Skocz do zawartości
  • 0

Jaki tuner satelitarny?


pazdziollo99
 Udostępnij

Pytanie

Jaki kupić do 400zl tuner umożliwiający włożenie karty, np. CI+, nagrywanie m.in. 2 audycji w tym samym czasie?
A po drugie: które sieci z TV satelitarnymi (np. Multimedia) oferują karty CI+ (lub inne) NIEPAROWANE, pasujące do takich tunerów. Konkretnie, które sieci, żeby były m.in. takie kanały jak TVN Fabula HD, Polsat Film HD, TVP HD, TVP Seriale itd.

Edytowane przez Barti
Post napisany bardzo niechlujnie! Wyjątkowo poprawiono tragiczną wręcz pisownię w poście.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

Polećcie proszę jakiś tani tuner (200-400zl) bez większych wymagań, który bez problemu współpracuje z modułem nc+ na CI+ (niebieski moduł, szara karta, zestaw kupowany w grudniu). Teściowi zaczął szwankować TV. Zamiast inwestować w nowy TV chce na razie kupić mu zewnętrzny tuner.

Minimalne wymagania, najważniejsza jak najniższa cena, może być używany:
- obraz HD (jakość nieistotna, byle HD)
- sam tuner SAT, DVB-T zbędne
- możliwość tworzenia list ulubionych, najlepiej 2 osobne listy, najlepiej możliwość edycji listy na PC, żeby nie stracić pół dnia z pilotem.

EPG miłe widziane. Sprawne działanie miłe widziane. Wszelkie dodatki typu nagrywanie, player, usługi internetowe... zbędne.

Edytowane przez Barti
Przeniesiono post do odpowiedniego działu forum i wątku.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Są jakieś dekodery poza Enigmą, które na liście kanałów potrafią w nawiasie pokazać co jest aktualnie nadawane?

 

Oglądałem kilka losowych tunerów na YouTube i wszędzie menu bardzo ubogie.

 

Wiem że dekodery Polsatu, to umieją, ale chodzi mi o coś własnego, najlepiej z gniazdem na moduł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Witam serdecznie, mam dylemat. Chce wymienić swojego wysłużonego NBOXa na coś "konkretnego"

 

Byłem już zdecydowany na VU+ SOLO 4K, kiedy to pojawił się VU+ UNO 4K SE

 

Zależy mi na możliwości odtwarzania filmów z dysku sieciowego w jakości do 4K (tu bym chciał użyć KODI)

 

Dodatkowo nagrywanie i oglądanie TV po sieci lokalnej jak i przez internet (telefon, tablet)

 

Nowe UNO ma mocniejszy procek i więcej pamięci Flash, pytanie tylko czy to aż takie ważne ?? Czy to co ma SOLO na pokładzie nie jest wystarczające ??

 

Może chodzą jakieś pogłoski o tym że będzie za niedługi czas nowe SOLO lub ULTIMO ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Polećcie proszę jakiś tani tuner (200-400zl) bez większych wymagań, który bez problemu współpracuje z modułem nc+ na CI+ (niebieski moduł, szara karta, zestaw kupowany w grudniu). Teściowi zaczął szwankować TV. Zamiast inwestować w nowy TV chce na razie kupić mu zewnętrzny tuner.

 

Minimalne wymagania, najważniejsza jak najniższa cena, może być używany:

- obraz HD (jakość nieistotna, byle HD)

- sam tuner SAT, DVB-T zbędne

- możliwość tworzenia list ulubionych, najlepiej 2 osobne listy, najlepiej możliwość edycji listy na PC, żeby nie stracić pół dnia z pilotem.

 

EPG miłe widziane. Sprawne działanie miłe widziane. Wszelkie dodatki typu nagrywanie, player, usługi internetowe... zbędne.

Tutaj sprawdził by się dekoder marki Ferguson Ariva 253 Combo. Dekoder wyposażony jest w czytnik kart CI+ i czytnik kart dostępu warunkowego. Dekoder wyświetla obraz w jakości HD, można tworzyć listy programów na PC i jest bardzo wygodny w użytkowaniu. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Akurat tu masz rację, ale patrząc na stosunek cena/możliwości to Cryptoboxy są najlepsze. Oczywiście lepsze są na linuxie ale to inny przedział cenowy (przynajmniej na dziś).

