Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Dorota Gawryluk przechodzi do wchodzącej w skład Grupy Polsat TV Biznes - dowiedział się Wprost. Zostanie członkiem zarządu stacji ds. programów publicystycznych i informacyjnych.

 

Gawryluk od poniedziałku zajmie się budową kanału informacyjnego, w który ma zostać przekształcona stacja. Do niedawna główna twarz Wiadomości TVP rozstała się z telewizją publiczną po tym, jak Andrzej Urbański zastąpił na stanowisku prezesa TVP Bronisława Wildsteina. - Uważam, że w tej sytuacji nie jest możliwe robienie dobrego dziennika - argumentowała wówczas.

 

Źródło: Wprost

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziennik: Dlaczego wybrała pani akurat kanał biznesowy?

Dorota Gawryluk: Docelowo ma to być kanał informacyjny, więc nie zmieniam kręgu swoich zainteresowań. Nadal będę się zajmować informacjami i publicystyką.

 

Ale ta stacja ma znikomą oglądalność.

Jest w początkowej fazie rozwoju i właśnie dlatego, że dopiero powstaje, zdecydowałam się przyjąć tę propozycję. Uczestniczenie w jego budowie daje możliwości rozwoju zawodowego. Będę miała szansę tworzyć coś sensownego, praktycznie od początku. To duże wyzwanie dla dziennikarza, ale też duża szansa. Poza tym Polsat to obecnie najszybciej rozwijająca się stacja na rynku. Wcześniej już byłam z nią związana, więc to będzie mój powrót do rodziny Polsatu.

 

Inne propozycje nie były tak atrakcyjne?

Muszę przyznać, że miałam oferty pracy nie tylko w telewizji, ale też w innych mediach, całkiem ciekawe. Ale na razie nie chcę się rozstawać z telewizją.

 

Jakie stanowisko zajmie pani w TV Biznes?

O szczegóły proszę pytać zarząd stacji. Ja mogę tylko powiedzieć, że od poniedziałku zaczynam pracę w grupie Polsatu.

 

A więc wkrótce powrót na wizję?

Niewykluczone, ale najpierw chcę się zaangażować w budowanie kanału.

 

Źródło: Dziennik, tvpolsat.info

Czyli w najbliższym czasie nie ma co liczyć na zmiany bo dopiero teraz zaczynają pracę. A tak obiecywali że 16 kwietnia będą zmiany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

TV Biznes odświeżyła swój wygląd i wprowadziła nowe programy do ramówki. W kanale zadebiutują Biznes Wydarzenia, wzbogacone o serwis sportowy i prognozę pogody (pon.-pt. 21.00).

 

Oprócz tego pojawi się codzienny magazyn publicystyczny Czas to pieniądz, w którym eksperci mają komentować bieżące wydarzenia gospodarcze.

Prawdziwe zmiany, łącznie z nazwą kanału nastąpią jednak od września. Gawryluk zapowiada, że stacja prowadzi rozmowy z gwiazdami konkurencyjnych telewizji, ale też znanymi nazwiskami radiowymi i prasowymi, sama też nie wyklucza pojawiania się na wizji. Komentując zaś niedawny zakup przez jedną ze spółek powiązanych z Polsatem połowy udziałów w Superstacji, Gawryluk powiedziała, że "to bardzo dobrze". "Tworzymy imperium informacyjne" - podkreśliła.

 

- Na podstawie tego co mamy, będziemy przekształcali TV Biznes w kanał informacyjno-biznesowy. Moja rola to jest budowa newsroomu, budowa nowych pozycji informacyjnych, publicystycznych, tak by docelowo kanał TV Biznes został przekształcony w kanał informacyjny, 24-godzinny - powiedziała w czwartek na konferencji prasowej Gawryluk, która od kilku dni jest członkiem zarządu TV Biznes.

 

-Jest to ogromny projekt i ogromne wyzwanie, nie wiem czy nie największy dzisiaj na polskim rynku telewizyjnym - dodała. Gawryluk podkreśla, że kanał będzie chciał konkurować z TVN24, nie obawia się natomiast konkurencji ze strony zapowiadanego przez telewizję publiczną uruchomienia kanału TVP-Info. - TVP miała plany stworzenia kanału informacyjnego, ale odkąd zdecydowano, by wieczorem, po godz. 18 nadawać programy regionalne, nie jest już żadną konkurencją - powiedziała.

