Skocz do zawartości
  • 0

Jaki tuner satelitarny?


pazdziollo99
 Udostępnij

Pytanie

Jaki kupić do 400zl tuner umożliwiający włożenie karty, np. CI+, nagrywanie m.in. 2 audycji w tym samym czasie?
A po drugie: które sieci z TV satelitarnymi (np. Multimedia) oferują karty CI+ (lub inne) NIEPAROWANE, pasujące do takich tunerów. Konkretnie, które sieci, żeby były m.in. takie kanały jak TVN Fabula HD, Polsat Film HD, TVP HD, TVP Seriale itd.

Edytowane przez Barti
Post napisany bardzo niechlujnie! Wyjątkowo poprawiono tragiczną wręcz pisownię w poście.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

Wszedłem na forum Fergusona, a tam problem za problemem. Ten tuner ma być dla starszej osoby, która ma problemy z techniką.

Ja z moim Fergusonem Ariva 202E, odpukać, też żadnych problemów nie mam. A posiadam go już kilka lat.

Tak więc, ja ze swej strony śmiało mogę polecić ci Fergusona.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Jaki dekoder do obsługi diseq c 1.1 z 1.0 ., żeby można to połączyć kaskadowo plecacie?. Niestety opticum sloth ani amiko nie chcą wspólpracować w takiej konfiguracji...Może dekoder twin? Czy on może współpracować z dwoma diseq 1.1. Chodzi mi o to czy będzie poprawnie przełaczać sygnał z dwóch anten -każda ma diseqc 1.1  czyli jedna antena 8 konwerterów a druga np. 6.? Który dekoder to ogarnie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

No sprzęt pierwsza klasa... a jakiś sprzęt w wersji oszczędnej bądź na kieszeń przeciętnego Kowalskiego? Tj. do 300 zł? :)

 

PS. Bo nie ma możliwości zakupu dekodera polsatowskiego (np. HD 3000) bez abonamentu, aby tylko odbierać darmowe treści z ipli czy CP GO i HBO GO?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Witam. Planuję zakup karty startowej NC+ Smart HD+ za 65.0zł . I teraz mój problem dotyczy doboru odpowiedniego tunera. Nie chcę kupować zestawu z tunerem od NC+ ponieważ dowiedziałem się że na tych tunerach kanały bezpłatne działają tylko jeśli doładowuje się kartę, a mi zależy na tym aby na takim tunerze cały czas działały kanały bezpłatne a kiedy będę chciał oglądać kodowane to sobie doładuję kartę - pewnie tylko w okresie zimowym. Co do wymagań jeśli chodzi o tuner to cena około 200 do 300 zł i oczywiście jak najlepsza jakość odbioru FHD,dobrze by było aby odbierał kanały zarówno z Hot Birda i Astry oraz w miarę bezproblemowa obsługa NC+. Za wszelkie porady będę bardzo wdzięczny.

Pozdrawiam.

Edytowane przez Barti
Połączono wątek z istniejącym już w niniejszym dziale forum wątkiem dotyczącym doboru tunera. Nie dublujemy wątków na forum.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Na forum jest już oddzielny wątek poświęcony ofercie Smart HD+: :arrow:https://forum.satkurier.pl/topic/9915-smart-hd/

Przejrzyj go sobie i tam ewentualnie zadawaj odpowiednie pytania związane z tą ofertą.

Na chwilę obecną platforma nc+ nie posiada już ofert typu prepaid, gdzie dostępny jest pakiet "bez opłat" działający "na zawsze". W przypadku Smart HD+, bezpłatny jest tylko jeden miesiąc po wygaśnięciu ważności doładowania karty. Później, aby nadal korzystać z tej karty, trzeba ponownie ją doładować. Ale, jak już wspomniałem, więcej informacji znajdziesz w wątku poświęconym tej ofercie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Witam.