95% mężczyzn widząc pierwszy raz kobietę ocenia ją po tyłeczku i biuście (wg badań naukowców), im większy tyłeczek i jędrny biust tym kobieta jest bardziej ponętna. Pozostałe 5% to albo kochający inaczej albo wypełniający ankietę przy chudej drugiej połówce. To samo dotyczy dekoderów - dopóki ktoś nie kupi coś lepszego to chwali to co ma.

Cryptobox ma ładne piersi i ponętny tyłeczek, zaś tunery na Linuxie mają ....jak wpadniesz tu albo tam to możesz nie chwycić oddechu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Witam

 

Byłem praktycznie zdecydowany na Fergusona Arivę 4K combo, ale po opiniach na tym

forum mam duże wątpliwości. Alternatywa to chyba Formuler S-Turbo 4K,

 

Myślałem też o Ariva 253.

 

Oglądam nc+ jeszcze ze starej karty (nieprzypisanej do dekodera).

No i chciałem sobie zrobić z mojego TV chociaż namiastkę SMART TV.

 

Ktoś coś doradzi?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Witam

 

Jaki tuner pociągnie jednocześnie tv kablową np. Inea w Poznaniu po module CAM oraz jednocześnie tivusat włoską na kartę i będzie można oglądać jedno i nagrywać drugie ? Myślałem o Fergusson Ariva 253 Combo lub coś z Dreamboxa ? Fajnie by było też aby był wpierany Cyfrowy Polsat lub Nc+ jakbym kiedyś zrezygnował z tv kablowej.

Co polecacie i tak żeby nie wkurzało, że wolno działa itp ?

Edytowane przez keramik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

A czy ten dekoder: https://www.hollex.pl/odbiorniki-linux-hd/2732-odbiornik-dreambox-dm900-ultra-hd poprawnie współpracuje z modułem NC+ CI+ z Caymanem?

Drugie pytanie, jeśli na pierwsze odpowiedź brzmi - tak. Czy trzeba coś doinstalować? Czy tylko włożyć moduł i oglądać?

Edytowane przez Tomek960
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Pomóżcie proszę znaleźć odpowiedni(e) tuner(y), bo w tej puszczy sprzętów się gubię. Z góry dziękuję i liczę na wyrozumiałość - przecież nie każdy jest informatykiem.

1. Czy to prawda, że na Denysie nie da rady odebrać (tzn. oglądać) paczki BBC i innych angielskich z Intelsata 27.5*W?

Czy Denys odbiera inne kanały kodowane w BISS?

2. Co definiuje, czy da się (lub nie da się) odebrać tę paczkę kanałów z 27.5W na danym tunerze?

Czy w/w odbierze Opticum Sloth Combo Plus?

3. Jakie tunery odbierają transmisje nadawane niestandardowo (tzn. np. T2-MI, Multistream,) oraz BBC z 27.5W, jeśli takie w ogóle są? Mam tu na myśli że oba te wymagania w jednym tunerze. Istnieją takie combo, czy tylko same SAT?

PS. Info dla admina/moderatora - nie pytam o szczegóły co zrobić żeby zaświeciło, wiem że jawnie takie informacje to nie na tym forum.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Panie i panowie, dzisiaj zakończyłem współpracę z NC+ i podpisałem umowę z operatorem kablowym. W związku z tym potrzebuję kupić jakiś w miarę porządny tuner do którego chciałbym podłączyć kablówkę i dysk 1 TB i mieć możliwość nagrywania programów, z jednoczesną opcją oglądania w tym samym czasie innych kanałów. Co polecicie? Cena oczywiście jest dla mnie istotna i nie powinna przekroczyć 300 PLN. Na co zwracać uwagę przy doborze dekodera? Jaki chipset brać pod uwagę? Wszelkie sugestie mile widziane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

 

W tym budżecie niestety bardzo skromny wybór, nawet nie znam niczego w tej cenie.

Najtaniej to np opticum odin twin combo - dwie głowice jedna dvb-s2x a druga dvb-t/c ma wejście na karty i czytnik CI. Nie wiem czy CI+, musisz gdzieś dopytać.

 

P.S branie tunera bez linuxa to całkowita strata pieniędzy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

P.S branie tunera bez linuxa to całkowita strata pieniędzy.

