Skocz do zawartości
  • 0

Jaki tuner satelitarny?


pazdziollo99
 Udostępnij

Pytanie

Jaki kupić do 400zl tuner umożliwiający włożenie karty, np. CI+, nagrywanie m.in. 2 audycji w tym samym czasie?
A po drugie: które sieci z TV satelitarnymi (np. Multimedia) oferują karty CI+ (lub inne) NIEPAROWANE, pasujące do takich tunerów. Konkretnie, które sieci, żeby były m.in. takie kanały jak TVN Fabula HD, Polsat Film HD, TVP HD, TVP Seriale itd.

Edytowane przez Barti
Post napisany bardzo niechlujnie! Wyjątkowo poprawiono tragiczną wręcz pisownię w poście.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

"Multimedia" to sieć telewizji kablowej. Nie jest to platforma satelitarna. CI+ to nie jest karta, tylko rodzaj modułu CAM, do którego dopiero wkłada się kartę. Moduł CAM z kolei wkłada się właśnie do tunera satelitarnego albo do telewizora z wbudowanym takim tunerem.

Zdecyduj się, czy chcesz korzystać z usług telewizji kablowej, czy z platformy satelitarnej?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Tutaj kolega @kaspian0007 ma rację. Operatorzy platform cyfrowych w Polsce, a także chyba właśnie i sieci kablowe oferują tylko moduły CAM jednostrumieniowe, co powoduje, że np. mimo posiadania tunera dwugłowicowego, w jednym czasie nie mamy możliwości nagrywania jednego kanału kodowanego i oglądania innego kanału kodowanego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

To jaki jest sposób żeby była możliwość np. nagrywania z TVP Seriale i jednocześnie z TVP1 HD?

A może chociaż jest alternatywny sposób żeby można było tylko w jednym czasie tylko 1 audycję nagrywać ale oglądać inny kanał?

Edytowane przez pazdziollo99
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Kwestia co chcesz mieć, czy kablówka czy sat. Można w ofercie NC+ jeszcze próbować uzyskać dekoder z karta Cameleon po Cyfrze+. Wtedy masz nieparowaną kartę + dekoder z  np. Linuxem 2 głowicowy i masz to, co chcesz. W wypadku dużych kablówek, jak pisałem, moduł 1 kanał na raz bez możliwości cudowania. W wypadku małych kablóweczek często dają same karty, które nie są parowane i tu, tak samo jak w NC+ z karty po Cyfrze+, możemy robić taki myk. Dwa strumienie = 2 kanały to tylko zazwyczaj dekodery PVR operatorów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Przykładowo Światowid ze Świnoujścia. Dolsat w Bełchatowie. Jest tego po całym kraju sporo. A na co ty się zdecydujesz to musisz sam popatrzeć. W całym kraju są różne kablówki. ;) Duzi gracze, jak UPC, Vectra i Multimedia oferują moduły, ale tylko 1 strumieniowe. Oferują też tak, jak platformy satelitarne, dekodery, które umożliwiają 2 kanały na raz jeden oglądamy drugi nagrywamy, ale tylko na ich sprzęcie. Nagrania z takich dekoderów są szyfrowane, więc nie zarchiwizujesz. Nie przeniesiesz na komputer. Przy wymianie uszkodzonego dekodera tracisz to, co nagrasz. Platformy satelitarne tak, jak napisałem. NC+ jedynie ma gołe karty, które wsadzisz do niezależnego sprzętu (wsadzisz lub nie, musisz przy podpisaniu umowy wiedzieć, co dostaniesz, koniecznie karta po Cyfrze+ ). Ja mam swój dekoder z czytnikiem uniwersalnym + kartę z abonamentem jeszcze z czasów Cyfry+ (logo Cyfry+) I taka karta umożliwia mi odbiór 1 kanału i nagrywanie drugiego na moim własnym sprzęcie.

