Skocz do zawartości

Modyfikacja anteny do odbioru Hot Bird 13°E + Astra 19,2°E + Astra 23,5°E


Rekomendowane odpowiedzi

Witam forumowiczów,

 

Od pewnego czasu chodzi mi po głowie modyfikacja zestawu antenowego do odbioru kilku satelitów. Aktualnie przebywam w Holandii, mając też w pamięci ostatnie Euro 2016 wymyśliłem sobie, że czas zmodyfikować instalację antenową.

 

Chciałbym odbierać takie satelity:

- Hot Bird 13°E (polskie)

- Astra 19,2°E (niemieckie + część 1 holenderskich)

- Astra 23,5°E (część 2 holenderskich + czeskie i słowackie)

 

Aktualnie mam dekoder dwugłowicowy nBox 5800SX na E2, mogę tam ustawić odpowiednie satelity i porty DiseqC. W tej chwili mam konwerter Twin ustawiony na Hot Bird'a i podłączony dwoma kablami.

 

Wymyśliłem sobie coś takiego, jak na schemacie zamieszczonym poniżej:

 

hotbird_astra.jpg

 

Tylko chciałbym mieć możliwość oglądania i nagrywania innego programu z Hot Bird'a oglądając obecny, bo tak tracę na PVR a bo to jest najczęściej wykorzystywana opcja przeze mnie, na równoległym nagrywaniu z Astry mi nie zależy, traktuję je jako dodatek - rozszerzenie oferty.

 

Jak to zmodyfikować albo co dokupić, aby była taka możliwość na 2 kablach?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę że taki przełącznik DiSEqC mógłby pomóc. Jedno wyjście Twina ustawionego na HB i Monoblocka sumujesz na przełączniku i podłączasz do gniazda 1 w dekoderze, drugie wyjście Twina podłączasz do gniazda 2.

https://forum.satkurier.pl/topic/5448-diseqc-41-a-monoblock/?p=245800

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problem rozwiązany na innym forum. Solucja: Potrzebny konwerter twin i 2 single. Trzeba zastosować przełącznik DiseqC 4/1 i podłączyć do sat 1 tak: port A - HotBird 13°E, port B - Astra 19,2°E, port C - Astra 23,5°E, port D - pusty. Drugi kabel z twina bezpośrednio do sat 2 w dekoderze. Wtedy mamy dwa sygnały Hotbird + dwie Astry jako rozszerzenie możliwości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Cześć, mam antenę 90 nc+

Mam zainstalowanego 13E , Astre 19 i 23

Od czasów opadów i wiatrów straciłem odbiór kanałow ČT 24 HD relax i wielu innych

 

Bawiłem sie dzis ustawieniem konwentera 23

Wyszukuje Ocko czeskie HBO , minimax i inne z tych tp a nie działa ct24 HD i realx łącznie wyszukuje tylko Ok 180 kanałow z 23 w tym demo uhd.

 

Czy mogl paść Konwenter ?

 

Jak najlepiej ustawić 23 ?

 

Konwenter jest "normalny" do 13 , 19 i 23

 

Na TVN HD mam12,1 lub 12.0 dB

Na ATM rozrywka i TVP 1 HD 11.9 db

Na reszcie z HB jest ponad 12 lub w okolicach tego np C+ HD maja 13 dB

 

Astra 19 chodzi idealnie chociaz sa problemy z niemieckim tp. Tele5

 

Lokalizacja Warszawa

 

Z gory dzięki za pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kanały czeskiej telewizji CT1, CT2, CT Sport nie były FTA na 23,5;E

Jedynie CT 24 jest FTA.

Wersje HD są na nowym transponderze, tak jak podałem powyżej.

Dostępność też nie uległa zmianie.

Chcesz mieć wersje HD to trzeba mieszkać blisko granicy z Czechami

i odbierać MUX Regionalny, sit 7 albo pozostaje, któraś z płatnych platform dvb-s

m.in. Skylink.

Jak działa NOE to antena jest ustawiona prawidłowo.

 

UPS. Nie przeczytałem. Mieszkasz w Warszawie. No to wiadomo dvb-t odpada.

Edytowane przez maryś
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem, ze nie były fta

ČT 24 HD odbierałem w dniu oficjalnego startu teraz padło nie działa tylko wyszukują mi sie kanały z tp. Ocko, HBO, minimax , a typu ČT 24 HD, relax, Nova TV, czy inne juz mi nie znajduje. Kręciłem konwerterem to na relax była siła 11% a jakość 49 i nie działało a raz przy wietrze wskoczyło bez problemów i relax i ct24 HD

 

Nie wiem jak ustawić zeby działało poprawnie jak poprzednio wtedy ustawiałem na oko i było Ok teraz nie chce :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 10 miesięcy temu...

Witajcie serdecznie,

 

w ostatnim czasie zaplanowałem rozbudować moją instalację i zmienić trochę elektroniki użytkowej. 

 

W najbliższym czasie zawita do nas nowy odbiornik Enigma2 FBC (osiem tunerów DVB-S). W celu możliwości pełnego wykorzystania jego możliwości, postanowiłem zakupić konwerter Unicable 2 - DUR-line UK 124 (polecony na innym forum). Obecnie korzystamy tylko z 13° na monoblocku. Piękny i nowoczesny dekoder dedykowany NC+ nie pozwala na ustawienie LNB (W tym monoblocku mam Astra na LNB A, oraz Hotbird na LNB B).

 

Aktualnie wygląda to tak:

20170930_153743.jpg

Antena ma średnicę 85 cm, czyli dość mała i jest brązowa (co nie ma większego znaczenia)

 

Brakuje mi kilku kanałów z Astry 19°oraz oferta kanałów FTA na 23,5° postanowiłem rozbudować swoją instalację.

 

Wejście 1. dekodera:

Unicable Hotbird

 

Wejście 2. dekodera (legacy):

DiseqC 4/1 

* LNB A: 19,2°

* LNB B: 19,2°

* LNB C: 23,5°

* LNB D: (puste)

 

Dostęp do anteny jest ciężki. Okno jest bardzo wąskie i ustawienie jej było dość trudne. Dawniej monoblock ułatwił ustawienie anteny na 13° i 19,2°. W nowej konfiguracji potrzebuję pojedynczych konwerterów z mocowaniem na trzy sztuki.

 

Chciałbym zapytać was, czy znacie jakieś gotowe uchwyty dla powyższej konfiguracji? 

 

W ostateczności zrezygnuję z 23,5° i zostanę przy konfiguracji alternatywnej.

 

Wejście 1. dekodera: 

Unicable Hotbird

 

Wejście 2. dekodera: 

DiseqC 2/1 

* LNB A: 19,2°

* LNB B: 19,2°

 

 

 

Do tej konfiguracji znalazłem taki uchwyt: https://e.allegroimg.com/original/01834c/e3adf065435bb2846bd2167050de Odmierzyłbym odległość pomiędzy oczkami ze starego monoblocka.

 

Pozdrawiam

Edytowane przez widex
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...