 

W najbliższym czasie planuję kupić tuner satelitarny i zacząłem przeglądać strony z różnego rodzaju sprzętem. Na rynku jest taki ogrom różnego rodzaju sprzętu, że nie wiem na co się zdecydować. Z uwagi iż swoją poprzednią przygodę ze sprzętem TV-SAT zakończyłem w epoce tunerów Nokia 9200, czyli gdzieś pod koniec lat dziewięćdziesiątych i od tamtej pory korzystałem tylko z kablówki, teraz gdy powracam do sprzętu TV-SAT zauważyłem, że sporo się zmieniło.

 

Potrzebuję kupić tuner o następujących cechach:

 

  1. Tuner musi współpracować z nowym modułem CI+ od platformy NC+ - warunek konieczny
  2. Tuner musi umożliwiać odbiór programów DVB-S i DVB-S2 - warunek konieczny
  3. Tuner musi posiadać rozdzielczość minimum Full HD - warunek konieczny
  4. Cena tunera max 1600zł - warunek konieczny
  5. Tuner musi posiadać gniazdo ethernet RJ45 - warunek konieczny
  6. Tuner powinien umożliwiać nagrywanie na dysk sieciowy pracujący w domowej sieci LAN - miło byłoby gdyby tuner to potrafił lecz nie jest to warunek konieczny
  7. Tuner powinien umożliwiać odtwarzanie filmów z dysku sieciowego pracującego w domowej sieci LAN - miło byłoby gdyby tuner to potrafił lecz nie jest to warunek konieczny

Teraz nasuwa się pytanie co wybrać? Podoba mi się tuner TechniSat TECHNICORDER ISIO STC, lecz zanim się zdecyduję na ten sprzęt, to chciałby też przejrzeć ofertę konkurencji i jeśli to nie sprawi problemu to zapytać o opinię bardziej doświadczonych kolegów z forum.

 

Zauważyłem, że ostatnio pojawiły się na rynku tunery UHD. Czy te tunery mogą współpracować z telewizorami FullHD? Wiem, że rozdzielczość i tak nie będzie wyższa niż rozdzielczość najsłabszego sprzętu, w tym przypadku telewizora, lecz może w przyszłości kupiłbym telewizor UHD i wtedy tuner miałbym od razu odpowiedni.

Czy posiadając telewizor Full HD i tuner UHD, gdy włączę jakiś program promocyjny który nadaje w UHD, to czy tuner przeskaluje mi ten program w dół, umożliwiając jednocześnie jego odbiór na telewizorze Full HD?

 

Zauważyłem, że jest na rynku sporo tunerów opartych na systemie linux. Jakie są zalety i wady tych tunerów? Czy warto iść w tą stronę? W domu na co dzień użytkuję komputer typu desktop pracujący pod systemem operacyjnym Linuks i szczerze powiedziawszy bardzo mi się podoba. Zastanawia mnie jak to jest z tunerami satelitarnymi pracującymi pod linuxem? Czy tak jak w komputerze można na tych tunerach instalować programy? Jak odbywa się instalacja takiego programu? Czy kompiluje się taki program ze źródeł, czy instaluje z gotowych paczek?

 

Z góry dziękuję wszystkim za wszelkie porady i okazaną pomoc.

Edytowane przez Barti
Połączono ze sobą dwa wątki. Podobny wątek jest już w niniejszym dziale forum. Nie dublujemy wątków.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Nagrywanie nie szyfrowane nagrań domowy multiroom, stream tv w sieci lan ( odbior na pc/tel)

Wolność przede wszystkim * to niektóre z zalet sprzętu z linuxem.(Jest to gotowa zwykle paczka softu który wgrywamy przez pendrive.)

Wolnosć układania list kanałow ładnie działa z wszelkimi obrotnicami itd.

 

Obraz dużo lepszy niż sprzęt operatorów. Ale: tu też trzeba wiedzieć co zakupić. W twoim wypadku sprzętu który działa dobrze z modułem NC+ CI+ mogę policzyć na palcu 1 ręki. Miraclebox ULTRA/TWIN+ oraz VU+ Solo 4k.Inne mają problemy.

