Skocz do zawartości

Telekomunikacja Polska


jupi
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Ja miałem ostatnio taki kłopot nie działała mi Neostrada ( od 1 maja ) byłem pewny że mi odłączyli ( miałem jeden zaległy rachunek , który zaraz zapłaciłem ) telefony do biura obslugi nic nie dały kazali mi czekać na technika który sprawdzi usterkę z tego co myślę mogło cos paść na łaczu lub modem poszedł ( najlepsze jest to że jak podpisałem nową umowe do 10 mb/s a max miałem 4 mb/s nie dostałem nowego modemu ! )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na początku po podpisaniu umowy miałem 6,5 mb/s później prędkość zaczeła spadać i zatrzymała się na 3,5 - 4 mb/s , tak samo miałem powiedziane jak kolega w poście wyżej niestety miałem stary typ modemu !!!! (w biurze obsługi powiedzieli że mam za stary modem i nie obsługuje takich prękości :shock: , szczęście miałem takie że padł modem i musieli zamienić na nowy :-) )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stary modem nie ma nic do gadania poprostu nie obsługiwał ADSl2+ czyli prędkości powyżej 8Mb

 

@arerox, to nie nowośc tak było zawsze.

Dla opcji 20Mb prędkość gwarantowana to od 10 do 20Mb

Dla Opcji do 10Mb wynosi ona od 1 do 10Mb

W razie problemów i tak sie nie powołasz na umowe że masz od 10 do 20 w razie problemów z łączem bo cie zmigrują do 1Mb i powiedza BMT (Brak Możliwości Technicznych)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MisiekPB nie masz akurat racji.

 

Gwarantowana prędkość w umowie jest dopiero od niedawna. Wcześniej było to tylko umownie zrobione.

A jeśli podpisujesz umowę to oni muszą Ci zagwarantować prędkość na jaką masz umowę. W przypadku problemów proponują migracje. Jeśli ktoś ma trochę oleju w głowie to odrzuca propozycje migracji i zrywa umowę z tytułu niewywiązania się operatora z umowy. Bez problemu można wtedy rozwiązać umowę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Ja mam Neo 20 Mb/s i w umowie wyraźnie jest napisane, że dolna granica to 10Mb/s.

 

Miałem lepszą akcje. Zdarza mi się tak, że zrywa połączenie z Neostradą i ciężko jest korzystać z internetu, jeśli w ciągu godziny zrywa synchronizację 5-6 razy. Dzwonię sobie na infolinię, zgłaszam problem, mówią, że to nie pierwsze zgłoszenie w tej sprawie, więc wpadnie do mnie technik. Wpada technik, podłącza swój router, podłącza mój i stwierdza, że wszystko działa. I wyjeżdża mi z tekstem, że 40zł zapłacę kary za wezwanie techników bez powodu. Tłumaczę mu, że problem występuję i tak było zawsze. Jego to nie obchodzi, bo w tej chwili wszystko działa. W końcu mu powiedziałem, żeby wpadł o godzinie 22, kiedy prędkość internetu spada z 18 do 2 Mb/s i wtedy zobaczy, co się dzieję. W konsekwencji zrezygnował z nakładania na mnie kary. Jaki cyrk w tym Orange się dzieję. Strach teraz zgłosić problem, bo jeszcze karę można za to dostać. A wiadomo, jak ludzie nie dzwonią to problemu nie ma. Tak Orange rozwiązuje problemy z internetem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja tez miałem 2 interwencje niedawno, resynchronizacje i akurat jak byli było OK i chcieli mnie obciążyć kosztami to im powiedziałem że mam to gdzieś internet nie działa i bedę zgłaszał do skutku i nie zapłacę nawet złotówki. Pokłóciliśmy się ale nic nie zapłaciłem.

Nie moja wina że mam rpoblemy i akurat kiedy oni sa to jest OK a problemy są okresowe w nieokreślonych godzinach.

 

Po wczorajszej burzy mam mniej niż 1Mb zgłosiłem sprawę po 15min telefon technika że załatwią sprawę tylko może to trochę zająć bo im studzienki w okolicy pozalewało i maja mase roboty. Powiedzieli że dostanę rekompensatę do rachunku za każdy dzień przerwy. Jak już otym sami mówią to mają mase roboty

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...