 

Polsat kupił TV Biznes w lutym tego roku. Stacja pozostaje w ramach grupy Polsat osobną spółką z oddzielnym zarządem. TV Biznes zatrudnia obecnie ok. 100 osób. Według stacji, kanał ogląda obecnie średnio 2,5 mln widzów tygodniowo i ok. 350 tys. dziennie.

 

Źródło: Press

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od września ruszyć ma kanał informacyjno-biznesowy Polsatu, który powstanie na bazie zakupionej niedawno TV Biznes.Szefowa projektu - do niedawna dziennikarka TVP Dorota Gawryluk zapowiada, że kanał ma być silną konkurencją dla jedynej jak dotąd w Polsce całodobowej telewizji informacyjnej TVN24.Jak powiedziano jest to ogromny projekt i ogromne wyzwanie czy nie największy dzisiaj na polskim rynku telewizyjnym - dodała szefowa projektu Gawryluk.

Wiemy tez ze kanał będzie chciał konkurować z TVN24,aby kanał TV Biznes został przekształcony w kanał informacyjny, 24-godzinny ale czy to się uda nie wie nikt? Musimy poczekać na dobre trendy aby program ten był konkurencją.

art z tvsat24

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyzwyczaiłem się do poprzedniego paska, gdyż zawsze sprawdzam na tym kanale kursy walut, teraz też można sprawdzić ale to już nie to samo co przed zmianami, trzeba bardziej wytężać wzrok aby niczego nie przegapić. Ogólnie mało mi się podobają te zmiany, wolę oglądać kanał czysto biznesowy, i znowu na polskim rynku będzie brakować kanałów o takim profilu.

Ciekawe jak sprawy się dalej potoczą, będziemy mieli dwa kanały informacyjne FTA (kanał Polsatu, TVP Info). Może TVN24 odkoduje sygnał z tego powodu, choć z drugiej strony też mam to na uwadze że kanał informacyjny TVN ma już wyrobioną opinię na naszym rynku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba trzeba będzie odchudzić sakiewkę z pieniędzmi i zdecydować się na ofertę kablówki albo którejś z platform cyfrowych bo BiznesTVN będzie szyfrowany a mi by się przydał taki kanał. Tylko jak to pogodzić, gdyż wtedy musiałbym płacić za takie TVN Siedem i inne "gnioty" które mnie nie interesują, chyba że to są tylko rodzynki dodawane do tych najlepszych kanałów :evil:

A tak właściwie to trudny i wymagający ze mnie klient :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

komunikat, ze strony TV Biznes

Zapraszamy do wzięcia udziału w przetargu na projekt oraz przeprowadzenie kampanii reklamowej, którą planujemy w związku z wprowadzeniem na antenę programu „Biznes Wydarzenia”.

 

Budżet projektu i czas trwania zostanie określony na podstawie przedstawionych propozycji. Kampanię w mediach planujemy w połowie czerwca 2007.

 

Pytania oraz ewentualną decyzję o przystąpieniu do przetargu proszę kierować bezpośrednio do mnie, mailem: dziubinska@tvbiznes.pl lub telefonicznie +48 509 537 861.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od poniedziałku (21.05.07) program Studio Biznes oraz komentarze giełdowe na antenie TV Biznes nadawane są z odświeżonego wnętrza. W odnowionej scenografii przeważa kolor niebieski. Studio doposażono w ekrany plazmowe, oraz zegary pokazujące godzinę w wybranych miastach świata.

 

Warszawskie studio TV Biznes mieści się w siedzibie Giełdy Papierów Wartościowych. Przypomnijmy, że zmiany te związane są z zakupem udziałów w stacji przez Polsat i planami przekształceniem TV Biznes w kanał informacyjno - biznesowy.

