Jump to content
Sign in to follow this  
Frontowiec

Maszyna Zmian

Recommended Posts

''Maszyna Zmian'' był to polski serial dla dzieci i młodzieży w reżyserii Andrzeja Maleszki, który był emitowany na antenie TVP1 w latach 1995-1996 (premiera serialu odbyła się 7 września 1995 roku). Bohaterami serialu były dzieci, które przebywały na wakacjach w Sanatorium dla alergików, gdzie właśnie tam odkrywają tytułową Maszynę Zmian, która powoduje do godziny 21:00 zmiany w którym osoba bądź przedmiot zmienia się w co innego. Także pojawiła się kontynuacja serialu pt. ''Maszyna Zmian. Nowe Przygody'', którego premiera odbyła się 22 grudnia 1996 roku.

 

Bardzo lubiłem oglądać ''Maszynę Zmian'', ponieważ był to fajny serial opowiadający o tytułowej Maszynie (wielkie koło ukryte w pianinie), która zmieniała osoby bądź przedmioty w co innego, m.in. w dużego misia, w kurę znoszącą pieniądze, opiekuna dzieci w królika czy starszą Pani w małą dziewczynkę. Bardzo lubiłem także piosenkę, która leciała na początku i na końcu serialu. W drugiej serii tytułowa Maszyna która była w ogniu znajdowała się w studni, a dzieci spędzały wówczas Ferie Zimowe w Sanatorium.

 

Serial był kręcony w miejscowości Antonin koło Poznania. Odcinki ''Maszyny Zmian'' można znaleźć na YouTube i chomikuj.pl.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pamiętam ten serial z dzieciństwa. Wiem, że powtarzali go kiedyś w czasie ferii zimowych i jakoś z zimą mi się zawsze kojarzył. :) Fajną rolę zagrał January Brunov (prowadził chyba Szalone liczby ?) - teraz jakoś w ogóle go nie ma w telewizji. Generalnie kiedyś mieli pomysł na dobre seriale dla młodzieży, a teraz same paradokumenty. Ehh.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pamiętam ten serial z dzieciństwa. Do tego Wow ,Gwiezdny pirat ,Dwa Światy ,W krainie władcy smoków czy tajna misja. Aż łezka kręci się w oku.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Sign in to follow this  

  • Recently Browsing   0 members

    No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...