 

Oczywiście mając moduł po nce wybór robi się już większy: VU+ 2 duo2 Itd....

 

Pamiętać nalezy tylko że w wypadku uzywania modułu CI/CI+ od naszych platform nagrasz jeden kanał drugi będzie zakodowany.( moduły 1 strumieniowe)nie mowie tu o wszelkiej maści obejsciach problemów bo to nie to forum.

 

Dekodery z linuxem mogą nagrywac na wszelkie dyski cieciowe samba dlna itd.;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Obraz dużo lepszy niż sprzęt operatorów. Ale: tu też trzeba wiedzieć co zakupić. W twoim wypadku sprzętu który działa dobrze z modułem NC+ CI+ mogę policzyć na palcu 1 ręki. Miraclebox ULTRA/TWIN+ oraz VU+ Solo 4k.Inne mają problemy.

 

 

Dziękuję bardzo za odpowiedź

Moduł CI+ mam najnowszy od NC+ czyli ten który nie działa na CI bez plusa.

 

W specyfikacji tunera Miraclebox czytamy:

Technichal specifications/features:



• Fast Dual Core Broadcom MIPS CPU - 2x1300 MHz

• Three changeable tuners (Two included) - DVB-S2/C/T2)

• Linux Operating System

• 2 x Smartcard Readers

• 2 x CI slots

• Transcoding supported

• Picture in Picture (Dual Hardware decoding)

• MPEG2 / H.264 Hardware Decoding

• User Friendly Extended EPG

• Big OLED display

• 2 GB Flash / 1GB DDR3 DRAM

• Gigabit Ethernet 10/100/1000 Mbit

• 3 x USB 2.0 (1 x Front, 2 x Rear)

Jesteś pewien, że ten tuner współprauje z modułami CI+ od NC+? Na stronie producenta, w specyfikacji technicznej jest wpisane CI bez plusa. Jeśli tuner ma wpisane DVB-S2 to oznacza, że odbiera on również DVB-S?

 

 

Na NC+ napisałeś

 

. Moduł testowałem w Solo 4K i działał.

Czy do nowo kupionego tunera wystarczy włożyć moduł i już działa czy trzeba coś dogrywać?

Edytowane przez Oglądacz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Wystarczy wlozyć.Tak moduł działa również w Miraclebox TWIN+ natywny moduł cayman z logo nC+ szara karta. Nie pytaj dlaczego nie piszą o tym oficjalnie ale podpowiem: cena licencji...VU+ również solo 4k oficjalnie nie wspiera;) Jak nie masz parcia czasowego poczekaj do marca kwietnia az wejdą nowe vu+ uno 4k i duo 4k wtedy ceny Solo zejdą na pułam 1500zł.VU+solo 4k działa z modułem natywnym NC+ na softach VTI i BH.

Na TWIN+ działa na sofcie Egami.Tyle co testowałem.

Edytowane przez kaspian0007
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

VU+solo 4k działa z modułem natywnym NC+ na softach VTI i BH.

Na TWIN+ działa na sofcie Egami.Tyle co testowałem.

 

Rozumiem, że te nazwy softu to odmiany linuxa do tunerów SAT. Czy są jakieś zasadnicze różnice pomiędzy nimi?

Edytowane przez Barti
Usunięto fragment postu. Pytania w sprawach prywatnych należy zadawać za pomocą systemu Prywatnych Wiadomości (PW) na forum.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Tak to softy dla dekoderów. Wszystko i tak opierane o to samo jądro/źródło (producenta). Różnice typowo w wyglądzie (rożne skórki, itd.).