Edytowane przez Barti
Post napisany dość niechlujnie. Poprawiono fatalną pisownię w poście.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Będzie możliwość przełączenia na inny kanał w trakcie nagrywania innego. Na dekoderze dedykowanym od nc+ na pewno. Oczywiście pod warunkiem, że wybierzesz dekoder dwugłowicowy z nagrywarką, czyli z wbudowanym dyskiem (tzw. PVR). Te nowe karty, zwane Cayman, są parowane z dekoderami, z którymi są dostarczane i działają tylko i wyłącznie z nimi. Od niedawna są też dostępne moduły CAM CI+ z tymi samymi kartami, ale jak już zostało tutaj powiedziane, są to moduły jednostrumieniowe, co wiąże się z ograniczeniami również tutaj wyżej opisanymi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Skoro tak to jaki najlepiej kupić tuner z tym wbudowanym dyskiem PVR i oczywiście żeby karta NC+ ta "Cayman" działała?

Bardzo zainteresowałem się ofertą Comfort+, pół roku pierwsze za 0 zł, potem 40 zł, to co to dla mnie jest. ;)

Aha, zależałoby mi, żeby jacyś specjaliści zamontowali antenę i nakierowali w odpowiednie miejsce. Do kogo najlepiej zadzwonić, żeby umówić się w sprawie montażu NC+?


Przy czym nc+ miałbym zamawiać przez internet. Jeśli skontaktuję się telefonicznie z nimi to można byłoby się dowiedzieć, czy dostanę od nich starą, czy nową kartę?

Edytowane przez Barti
Post napisany niechlujnie. Poprawiono fatalną pisownię w poście.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

A czy byłoby możliwe spytanie się telefonicznie, bo za nic mi się nie chce specjalnie ganiać po Warszawie i okolicach po punktach i ich osobiście pytać?

Edytowane przez Barti
Post napisany bardzo niechlujnie! Wyjątkowo poprawiono tragiczną wręcz pisownię w poście.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

No nie dają. Trzeba się wyprosić. Albo poszperać po necie, bo jest pewien pseudo punkt NC+, który pozwala na wzięcie gołej karty po Cyfrze+.

 

Najlepsza opcja to chyba właśnie spacer po APS-ach, nawet z flaszką 0,5. ;) Albo bombonierką, jeśli w przypadku panienek z APS-u. :) Być może uda ci się, ale tu też niema żadnej gwarancji, że będzie dłużej działać. Nie wiem, jak zależy ci na niezależnym sprzęcie to tylko to do wyboru. Ale jeśli może być ich dekoder z nagrywarką to mają takowe w ofercie i wtedy nieważne, jaką kartę ci dadzą, bo będzie działało w ich dekoderze bez problemu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

TNK SD/SMART HD+, ale tam jest mniej, niż się nam wydaje. Do tego jest jeszcze biała karta Orange, jak mamy Neostradę + TV w wersji satelitarnej. Oczywiście taką umowę nową też można dostać w salonie Orange z Neostradą i TV, ale też wymaga to zachodu, bo dają nowe, czarne karty, które są parowane z dekoderami Orange. A my potrzebujemy białą, która działa w tunerze niezależnym. Nieparowane karty dają też kablówki lokalne, tak jak pisałem.

Edytowane przez Barti
Post napisany bardzo niechlujnie! Wyjątkowo poprawiono tragiczną wręcz pisownię w poście.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

O TnK SD nie warto tutaj nawet wspominać. Z końcem października br. oferta ta definitywnie przejdzie do historii, a w dodatku jej zawartość, jak na dzisiejsze czasy, jest bardzo marna (brak kanałów HD). Jej w miarę dobrym następcą jest oferta Smart HD+, ale tutaj też kanałów jest niewiele.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Podobno w ofercie abonamentowej platformy nc+ są już dostępne moduły CAM CI+ ze sparowaną kartą Cayman.

Korzystanie z tych modułów odbywa się na podobnej zasadzie, jak z modułów CAM CI+ Cyfrowego Polsatu. Te ostatnie, w porównaniu do tych pierwszych, posiadają również tryb "legacy", dzięki czemu można z nich korzystać także w tunerach ze złączem na moduł CAM typu CI (bez "plusa"). Nowy moduł CAM CI+ platformy nc+ działa tylko w tunerach z natywną obsługą modułów typu CI+.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...