV.

Edytowane przez audib6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiepsko to wygląda, serwis będzie musiał sobie troszkę poskręcać tych śrubek. Niestety w bardzo masowych telewizorach często zdarzają się usterki na pojedynczych egzemplarzach, dlatego jestem za szybkim sprawdzaniem telewizora przed zabraniem go do domu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie się nigdy nie zdarzyło coś podobnego, natomiast zawsze przeglądam egzemplarz, który chcę kupić. Tak, jak zresztą już napisałem. :) To jest ważne, ponieważ pozwala zidentyfikować nie tylko robaki, ale np. skrajnie nierównomierne podświetlenie matrycy, czy inne słabości hardware'u.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poruszony tutaj został temat plamek na matrycy i robaków pod nią odnośnie telewizora marki Samsung.

Ciekaw jestem, jak np. serwis marki Sony by się na to zaopatrywał? Ja mam właśnie telewizor Sony, ale jest już po gwarancji, więc bezpłatna wymiana, tym bardziej całego telewizora, nie wchodzi w grę. Ale jakby tak jeszcze była gwarancja to też by, ot tak, wymienili telewizor na nowy z powodu samego robala pod matrycą?

Orientuje się może ktoś, czy możliwa jest też taka naprawa już pogwarancyjna, odpłatnie? I jaki mniej więcej mógłby być koszt? Czy też nie jest to już możliwe i tylko wymiana telewizora? Pytam tak bardziej z ciekawości, orientacyjnie, bo, co prawda przyzwyczaiłem się nieco już do tego robaka pod matrycą mojego telewizora, ale czasami jednak lekko mnie drażni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Parę lat temu jak pracowałem w elektro-markecie, ceny były w wysokości połowy nowego telewizora. Może przez te parę lat trochę zeszli z ceny jeśli chodzi o serwis, ale i tak bym taką wymianę zrobił sam, po prostu znajdujesz odpowiednią matrycę i przekładasz z jednego telewizora do drugiego ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 10 miesięcy temu...

Witam.

Zakupiłam nowy telewizor Samsung  i po uruchomieniu go pojawiła się czarna plama w postaci dość dużego trójkąta idącego w dół telewizora i bardzo cieniutkie pionowe pasy. Zadzwoniłam na serwis i usłyszałam, że jest to uszkodzenie mechaniczne, że ktoś nadusił na ekran albo uszkodziło się w transporcie. Usłyszałam, że mogę wysłać zdjęcia, ale to na pewno jest moja wina. Oczywiście wysłałam zdjęcia, ale boję się, że wyślą pismo, że jest to uszkodzenie mechaniczne. Co robić?

Edytowane przez Barti
Przeniesiono post do właściwego wątku. Pisząc posty należy poprawnie stosować znaki interpunkcyjne i przestankowe. Poprawiono post.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
  • 2 miesiące temu...

Mój dziewięcioletni Sony KDL-37U4000 zaczął ostatnio dziwnie się zachowywać. Jakieś trzy tygodnie temu zauważyliśmy przyciemnienie obrazu z dość mocno nasyconymi kolorami. Dziś doszły cienie na górze ekranu, widoczne przy jasnych obrazach. Do tego ekran "zapamiętuje" stałe elementy, pozostawiając je na dłużej (np. część belek serwisu informacyjnego czy czerwony pasek NA ŻYWO). Czy to już końcówka żywota telewizora?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Witam, koledzy. Może to nie jest dobre miejsce, ale mam problem. Posiadam od dwóch dni TV LG OLED 55B8 i dziś zauważyłem ciemny pionowy pas po prawej stronie ekranu, widoczny na szarym tle, np. w aplikacji YT lub w XBox One. Czy to kwalifikuje się do gwarancji? Telewizor ma dwa dni i już problemy...

 

c60f3c862c9d165amed.jpg

Edytowane przez Barti
Połączono ze sobą dwa wątki. Wątek o tej tematyce już istnieje w niniejszym dziale forum. Nie dublujemy wątków. Poprawiono też pisownię w poście.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 miesięcy temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...