 

Przepraszam, że marudzę i zadaję lamerskie pytania, lecz niechciałbym znów zamówić sprzętu który potem musiałbym zwracać bo coś mi nie działałoby. czy ten tuner z ENIGMA2 na pokładzie, będzie współpracował z modułem CI+ od NC+, bez dogrywania czegokolwiek? Jeśli tak, to zamawiam i problem z głowy

 

 

 

Jak nie masz parcia czasowego poczekaj do marca kwietnia

 

Niestety mam, ponieważ w Sobotę wprowadzam się do nowego domu i jeśli nie kupię tunera TV-SAT to nie będę miał czego oglądać, a jeśli nie mam przynajmniej setki programów pod pilotem to wieczorem nie mogę zasnąć. :wink:

Edytowane przez Oglądacz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Witam.

Jaki polecacie tuner FTA HD?

Cena ok. 200 zł za nowy.
Coś jak Technisat Digit S2. To mój ulubiony tuner, z tym że nie odbiera HD.
Może być coś z Technisata. Nie musi nagrywać.

Pozdrawiam.

Edytowane przez Barti
Poprawiono niechlujną pisownię w poście.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

poszukuję dekodera który zastąpi mi obecny dekoder z nc+ i CP

Mam na razie dwa osobne dekodery, te które były dodawane przy podpisywaniu umowy - jeden z nc+ z HDD, ale jeszcze tego przed połączeniem Cyfry i N-ki, drugi najzwyklejszy z CP bez HDD. Mam również stare karty CAMELEON, dwie niezależne bo posiadam usługę multiroom. Satelita ma rozmiar 90cm i 3 konwertery (HOT Bird, Astra i chyba Astra 2) mam również 3x DISEqC.

 

Do dekodera nc+ wchodzą 2 kable z tych 3 satelit żeby móc oglądać  osobno 1 kanał, a drugi nagrywać.

Do dekodera CP wchodzi 1 kabel z tych 3 satelit

 

Mój plan na przyszłość to zakup dekodera który połączy nc+ i CP w jedno urządzenie z wbudowanym HDD, urządzenie może obsługiwać rozdzielczość 4K( w przyszłości chcę wymienić też TV na 4K) lub ewentualnie FullHD. Dekoder musi mieć gniazdo LAN oraz możliwość korzystania z treści internetowych. Zależy mi na tym żeby dekoder mega szybko przełączał kanały, szybko się uruchamiał. Zależy mi również na tym że jak któryś z dostawców telewizji zmieni "kody", częstotliwość czy jeszcze coś innego to dekoder sam automatycznie wyszuka ten kanał(oczywiście ja wybiorę z menu wyszukaj), nie chcę bawić się w ręczną aktualizację. Kolejną wygodą będzie tworzenie listy ulubionych z podziałem na grupy tematyczne - np. przyrodnicze, informacyjne, film, sport, a może takie grupy można tworzyć samemu. Urządzenie powinno mieć rozbudowaną kontrolę rodzicielską(blokowanie kanałów na PIN, ukrywanie kanałów). Dekoder chciałbym żeby był aktualizowany przez producenta(z poziomy dekodera, podłączonego do LAN), jeśli oczywiście taka aktualizacja będzie dostępna. No i z dobrym serwisem gwarancyjnym.

Słyszałem o jakimś nowym standardzie DVB-S2X, ale nie znam się na tyle żeby stwierdzić czy taki standard będzie mi potrzebny w nowym sprzęcie.

 

Jeśli ktoś może z Was użytkownicy polecić jakieś urządzenie które spełni moje oczekiwania, będę wdzięczny, wiem że takie urządzenie może nie istnieć, ale może jest jakiś dekoder z którego jesteście zadowoleni i ma chociaż część z tych funkcji na których mi zależy.

 

Od razu podziękuję każdej osobie za chęć pomocy, niestety w moim mieście nie ma doradcy z prawdziwego wrażenia. A wiem że użytkownicy, którzy posiadają już jakiś sprzęt będą w stanie mi doradzić, chociaż troszkę :)

Edytowane przez Barti
Połączono ze sobą dwa wątki. Wątek o tej tematyce już istnieje w niniejszym dziale forum. Nie dublujemy wątków.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...