 

studiotvbiznes2.jpg

 

żr. i fot. tvpolsat.info

Czyli powolutku wszystko zmierza w dobrym kierunku :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

TV Biznes zniknie

2007-05-11 06:26:26 | Paulina Chacińska

Obecny TV Biznes zniknie. Nowy właściciel - Grupa Polsat - zmieni nie tylko nazwę stacji ale i profil, z typowo biznesowego na bardziej informacyjny. Jesienią ma ruszyć kanał informacyjno – biznesowy Polsatu, który powstanie właśnie na bazie TV Biznes.

Docelowo stacja będzie nadawała całą dobę. Znacząco zmieni się nie tylko ramówka, ale również oprawa graficzna i nazwa. Na jaką? Tego, jak na razie władze stacji nie zdradzają.

 

Członek zarządu TV Biznes, Dorota Gawryluk mówi, że bierze udział w projekcie, ponieważ być może jest on największym obecnie wyzwaniem na rynku telewizyjnym. - Na podstawie tego co mamy, będziemy przekształcali TV Biznes w kanał informacyjno-biznesowy. Moja rola to jest budowa newsroomu, budowa nowych pozycji informacyjnych, publicystycznych, tak by docelowo kanał TV Biznes został przekształcony w kanał informacyjny, 24-godzinny - tłumaczy Gawryluk.

 

Na pytanie o swój powrót na wizję, dziennikarka tłumaczy, że w związku z przygotowaniami zaplecza odnowionego kanału, na razie nie będzie prowadzić żadnego programu. Jednocześnie podkreśla, że nie będzie to "stacja jednej twarzy". Gawryluk dodaje, że prowadzone są już rozmowy z dziennikarzami - również "gwiazdami" - o ich ewentualnym przejściu do TV Biznes. Nazwiska są jednak owiane tajemnicą.

 

Oczywistym konkurentem dla nowego informacyjnego kanału jest TVN24. - Będzie ostra rywalizacja - mówi Dorota Gawryluk. Również Telewizja Polska ma zamiar stworzyć program o podobnym profilu. Jednak z tej strony Gawryluk nie obawia się konkurencji.

 

- TVP chciało być kanałem informacyjnym. Teraz sytuacja wygląda w ten sposób, że kanał informacyjny nadawać będzie do godziny 18. Później TVP pokaże programy lokalne, a to oznacza, że stacja nie będzie informacyjna całą dobę. Nie jest więc konkurencją - komentuje dziennikarka.

 

Gawryluk odniosła się również do wykupienia przez spółkę powiązaną z Polsatem połowy udziałów Superstacji. - Prezes Grupy Polsat jest magnatem telewizyjnym. Tworzymy imperium informacyjne - mówi. Jednocześnie dodaje, że na rynku jest miejsce dla kolejnych kanałów o profilu informacyjnym. - Nie będziemy powielać TVN24. Każda stacja jest inna, różne są sposoby patrzenia na rzeczywistość. Telewizja to osobowości. Tym będziemy się różnić.

 

Na razie TV Biznes odświeżyła swój wygląd i wprowadziła nowe programy do ramówki, m.in. "Biznes wydarzenia", "Czas to pieniądz", "Nie daj się fiskusowi" oraz "E-Biznes". Docelowo stacja korzystać będzie z infrastruktury i zaplecza Polsatu.

 

TV Biznes zatrudnia obecnie ok. 100 osób. Według stacji, kanał ogląda obecnie średnio 2,5 mln widzów tygodniowo i ok. 350 tys. dziennie. TV Biznes jest niekodowana i dostępna we wszystkich trzech platformach cyfrowych, sieciach kablowych oraz internecie.

Ciekawe, co Polsat zrobi z TV Biznes. Ja bym chciał coś w stylu Bloomberg TV. :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę, że podałeś bardzo nieświeżego newsa. W najbliższym czasie TV Biznes w sposób następujący:

 

1. Odbiegnie od obecnej ramówki, ustawionej pod kątem kanału o profilu typowo biznesowym, a co za tym idzie:

a) zniknie większość magazynów biznesowych, które będą musiały zwolnić miejsce publicystyce, informacji, itp.

B) zmniejszona zostanie częstotliwość emisji programu "Biznes dzisiaj", z pewnością do 4-5 razy dziennie. W jego miejscu pojawi się głównie serwis informacyjny i retransmisje "Wydarzeń".

