Skocz do zawartości
  • 0

Jaki tuner satelitarny?


pazdziollo99
 Udostępnij

Pytanie

Jaki kupić do 400zl tuner umożliwiający włożenie karty, np. CI+, nagrywanie m.in. 2 audycji w tym samym czasie?
A po drugie: które sieci z TV satelitarnymi (np. Multimedia) oferują karty CI+ (lub inne) NIEPAROWANE, pasujące do takich tunerów. Konkretnie, które sieci, żeby były m.in. takie kanały jak TVN Fabula HD, Polsat Film HD, TVP HD, TVP Seriale itd.

Edytowane przez Barti
Post napisany bardzo niechlujnie! Wyjątkowo poprawiono tragiczną wręcz pisownię w poście.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

Poszukuję dekodera do ncplus. Obecnie mam 2 karty cameleon i spliter rflink. W przyszłości zapewne będę chciał zmienić te karty na  2 modułu CI+ z kajmanami.

Czyli dekoder musiał by umożliwiać:

- na obecną chwilę współpracować ze spliterem rflink

- za jakiś czas obsługa modułu CI+ od ncplus

- 2 głowice dvb-s2

- możliwość nagrywania

- 4K - TV mam 4K a dekoder mam nadzeję że posłuży kilka lat więc warto w to chyba zainwestować

 

Myślałem o dekoderach VU+ lub Dreambox, tylko który będzie lepszy i tańszy i jaki dokładnie model ?

Dekoder ma zostać skonfigurowany i tak ma działać, jakiejś większej zabawy nie planuję więc chcę coś stabilnego.

Cena to wiadomo jak najniższa ale liczę się z wydatkiem w okolicach 1.000zł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Podstawowa sprawa - nie dostaniesz na jednej umowie w zamian kart Cameleon dwóch modułów NC+ CI+ Cayman.

 

Kup sobie VU Uno 4K SE - podwójna głowica dvb-s2x FBC - czytnik kart - wejście na moduł CI+/CI - lan 1 Gbit/s - wejście na dysk sata 2.5 cala sata.

Edytowane przez tweed77
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Nie ma szans na dzień dzisiejszy i zapewne nie będzie.

Ponadto wyłączą Seca na Cameleonach i będą działać tylko w czystej Nagrze :mrgreen:

 

Dostaniesz dwa dekodery i ichni multiroom.

 

Chyba że sam będziesz miał moduł NC+ CI+ i podpiszesz umowę na niego:

 

701895791_2_644x461_nc-telewizja-na-kart

Edytowane przez tweed77
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Nie.

Moduł na zdjęciu powyżej to komplet NC+ Mix moduł CI+ karta Cayman.

Możesz na takim zestawie podpisać umowę na siebie po okresie promocyjnym.

 

Karty Cameleon na razie działają w VU+ z oscam z dodatkiem FEDC.

Ile podziała to wie tylko NC+ :mrgreen:

Edytowane przez tweed77
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Czyli sytuacja kiepska. Umowę mam do marca 2020 i mam obiecane że do końca umowy będę mieć kameleony i pvr pace. Tylko co to daje tak naprawdę. Czy jest jakaś techniczna możliwość że te kameleony przestaną mi działać w tym Vu+?

I czy ten mój spliter będzie działać w tym vu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Jaki tuner obsluzy moodul CI z nc+ w jakosci 4K? I czy to oplacalna inwestycja? Mam na mysli to, czy operatorzy zmieniaja co jakis czas np. system kodowania utrudniajac wspolprace tunerow z modulami?

Zamierzam miec, jesli sie da 2 moduly na 1 tunerze - nc+ i Polsatu. Czy  wtedy uda sie stworzyc 1 liste kanalow wspolna dla obu platform, czy trzeba sie przelaczac pomiedzy modulami?

Edytowane przez Barti
Poprawiono czytelność postu. Na forum piszemy poprawnie po polsku, z poszanowaniem zasad polskiej pisowni, gramatyki, ortografii i interpunkcji.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

VU Ultimo 4K oba moduły NC+ CI+ i Polsat CI+ działają.

Vu Duo 4K powinny też oba działać.

 

Jest jeszcze GigaBlue UHD 4K Quad  - jak działają oba moduły nie wiem - trzeba pytać użytkowników tych tunerów.

Na dekoderach z linux - E2 sam sobie listę ułożysz.

 

Jest jeszcze dekoder Kathrein UFSconnect 926 UHD 4K z dwoma wejściami na moduł CI/CI+ jak działają dwa moduły nie wiem. Dekoder na rynek niemiecki. Soft zamknięty - listę ułożysz pod siebie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Dzień dobry.

 

Poszukuję dekodera STB z obsługą DVB-S2 za bardzo niewielką cenę. Nie oczekuję różnych bajerów, tylko możliwość odbioru. W domu, w którym jestem, jest sieć antenowa na trzy wyjścia (antena 80cm, konwerter Televes typu Quad).

 

Jak dotąd, na Allegro znalazłem jedną pewną ofertę odnośnie urządzenia o nazwie Denver DVBS-202 HD, za 60 PLN z dostawą. Niestety, dalej urządzenia kosztują od 100 PLN bez dostawy, a przeglądając zagraniczne sklepy (na razie tylko AliExpress), to trafiłem na urządzenie o nazwie GTMedia V7S.

 

W każdym razie - co sądzicie o tych urządzeniach, i co byście zasugerowali dla mnie?

 

PS: Nie podałem linków, bo nie chcę mieć niepotrzebnych zatargów z administracją i moderacją.

Edytowane przez Barti
Połączono ze sobą dwa wątki. Wątek o podobnej tematyce już istnieje w niniejszym dziale forum. Nie dublujemy wątków.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
34 minuty temu, kozaa napisał:

Jak styka ci 1 głowica sat i naziemna/kablowa to Zgemma H9 Combo - 469zl. Masz slot na moduł i czytnik kart.

I oczywiście wskazane podstawy obsługi komputera: telnet, ftp, połączenie tunera do routera.

Lepiej juz zainwestować w dwie głowice.Ma moduł więc  ja bym polecił cos z Vu bo nagra dwa kanały z modułu przy image Vti.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...