Nie zgadzam się z tą opinią - dekodery na linuxie są zapewne lepsze dla osób chcących częściej aktualizować menu/funkcje, ale bez linuxa potrafią również sprostać wymagającym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

@Suinam

1. Jaki to operator kablowy jest.

2. Czy w ofercie jest dostępny moduł CI/CI+ do odbioru oferty kablowej.

 

@Shark ma dekoder Technisata wersja kablowa - zapewne z wejściem na moduł CI ( co do CI+ nie wiem czy działa. ).

Do telewizji kablowej w sam raz jeśli obsłuży moduł CI/CI+

 

Jak ma w ofercie moduł CI/CI+ to i tak będziesz mógł tylko jeden kanał oglądać i ten sam nagrywać. Taki urok używania modułów dedykowanych.

Chyba że da się użyć samej karty w dekoderze na linux - E2 to już inna bajka.

Edytowane przez tweed77
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Linux to nie tylko menu czy jakieś funkcje a możliwość większe niż na innym sprzęcie.Choć jak pisałem kto chce poganiać po całej orbicie to sprzęt bez linuxa nie jest gorszy a są odbiorniki i lepsze. Na sprzęcie z linuxem można odbierać 5-6 ofert płatnych w jednym pudełku.

Edytowane przez czerstwy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Witam

Chce kupić tuner satelitarny spełniające poniższe wymagania

1.       Działające bez problemu  [beep]  z Ali..

2.       Nie musi być 4k ale jak dekoder będzie o wiele szybszy to może być.

3.       Nagrywanie 2 równocześnie programów i jednej do oglądania.

4.       Streaming po LAN-ie 2 niezależnych programów.

5.       Fajnie by było jak by był DVB-T .

6.       Opcjonalnie możliwość zainstalowanie serwera VPN PPTP.

7.       Możliwość montażu dysku hdd w środku

 

Mam w bloku zbiorczą antenę satelitarną.  Jeden kabel wypuszczony do mieszkania. Z tego co się dowidziałem jest to UNICABLE I albo wersji II

A)      Jak wygląda sprawa  z podłączaniem przewodu do kilku głowic? Trzeba rozdzielać sygnał i podłączać każda głowice niezależnie?

B)      Czy można uruchomić tuner zdalnie poprzez VPN-a  i uruchomić transmisje programu?

 

Zastanawiałem się nad  modelem VU+ UNO 4K SE  ma głowice Dual  FBC podobno da się uruchomić kilka nagrań równocześnie  tylko czy na nim będzie działało bez problemy [beep]?

Czy może coś innego lub tańszego bez 4k polecacie?

Z góry dzięki za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

@Suinam

1. Jaki to operator kablowy jest.

2. Czy w ofercie jest dostępny moduł CI/CI+ do odbioru oferty kablowej.

 

@Shark ma dekoder Technisata wersja kablowa - zapewne z wejściem na moduł CI ( co do CI+ nie wiem czy działa. ).

Do telewizji kablowej w sam raz jeśli obsłuży moduł CI/CI+

 

Jak ma w ofercie moduł CI/CI+ to i tak będziesz mógł tylko jeden kanał oglądać i ten sam nagrywać. Taki urok używania modułów dedykowanych.

Chyba że da się użyć samej karty w dekoderze na linux - E2 to już inna bajka.

Kablówka łódzkiej TV Sky na Dąbrowie. Podłączona koncentrykiem bezpośrednio do TV, także bez żadnych modułów CI. Mam rozgałęziony sygnał na dwa TV.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Witam,rozglądam się za tunerem na E2,wybór już prawie padl na AX HD51, z tym że nie jestem pewien do końca jak to będzie ze wsparciem np. ze strony OpenATV.

Jeżeli ktoś mozę coś na ten temat powiedzieć to będe wdzięczny,gdyż obawiam się,że np. za rok tuner może juz nie byc wspeirany przez team openatv....

 

Ogólnie to moje preferencje wyglądają tak:

- 2sloty na głowice (2x dvb-s2/s2x 2x dvb-t/t2/c,lub ewentualnie jedna głowica dvb-s2 fbc, zamiast dwóch s2)

- 1xCI

- 1xCA

- E2 oczywiście

- 4K najlepiej

 

Cenowo chyba tylko AX jest ok,żaden z VU nie ma możlwiości żonglowania dwoma głowicami,chyba że Ultimo,ale cena zabija...No i koszt głowic dla VU jest spory.

Czy jest coś jeszcze zbliżonego cenowo do HD51?

Pozdrawiam.

Edytowane przez korni007
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...