Skocz do zawartości

Maszyna Zmian


Frontowiec
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

''Maszyna Zmian'' był to polski serial dla dzieci i młodzieży w reżyserii Andrzeja Maleszki, który był emitowany na antenie TVP1 w latach 1995-1996 (premiera serialu odbyła się 7 września 1995 roku). Bohaterami serialu były dzieci, które przebywały na wakacjach w Sanatorium dla alergików, gdzie właśnie tam odkrywają tytułową Maszynę Zmian, która powoduje do godziny 21:00 zmiany w którym osoba bądź przedmiot zmienia się w co innego. Także pojawiła się kontynuacja serialu pt. ''Maszyna Zmian. Nowe Przygody'', którego premiera odbyła się 22 grudnia 1996 roku.

 

Bardzo lubiłem oglądać ''Maszynę Zmian'', ponieważ był to fajny serial opowiadający o tytułowej Maszynie (wielkie koło ukryte w pianinie), która zmieniała osoby bądź przedmioty w co innego, m.in. w dużego misia, w kurę znoszącą pieniądze, opiekuna dzieci w królika czy starszą Pani w małą dziewczynkę. Bardzo lubiłem także piosenkę, która leciała na początku i na końcu serialu. W drugiej serii tytułowa Maszyna która była w ogniu znajdowała się w studni, a dzieci spędzały wówczas Ferie Zimowe w Sanatorium.

 

Serial był kręcony w miejscowości Antonin koło Poznania. Odcinki ''Maszyny Zmian'' można znaleźć na YouTube i chomikuj.pl.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pamiętam ten serial z dzieciństwa. Wiem, że powtarzali go kiedyś w czasie ferii zimowych i jakoś z zimą mi się zawsze kojarzył. :) Fajną rolę zagrał January Brunov (prowadził chyba Szalone liczby ?) - teraz jakoś w ogóle go nie ma w telewizji. Generalnie kiedyś mieli pomysł na dobre seriale dla młodzieży, a teraz same paradokumenty. Ehh.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...