Skocz do zawartości

Jaka antena satelitarna?


Rekomendowane odpowiedzi

Antena 90 cm będzie okej, np. polski Corab będzie w porządku. Jeśli chcesz, możesz dołożyć np. Astrę 19,2E dla niemieckich kanałów .

Do tego konwerter w zależności od tego ile wejść potrzebujesz; jeden dekoder = jedno złącze, dekoder PVR = dwa złącza.

Sharp, Inverto, Maximus i Televes to sprawdzone marki .

Jeśli chodzi o monterów to w sklepach tv-sat znajdziesz, ale muszą mieć miernik DVB-S2 do dobrego montażu .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Konwerter Twin ma lepszy sygnał, niż Single, mimo podłączenia 1 kabla. :) Teraz, jeśli chodzi o Inverto to już lepiej nie kupować Ultra Black. Nie ma już  tych starszy modeli. Teraz warto zmienić upodobania. Dużo się mówi o tym Best Germany. Corab 90 to tak naprawdę jest 94.88cm. :) Solidna konstrukcja. Za niedługo będę zdejmować. Sprawdziła się.

Edytowane przez Barti
Niechlujstwo w twoich postach sięga zenitu! Ileż to też spacji można dawać pomiędzy wyrazami? Wystarczy jedna, a nie kilka, a nawet kilkanaście! Wyjątkowo poprawiono post. Posty pisane tak niechlujnie zaczną w końcu wylatywać do Kosza!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Octo nie ma dużego wyboru, przeważa Opticum jako najtańsza opcja. Poza tym Inverto, ale seria Black Premium, to już nie ta jakość co kiedyś a cena sporo wyższa. Televes na pewno dobry, ale cena już w ogóle z kosmosu. Ostatnio mój, znajomy, który jest instalatorem, przerzucił się na Globo z serii PRO (Octo Pro 8). Mało popularne u nas w kraju, ale ponoć pomiary ma całkiem fajne - zbliżone do Inverto. Do tego ponoć w miarę sensowna cena ( granice 11,120 zł).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki , a antena jakiej wielkości byłaby dobra? Teraz mam 80 ale nie wiem, czy nie będzie za mała?

Edytowane przez Barti
Proszę wyłączyć w aplikacji Tapatalk automatyczne dopisywanie do postu informacji o posiadanym urządzeniu mobilnym. Poprawiono post.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Corab 90 to tak naprawdę jest 94.88cm.

Średnicy zewnętrznej. Bo roboczej jest trochę mniej.

 

Wymiary części roboczej reflektora [mm]

długa oś 904

krótka oś(D) 800

Wymiary zewnętrzne reflektora [mm] 948 x 844

 

Co ciekawe, strona sklepu Coraba, wyskakująca jako trzecia w Google, tej informacji nie podaje...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Witam,

 

Niedługo czeka mnie przeprowadzka do domku jednorodzinnego.

Niestety nie ma tam jeszcze anteny satelitarnej, także chciałbym Was prosić o polecenie anteny godnej uwagi. 

Rozumiem, że najlepiej 90 cm, myślałem o Corab lub Inverto, czy jesteście w stanie polecić konkretny model?

 

Przy okazji, potrzebny będzie też konwerter, HotBird+Astra, z możliwie jak największą ilością wejść, minimalnie 6, dobrze by było 8.

Czy możecie polecić jakiś model?

Będę bardzo wdzięczny.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Nie chcę zakładać nowego tematu,a mam ciekawą informację,może komuś się przyda.Taka ciekawostka.

 

Pojawiły się w Polsce anteny Gibertini OP 85 SE. Antena droga (kupował klient, nie wrzucam linków żeby nie robić reklamy). Montowałem wcześniej kilka razy Fubę DAA 850, którą uważałem za najlepszą anetnę sat. Zmieniłem zdanie. Jeśli kogoś stać, ma klienta na porządną antenę - szczerze polecam. Lustro montowane na 6 śrubach. Hokej w kolorze lustra, zrobiony tak, że mogło by się 5 osób na nim powiesić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To co podajesz to ma ten model Televes w ofercie. Coś ok 850 zł. żebym nie skłamał. Warta uwagi - oj warta.

http://www.hollex.pl/anteny-satelitarne/aluminiowe/1698-antena-televes-900-orange-alu

 

Co do Fuby to bym nie dał tyle kasy za 85cm.

W tej cenie lepiej Coraba 120 kupić ;) i oczywiście jak jest miejsce na taką.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dobra antena, ale żeby nie było, że jest idealna. Jedna rzecz mnie w niej bardzo denerwuje: zakładanie plastikowego uchwytu konwertera na ramię. Te plastikowe połówki schodzą się do środka, że trzeba trochę gimnastyki, żeby je rozchylić a nasunąć udaje się za drugim czy trzecim razem.

Edytowane przez Rafnov
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...