Jump to content
Sign in to follow this  
Frontowiec

Maszyna Zmian

Recommended Posts

''Maszyna Zmian'' był to polski serial dla dzieci i młodzieży w reżyserii Andrzeja Maleszki, który był emitowany na antenie TVP1 w latach 1995-1996 (premiera serialu odbyła się 7 września 1995 roku). Bohaterami serialu były dzieci, które przebywały na wakacjach w Sanatorium dla alergików, gdzie właśnie tam odkrywają tytułową Maszynę Zmian, która powoduje do godziny 21:00 zmiany w którym osoba bądź przedmiot zmienia się w co innego. Także pojawiła się kontynuacja serialu pt. ''Maszyna Zmian. Nowe Przygody'', którego premiera odbyła się 22 grudnia 1996 roku.

Bardzo lubiłem oglądać ''Maszynę Zmian'', ponieważ był to fajny serial opowiadający o tytułowej Maszynie (wielkie koło ukryte w pianinie), która zmieniała osoby bądź przedmioty w co innego, m.in. w dużego misia, w kurę znoszącą pieniądze, opiekuna dzieci w królika czy starszą Pani w małą dziewczynkę. Bardzo lubiłem także piosenkę, która leciała na początku i na końcu serialu. W drugiej serii tytułowa Maszyna która była w ogniu znajdowała się w studni, a dzieci spędzały wówczas Ferie Zimowe w Sanatorium.

Serial był kręcony w miejscowości Antonin koło Poznania. Odcinki ''Maszyny Zmian'' można znaleźć na YouTube i chomikuj.pl.

Pamiętam ten serial z dzieciństwa. Wiem, że powtarzali go kiedyś w czasie ferii zimowych i jakoś z zimą mi się zawsze kojarzył. :) Fajną rolę zagrał January Brunov (prowadził chyba Szalone liczby ?) - teraz jakoś w ogóle go nie ma w telewizji. Generalnie kiedyś mieli pomysł na dobre seriale dla młodzieży, a teraz same paradokumenty. Ehh.

Pamiętam ten serial z dzieciństwa. Do tego Wow ,Gwiezdny pirat ,Dwa Światy ,W krainie władcy smoków czy tajna misja. Aż łezka kręci się w oku.