 

2. Zmieni nazwę, a co za tym idzie

a) logo

B) oprawę graficzną

c) studia programów

d) grafikę ekranową

e) hasło promujące markę

 

3. Pojawi się z nową kadra

a) dziennikarzy "Wydarzeń"

B) dziennikarzy mediów elektronicznych i prasowych

c) nowych twarzy

 

Pewnie nastąpi jeszcze wiele innych zmian, ale te są oczywiste.

 

A teraz najzabawniejszy cytat:

 

Znacząco zmieni się nie tylko ramówka, ale również oprawa graficzna i nazwa

Jeśli stacja zmienia nazwę, to chyba oczywiste, że nie będzie miało tej samej oprawy graficznej (i loga!) :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przed wczoraj w nocy oglądałem w TV Biznes powtórkę serwisu "Biznes Wydarzenia Sport" (cóż za beznadziejna nazwa ;)) i zauważyłem, że nowe logo (to z zegarem) było nałożone na to, które obowiązywało na naszych ekranach od 2004 roku.

 

Są dwie opcje:

1. Zieniali system do wmontowywania loga do emisji i przypadkiem na ekranie zadebiutowały dwa znaczki TV Biznes.

2. Nagrali serwis wraz z własnym logo (tak jak TVN kiedyś nagrywał własne wydania "Faktów").

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Nie czepiajcie się. Poczekamy, zobaczymy. Mam wrażenie, że wszystko idzie w dobrą stronę.

Tak jak kiedyś miałem wielkie "ale" do TV Biznes (fonia, obraz, ogólna amatorszczyzna), tak teraz widzę, że z dnia na dzień idzie ku lepszemu. Powinien powstać całkiem niezły kanał biznesowy. Trzymam za nich kciuki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Ja podają Wirtualnemedia:

 

Do zespołu kanału TV Biznes dołączyły dwie nowe dziennikarki: Dominika Długosz i Anna Wietrzyk.

 

Dominika Długosz będzie pracować w warszawskiej redakcji TV Biznes. Zajmie się przygotowywaniem materiałów do programów kanału, m.in. „Biznes Wydarzeń”.

 

Długosz przez wiele lat była reporterką „Wiadomości” TVP1. Z Telewizji Polskiej odeszła w marcu br. po tym, jak na stanowisko prezesa TVP powołano Andrzeja Urbańskiego.

 

Do zespołu TV Biznes być może dołączy także Dariusz Ociepa, również były reporter „Wiadomości”, który opuścił TVP razem z Długosz. - Prowadzimy rozmowy z panem Ociepą – mówi nam Dorota Gawryluk, członek zarządu TV Biznes ds. programowych.

 

Kanał, który jesienią ma zostać przekształcony w telewizję informacyjną, tworzy już redakcje lokalne. W nowo powstałym ośrodku TV Biznes w Katowicach rozpoczęła pracę reporterka Anna Wietrzyk, wcześniej związana z katowickim ośrodkiem TVN24, gdzie na jej miejsce z radiowej Trójki przyszła Agata Kalafarska.

 

Poza Katowicami TV Biznes posiada także już oddział w Poznaniu, gdzie od początku istnieje newsroom stacji, który ma zostać jesienią przeniesiony do Warszawy oraz w Krakowie. – Docelowo ośrodki będą we wszystkich dużych miastach – zapowiada Gawryluk.

 

W maju br. udziały TV Biznes w rynku telewizyjnym wyniosły 0,02 proc. (dane AGB Nielsen Media Research).

 

Widać, że robi się ciekawie. Polsat ostro wziął się do pracy nad nowym kanałem. Jesienią szykuje się ostre starcie z TVP.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

TV Biznes rozpoczyna dziś emisję magazynu lifestylowego ”Z perspektywy Wenus”, który jest adresowany do kobiet.

W programie pojawiać się będą m.in. porady dotyczące urody, mody, aktywnego wypoczynku. Prowadzącą ”Z perspektywy Wenus” jest Adrianna Borowicz, prezenterka serwisu informacyjnego ”Biznes Dzisiaj” i magazynu ”e-Biznes”.

 

żródło:press.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...